Jagdtiger (Porsche) - Dragon - 1:35 - Open

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Jagdtiger (Porsche) - Dragon - 1:35 - Open

Postprzez Adam Obrębski » niedziela, 10 sierpnia 2008, 17:43

Witam,
miesiąc temu zaczęło sie w Warsztacie, a dzisiaj cała wycieczka kończy się w galerii. Folia, która tak obiecująco wyglądała u Ewpigi, w moim wykonaniu okazała się niewypałem (Widać jeszcze mi nie dane takie cuda tworzyć ;) ). Pocieszam się tym, ze nie psuje to całego modelu, dużą część wanny zakryły gąski itp. Aby nadać temu potworowi troche życia, wrzuciłem na niego parę gratów, które pozbierałem po całym warsztacie. I tak mamy tutaj pociski i skrzynkę CMK, oraz kanister, Mausera i helm Dragona (pozostałości po figurkach wszelkiej maści...).
Darowałem sobie też nadmierne kurzenie modelu pigmentami, gdyż uważam, że tylko pogorszyłoby to sytuacje. Tak więc pigment fixer dalej czeka na chrzest bojowy. Dzięki za wszelką pomoc i rady.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Reklama

Re: Jagdtiger (Porsche) - Dragon - 1:35 - Open

Postprzez rzelu » niedziela, 10 sierpnia 2008, 18:25

Mimo kilku słabszych miejsc - jak np. zaklejone farbą siatki wentylatorów - maszyna wygląda bardzo dostojnie.
Jeśli chodzi o perypetie z folią alum. to wydaje mi się że zastosowałeś za grubą - folia typu sreberko od czekolady daje dobre efekty.
www.ostfrontminiature.blogspot.com
Avatar użytkownika
rzelu
 
Posty: 528
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:16
Lokalizacja: Dziki Zachód

Re: Jagdtiger (Porsche) - Dragon - 1:35 - Open

Postprzez siara1939 » niedziela, 10 sierpnia 2008, 19:37

Model fajny, ale jest pare kruczkow. Jak juz wspomnial Rzelu o tych zaklejonych kratkach, rowniez ta skrzynka z wiszacym w powietrzu wieczkiem i balansujacymi na nim pociskami, oraz ten helm niemiecki bez wkladki- zastanawiam sie jaka funkcje by on spelnial. Jezeli bylby to czolg aliancki to rozumiem ze byloby to trofeum wojenne. I te porozrzucane luski.
Tak sie tylko czepiam pierdolek, bo reszta jest naprawde fajna. Podobaja mi sie zacieki i brudzenie, choc nie jestem przekonany co do kolorystyki. Bardziej bym go widzial w minii.
mam nadzieje ze nie odbierzesz tego posta negatywnie. Przeciez o szczera opinie w galerii chodzi. ;o)
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Jagdtiger (Porsche) - Dragon - 1:35 - Open

Postprzez Bathin » niedziela, 10 sierpnia 2008, 19:53

Model prezentuje się bardzo ciekawie, bardzo podoba mi się malowanie, ale diabeł tkwi w szczegółach. Bardzo rażą te segmenty błotników, mogłeś pokusić się o "odchudzenie", pasek Mauzera jest za szeroki, a co Mauser tam robi to nie będę już wnikał. Ogólnie zauważyłem jakąś modę na obkładanie sprzętu pancernego pociskami czy łuski, czemu to ma służyć ? No i na koniec, model bez blaszek jednak dużo traci.
Pzdr
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: Jagdtiger (Porsche) - Dragon - 1:35 - Open

Postprzez badger » poniedziałek, 11 sierpnia 2008, 21:29

Z fixerem proponuję ostrożnie. Wybrnąłeś z tego jagtigera całkiem dobrze.
Dwie rzeczy moim zdaniem jeszcze bym poprawił - wykonaj ślad od kółek na gąsienicach , oraz strasznie nie leżą mi te wszystkie pociski - wyglądają na 8,8 a nie na 12,8cm :)
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Jagdtiger (Porsche) - Dragon - 1:35 - Open

Postprzez Adam Obrębski » poniedziałek, 11 sierpnia 2008, 21:32

Dwie łuski na płycie silnika to 8,8cm, a w skrzyni to 7,5cm... nikt chyba nie może zabronić transportowania małych ilości municji dla kolegów? :D
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości