Flakpanzer IV Kugelblitz, Dragon i inne 1/35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Re: Flakpanzer IV Kugelblitz 1/35

Postprzez badger » środa, 11 czerwca 2008, 10:38

Kurde ja bym też chciał zobaczyć panzer IV M :mrgreen:
Co do modelu to twierdzę ze blado wygląda przy ostatniej III Kamila.
Kamil wyciągnij te kukiełki - pojazd jakiś mały się przy nich wydaje, że o ich sadystycznych twarzach nie wspomnę (czepiam się odlewów nie wykonania) :twisted:
Za to podstawka i błocko pierwsza klasa.

I oczywiście - wiem Kamil że lepiej sam nie robię :->
Dodam jeszcze że model jest "fajowy", ale nie wiem dlaczego jestem pod wrażeniem III-ki.
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: Flakpanzer IV Kugelblitz 1/35

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » środa, 11 czerwca 2008, 11:48

bo trójka to poprostu ładny czołg, a pz IV jest szkaradne.. a ten to już wogóle...
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Flakpanzer IV Kugelblitz 1/35

Postprzez badger » środa, 11 czerwca 2008, 12:57

No to mi pięknie zripostowałeś :mrgreen:
Co do kugelblitza to przyznaję Ci rację - szkaradnik.
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Flakpanzer IV Kugelblitz 1/35

Postprzez pencil37 » środa, 11 czerwca 2008, 15:54

Co do modeli nie będę się wypowiadał :) daleko mi do takiego wykonania - może zacytuję tylko wypowiedź II połowy (tej lepszej)- ładny i realistyczny model...
I to chyba oddaje rzeczywistą ocenę...
W końcu wygląd takiego modelu ma robić wrażenie na oglądającym, a mierzących model co do milimietra i chyba tak jest mniejszość:)
Mnie frapują wyrazy twarzy figurek Kamila - choć tym daleko do ostatniej pielęgniarki :lol:
Co to za firma produkuje taki "interesujące" wyrazy twarzy :) ?
Avatar użytkownika
pencil37
 
Posty: 101
Dołączył(a): niedziela, 1 czerwca 2008, 18:19
Lokalizacja: Opole

Re: Flakpanzer IV Kugelblitz 1/35

Postprzez Mierzu » środa, 11 czerwca 2008, 21:14

Bathin napisał(a):Zamiast pisać o .. we wsi, przejrzyj archiwalne zdjęcia.


Jeżeli uważasz , że zdjęcia archiwalne oddają lepiej rzeczywistość. Nigdy nie masz pewności co to za zdjęcie, czy nie było retuszowane, tysiące razy kopiowane. No chyba, że masz z pierwszej ręki od dziadka, dajmy na to :mrgreen:

badger napisał(a):Kurde ja bym też chciał zobaczyć panzer IV M


Oczywisćie chodziło mi o Pzkw III ausf. M :mrgreen: , ale jeden pies jeżeli chodzi o grubość błotników.
Swoją drogą polecam wszystkim wycieczkę w to miejsce. Widzeić na żywo Tygrysa Królewskiego, Panther, Pzkw. 38(t), pzkw. I ausf.A, Wespe , Krupp Protze i inne to naprawdę niezłe przeżycie, ale to już nie na temat.
Avatar użytkownika
Mierzu
 
Posty: 174
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 08:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Flakpanzer IV Kugelblitz 1/35

Postprzez ewpiga » środa, 11 czerwca 2008, 21:44

pencil37 napisał(a):...Mnie frapują wyrazy twarzy figurek Kamila - choć tym daleko do ostatniej pielęgniarki...

Czepiacie się figurek... to była angielka, ta brzydota jej pasowała. Pancerniacy to wursty> ich facjaty nie mogą być upodobnione do słowiańskiego łagodnego oblicza. Ja, do Niemiec mam przez most, a też oni do nas przychodzą po kiełbasę jak się który browara opije- wygląda identycznie jak ten po prawej. Tu powiem> Kamil realnie to pokazał.

Ten fragment podstawki mi się podoba… zwłaszcza dobranie koloru do wyschniętego, spękanego piasku. Nie wiem czy te spękania to zamierzony efekt> może materiał z którego podłoże jest zrobione tak zareagował z jakąś chemią wygląda jednak bardzo przekonywująco i realistycznie. Tank jak zawsze na wysokim poziomie pomalowany, ciekawie też i nieco inaczej jak zawsze pokazane ślady eksploatacji na nim. Mogłeś jeszcze trochę łodyg zboża powciskać w ogniwa gąsek. Niestety wyszło, że podstawka to pierworodna produkcja i nie bardzo spasowała się z pojazdem (koła do ziemi, ciężar samego pojazdu) Sadzę, że z kolejnymi modelami na podstawkach facet może na łopatki nie jednego rozłożyć.
Zmienił pan metodę oświetlania modelu ? fotogramy wyszły bardzo ładnie.
Piotrek.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Flakpanzer IV Kugelblitz 1/35

Postprzez rzelu » środa, 11 czerwca 2008, 22:40

Mimo że pędzlotrawa niezbyt mi się podoba z powodu braku zróżnicowania kolorystycznego, sam pojazd nasuwa skojarzenie z jaszczurem wyłaniającym się z ukrycia.
Zdemolowane błotniki ładnie podkreślają masywność pancernej skrzyni, jaką przecież był kadłub pojazdu.
Nie jestem pewien czy pan w czapce zajmuje właściwe miejsce w pojeździe, ale to już licenctia poetica...
www.ostfrontminiature.blogspot.com
Avatar użytkownika
rzelu
 
Posty: 528
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:16
Lokalizacja: Dziki Zachód

Re: Flakpanzer IV Kugelblitz 1/35

Postprzez pencil37 » środa, 11 czerwca 2008, 23:30

ewpiga napisał(a):Czepiacie się figurek...

A broń boże :) porostu te figurki Kamila mają inne facjaty od tych spotykanych na codzień np z Dragona
Avatar użytkownika
pencil37
 
Posty: 101
Dołączył(a): niedziela, 1 czerwca 2008, 18:19
Lokalizacja: Opole

Re: Flakpanzer IV Kugelblitz 1/35

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 12 czerwca 2008, 00:05

ewpiga napisał(a):Mogłeś jeszcze trochę łodyg zboża powciskać w ogniwa gąsek


czyniłem różne próby, ale nadal nie mam pomysłu na realistyczne wykonanie takiego efektu- czy to suchego zielska czy trawy w gąsienicach siedzącej..

ewpiga napisał(a):Niestety wyszło, że podstawka to pierworodna produkcja i nie bardzo spasowała się z pojazdem (koła do ziemi, ciężar samego pojazdu)


ano, pierwszy to raz, wiec nie obyło się bez niefortunnych rozwiązań

rzelu napisał(a):Nie jestem pewien czy pan w czapce zajmuje właściwe miejsce w pojeździe, ale to już licenctia poetica...

twoje watpliwosci słuszne w pełni, bo kamandir miał swoje siedzisko w śodkowej części kuli. no ale przy pojeździe z pograficza panzerwaffe '46 można poszaleć trochę..:>
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Flakpanzer IV Kugelblitz 1/35

Postprzez badger » czwartek, 12 czerwca 2008, 09:11

Kamil pytanko - zielony??? Pełne dane poproszę, jeżeli prosić można.
A figurki takie piękne to kto wystrugał ???
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Flakpanzer IV Kugelblitz 1/35

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 12 czerwca 2008, 10:47

badger napisał(a):Kamil pytanko - zielony??? Pełne dane poproszę, jeżeli prosić można.
nie można.. jakas mieszanka tamiyek- zlewki. nie pamietam

badger napisał(a):A figurki takie piękne to kto wystrugał ???


mistrz allegro
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Flakpanzer IV Kugelblitz 1/35

Postprzez Yantom » czwartek, 12 czerwca 2008, 11:51

Sam model "miód-malina". Podwozie, to wzór jak brudzić. Góra kamuflaż, centki, ślady po pociskach, kolorki też są miłe dla oka. Podstawka, już praktycznie wszystko opisano. Jedynie to koło wbite pionowo w grunt mało realne. Pozostaje pogratulować serdecznie tempa i modelu.
pozdr Tomek
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości