M998 HMMWV z Iraku - Academy/Italeri - 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

M998 HMMWV z Iraku - Academy/Italeri - 1:35

Postprzez kubisz » czwartek, 8 maja 2008, 07:30

Model po generalnym remoncie, z założenia miał być relaksacyjny, ot tak tylko po to, żeby odzyskać coś ze szczątków starego modelu. To był kiedyś M1025 w piaskowym malowaniu z Iraku z Pustynnej Burzy, ale w swoim pierwszym życiu wiele przeszedł. Teraz dostał drugie życie jako M998, również z Iraku, ale z operacji OIF. Budując go wzorowałem się częściowo na poniższym zdjęciu, znalezionym gdzieś kiedyś w internecie:

Obrazek

Wymieniłem uszkodzony dach na imitację brezentowego z zestawu Command Hummer Italeri, przy czym potwierdziło się, że modele obu firm mają inne wymiary i proporcje, co sprawia, że ten dach nie do końca pasuje tak jak powinien. Do wymiany poszły też lusterka, fotele i koła na nowy typ z wersji A1 i A2 używanych przeważnie w OIF. Dorobiłem ściankę oddzielającą kabinę od części ładunkowej. Model dostał także przednią osłonę, nową podstawę anteny, kilka drobiazgów na pakę, uchwyty na kanistry oraz dodatkowy pancerz na drzwi, podpatrzony na wspomnianym zdjęciu.

Zapraszam do oglądania.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kubisz
 
Posty: 179
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 08:45
Lokalizacja: Będzin

Reklama

Re: M998 HMMWV z Iraku - Academy/Italeri - 1:35

Postprzez Tomek » czwartek, 8 maja 2008, 17:52

Reanimacja jak najbardziej udana i model ciekawie się prezentuje. :D
Fajna mapa, też by mi się taka przydała. :)
A masz jakieś fotki plastikowych kanistrów na paliwo w piaskowym kolorze? Bo jak do tej pory tylko same brązowe widziałem.

P.S.
Niezłą kolekcję Hummerów masz. :D
Tomek
 

Re: M998 HMMWV z Iraku - Academy/Italeri - 1:35

Postprzez kubisz » piątek, 9 maja 2008, 07:09

Dzięki, Tomek.
Co do tych kanistrów, to faktycznie nie zastanawiałem się głębiej nad tym kolorem. Przyjąłem, że występują w przyrodzie właśnie w takim kolorze. Zdjęć raczej nie mam.
Obrazek
Avatar użytkownika
kubisz
 
Posty: 179
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 08:45
Lokalizacja: Będzin

Re: M998 HMMWV z Iraku - Academy/Italeri - 1:35

Postprzez Maciek » niedziela, 11 maja 2008, 18:03

Kolejny fajny Młot. Dodatkowy pancerz też fajnie wyszedł, ale tak jakoś się strasznie czerwieni. Może przykurz go troszkę bardziej bo wygląda trochę tak jakby dać żołnierzowi kamizelkę odblaskową.
Kanistry są piaskowe. Co prawda to Hummer duński, ale z Iraku.;o)
Obrazek

P.S.
Źródło zdjęcia: Zbiory na dysku
Maciek
 


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości