IDF M730 CHAPARRAL - AFV, 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

IDF M730 CHAPARRAL - AFV, 1:35

Postprzez Jurek Greinert » środa, 13 czerwca 2012, 09:52

Witam, moja pierwsza 35-tka, więc mam swiadomość że wchodze do innej ligi ;o) Moje wcześniejsze modele robilo się trochę inaczej. Sam model bez eufori, której spodziewałem się po tej firmie. Trzeba uważac na wszystkie otwory montażowe, z reguły sa zbyt ciasne. Reszta w normie poza kalkami które grubością i sztywnością przypominają suche kalkomanie.
Model w pudełkowych izraelskich barwach bez zestawów waloryzujących. Dorobiłem parę detali na podstawie zdjęć i instrukcji pdf z edkowej blachy. Figurka była w modelu z aukcji, choć wydaje mi się ze dostałem wtedy ja jako bonus.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 16:10
Lokalizacja: Gliwice

Reklama

modele polskich samolotów

Re: IDF M730 CHAPARRAL - AFV

Postprzez piotr dmitruk » środa, 13 czerwca 2012, 09:56

Fajne Jurek znajdujesz pojazdy!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9932
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: IDF M730 CHAPARRAL - AFV

Postprzez spiton » środa, 13 czerwca 2012, 11:55

Uzbrojenie Ci przynajmniej lotnicze zostało. Pierwszy raz widzę lądowe sidewindery ,-)).
Moje uwagi.
1. Figurant ma fatalną poze i pomalowany jest słabo.Po prostu go wywal.
2. Model jak na pancerkę, jest pomalowany w dziecięciu procentach.
3. Fajny pojazd, i bardzo mi się podoba ta "wieżyczka przeciwlotnicza"
4. Fajnie, ze sklejasz pancerkę, bo jest to niezła szkoła malunku. Ale tu nie ma wybacz. Słowem domaluj ten model chociaż do 30 % ,-)).
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: IDF M730 CHAPARRAL - AFV

Postprzez Jurek Greinert » środa, 13 czerwca 2012, 13:39

spiton napisał(a):Uzbrojenie Ci przynajmniej lotnicze zostało. Pierwszy raz widzę lądowe sidewindery ,-)).
Moje uwagi.
1. Figurant ma fatalną poze i pomalowany jest słabo.Po prostu go wywal.
2. Model jak na pancerkę, jest pomalowany w dziecięciu procentach.
3. Fajny pojazd, i bardzo mi się podoba ta "wieżyczka przeciwlotnicza"
4. Fajnie, ze sklejasz pancerkę, bo jest to niezła szkoła malunku. Ale tu nie ma wybacz. Słowem domaluj ten model chociaż do 30 % ,-)).

Primo, pojazdy robiłem zawsze, dalej - figuras ma taka pozę na jaką pozwalało kształtowanie na cieplo żywicznej postaci. Na koniec mógłbys objasnić o co Ci chodzi z tymi procentami konkretnie???
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 16:10
Lokalizacja: Gliwice

Re: IDF M730 CHAPARRAL - AFV

Postprzez spiton » środa, 13 czerwca 2012, 14:48

Jurek. Jesteśmy wirtualnymi kolegami i wielokrotnie podobała mi się Twoja modelarska robota. Dlatego pisze to co myślę.
. Oglądasz warsztaty naszych pewuemowskich pancerniaków, to pewnie widzisz różnice. A figurka naprawdę jest zła. Naprawdę ja wywal, albo posadź na ławie koło kierowcy, i niech tam robi na drutach, czy co tam chce. Wygląda jak dmuchana lala. Pokombinuj z waszami,filtrami zadrapaniami, zaciekami plamami, brudem itd itd. Słowem doprowadź ten model do stanu w którym będzie przypominał prawdziwy pojazd.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: IDF M730 CHAPARRAL - AFV

Postprzez Tomasz Mańkowski » środa, 13 czerwca 2012, 14:58

spiton napisał(a):A figurka ... posadź na ławie koło kierowcy, i niech tam robi na drutach, czy co tam chce.

Na moje oko, to ten figurant ma taką pozę, że najbardziej pasowałby w tej wieżyczce...
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1237
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 23:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: IDF M730 CHAPARRAL - AFV

Postprzez Jurek Greinert » środa, 13 czerwca 2012, 15:03

spiton napisał(a):Jurek. Jesteśmy wirtualnymi kolegami i wielokrotnie podobała mi się Twoja modelarska robota. Dlatego pisze to co myślę.
. Oglądasz warsztaty naszych pewuemowskich pancerniaków, to pewnie widzisz różnice. Pokombinuj z waszami,filtrami zadrapaniami, zaciekami plamami, brudem itd itd. Słowem doprowadź ten model do stanu w którym będzie przypominał prawdziwy pojazd.

Jak zauważyłeś slusznie znamy się wirtualnie i też mam szczera pytanie. Ile zrobileś pojazdów w życiu?? Nie mówię że umiem tak jak najlepsi na tym forum, zreszta Polacy w pancerce są mistrzami swiata, ale większość z wymienionych technik na swoim poziomie umiejentności zostało zastosowane. A co do figurki pt:
"I tak cię dostanę suk..." to zostaje gdyż nie wejdzie nigdzie indziej a bez niej jest jakoś łyso :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 16:10
Lokalizacja: Gliwice

Re: IDF M730 CHAPARRAL - AFV

Postprzez spiton » środa, 13 czerwca 2012, 15:49

Jurek Greinert napisał(a): Ile zrobileś pojazdów w życiu??


Na półce mam ze 40. ale to siedem dwójki. i ostatnia ma ze dwa lata.Reszta to starsze sztuki. Nie czuje sie pancerniackim wyjadaczem,
ale wiem kiedy model nie osiągnął jeszcze dojrzałości malunkowej. Po prostu zachęcam Cie do wykorzystania tego fajnego pojazdu do dokonania na nim wszelkich możliwych eksperymentów na jakie pozwoli ci Twoja modelarska odwaga.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: IDF M730 CHAPARRAL - AFV

Postprzez Jurek Greinert » środa, 13 czerwca 2012, 18:50

spiton napisał(a):
Po prostu zachęcam Cie do wykorzystania tego fajnego pojazdu do dokonania na nim wszelkich możliwych eksperymentów na jakie pozwoli ci Twoja modelarska odwaga.


Hejka, tylko maly problem. Ja robię pojazdy współczesne, generalnie regularnie serwisowane, ten akurat służył w suchym pustynnym klimacie. Wymagasz abym go zalal olejem i utytłał w błocie ???
Sorki ale zły adres, ja nie przykrywam glutami niedomalowanych albo krzywo sklejonych układów jezdnych. Nie lubię przesadnie brudnych pojazdów a Spitonie jak poszukasz Izraelskich M730 w necie to są czystsze niż mój.
Owszem mojej technice daleko do doskonałości ale dawanie mu 10% na 100 możliwych trochę mnie wkurza.
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 16:10
Lokalizacja: Gliwice

Re: IDF M730 CHAPARRAL - AFV

Postprzez spiton » środa, 13 czerwca 2012, 20:48

Jurek. Naprawdę fajny pojazd. Nie ciągnę tej gadki, bo chyba nie ma sensu.
Co następne ??
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: IDF M730 CHAPARRAL - AFV

Postprzez Jurek Greinert » czwartek, 14 czerwca 2012, 14:28

Hejka, wiem tyle że bedzie w 1/35 lub 1/48 i będzie stało na kołach :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 16:10
Lokalizacja: Gliwice


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości