Steyr Raupenschlepper Ost /01 (RSO/01) + PaK 40

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Re: Steyr Raupenschlepper Ost /01 (RSO/01) + PaK 40

Postprzez Pafko » poniedziałek, 9 września 2013, 07:43

Dobrze,że na tym forum są tacy ludzie jak Patterson i Siara. Jest od kogo uczyć się i doskonalić swoje umiejętności ;o) . Model po prostu...no...brak słów. Gratulacje ;o) .
Pozdrawiam, Paweł.
Avatar użytkownika
Pafko
 
Posty: 517
Dołączył(a): poniedziałek, 8 września 2008, 19:58
Lokalizacja: Oleśnica k/Wrocławia

Reklama

Re: Steyr Raupenschlepper Ost /01 (RSO/01) + PaK 40

Postprzez micmal » poniedziałek, 9 września 2013, 08:14

Świetne modele. Malowanie, brudzenie rewelka.
Pozdrawiam Michał M.
Obrazek
Avatar użytkownika
micmal
 
Posty: 701
Dołączył(a): wtorek, 7 grudnia 2010, 12:31

Re: Steyr Raupenschlepper Ost /01 (RSO/01) + PaK 40

Postprzez subgrafik » poniedziałek, 9 września 2013, 16:10

Obok tego RSO - chyba Volkera, z wiatrem pod plandeka,
IMO najlepsze jakie moje oczy widzialy w 35.
Jako fan RSO moge tylko pogratulowac! Wypas!

P
You need nothing to be happy. You need something to be sad.
~ Mooji.
Avatar użytkownika
subgrafik
 
Posty: 1788
Dołączył(a): środa, 12 grudnia 2007, 15:46
Lokalizacja: Wolne Miasto Wroclaw

Re: Steyr Raupenschlepper Ost /01 (RSO/01) + PaK 40

Postprzez bartek72 » poniedziałek, 9 września 2013, 16:46

Bardzo dobrze Ci ta długa przerwa zrobiła... Teraz dołączyłeś niewątpliwie do ekstraklasy. Co ja mówię - Ligi Mistrzów!
Avatar użytkownika
bartek72
 
Posty: 784
Dołączył(a): poniedziałek, 13 października 2008, 18:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Steyr Raupenschlepper Ost /01 (RSO/01) + PaK 40

Postprzez rollingstones » poniedziałek, 9 września 2013, 18:33

Miałeś Marcin prace lepsze i gorsze, jednak nieustannie zawyżałeś poziom swojego modelarstwa. Obecnie oprócz tego że pięknie realizujesz cześć techniczną składania miniatury to równie rewelacyjnie ją wykańczasz. Tu poziom jest doskonale wyważony. Dodatkowo styl który wykrystalizował się już ostatecznie na RSO ( mam nadzieję)jest full realistyczny w odbiorze dla mnie. Dla mnie również nie reprezentujesz do końca nurtu "pięknego kolorowego modelarstwa " a raczej stawiasz na być może ciut mniej efektowny wizualnie ale bardziej realistyczny efekt ogółu. Bartek napisał o lidze mistrzów i zgadzam się w całości z tym stwierdzeniem, a dodatkowo w tym roku i tą pracą postawił bym cie na pudle... tym najwyższym. Z prac jakie widziałem w naszym internecie taj podoba mi się najbardziej. Dodatkowo dawno nie widziałem tak pięknych roślin na pojeździe. Nawet mnie się do nich ciężko doczepić, no może jeszcze tylko ciut do kształtu ( jeszcze mocniej bym zaakcentował kształt gałęzi drzewa iglastego). Ale to tylko ciut. Okrutnie czekam na następną Twoją pracę i to koniecznie Panterę. I to nie w wydaniu powstańczych kocic, ale taką prawdziwą sukinsyńską z 12 HJ.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 09:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Steyr Raupenschlepper Ost /01 (RSO/01) + PaK 40

Postprzez klajus » poniedziałek, 9 września 2013, 19:40

Ja tylko chciałem napisać, że dobrze Cię Marcin widzieć i to w takiej formie!
Może osobiście bardziej bym podkurzył boki i przód ciągnika, a może i wszystko, bo trochę mi te szyby odstają.
Choć może to wina punktu widzenia...
Niemniej gratuluję!
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 13:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: Steyr Raupenschlepper Ost /01 (RSO/01) + PaK 40

Postprzez Krzysiek Oniśk » poniedziałek, 9 września 2013, 21:35

Niesamowity! Delikatne, acz widoczne brudzenie, a PaK tylko smaczku dodaje :)
Avatar użytkownika
Krzysiek Oniśk
 
Posty: 165
Dołączył(a): sobota, 6 listopada 2010, 22:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Steyr Raupenschlepper Ost /01 (RSO/01) + PaK 40

Postprzez Patterson » poniedziałek, 9 września 2013, 23:48

Dzięki wielkie wszystkim. :D

rollingstones napisał(a):Miałeś Marcin prace lepsze i gorsze, jednak nieustannie zawyżałeś poziom swojego modelarstwa. Obecnie oprócz tego że pięknie realizujesz cześć techniczną składania miniatury to równie rewelacyjnie ją wykańczasz. Tu poziom jest doskonale wyważony. Dodatkowo styl który wykrystalizował się już ostatecznie na RSO ( mam nadzieję)jest full realistyczny w odbiorze dla mnie. Dla mnie również nie reprezentujesz do końca nurtu "pięknego kolorowego modelarstwa " a raczej stawiasz na być może ciut mniej efektowny wizualnie ale bardziej realistyczny efekt ogółu. Bartek napisał o lidze mistrzów i zgadzam się w całości z tym stwierdzeniem, a dodatkowo w tym roku i tą pracą postawił bym cie na pudle... tym najwyższym. Z prac jakie widziałem w naszym internecie taj podoba mi się najbardziej. Dodatkowo dawno nie widziałem tak pięknych roślin na pojeździe. Nawet mnie się do nich ciężko doczepić, no może jeszcze tylko ciut do kształtu ( jeszcze mocniej bym zaakcentował kształt gałęzi drzewa iglastego). Ale to tylko ciut. Okrutnie czekam na następną Twoją pracę i to koniecznie Panterę. I to nie w wydaniu powstańczych kocic, ale taką prawdziwą sukinsyńską z 12 HJ.


Dzięki! Te słowa dużo dla mnie znaczą. :) Wymuszona długa przerwa jaką miałem dobrze mi zrobiła, przemyślałem kilka modelarskich spraw. Wcześniej zawsze starałem się kogoś naśladować, iść za trendami, modą, nowinkami. Raz wychodziło to lepiej, raz gorzej, ale zawsze było to tylko imitacją czegoś co zrobił ktoś inny. Teraz postanowiłem iść swoją drogą. Wymyślać własne triki, metody i styl. Ostatnie modele były taką wprawką przed pierwszym większym projektem jakim jest ten RSO i szczerze powiem, że miałem z nim sporo radochy. Wreszcie malowanie było przyjemnością, nie męczyłem się z czyimiś technikami, tylko robiłem to co sam uważałem za dobre.

Mam nadzieję, że teraz pójdę dalej tą drogą i będę w stanie rozwijać warsztat dalej. Pewnie będzie kilka potknięć po drodze ;o) ale chce właśnie dalej krystalizować swój styl.

rollingstones napisał(a):Okrutnie czekam na następną Twoją pracę i to koniecznie Panterę. I to nie w wydaniu powstańczych kocic, ale taką prawdziwą sukinsyńską z 12 HJ.


Jasnowidz kurde. :lol: Nie wiem czy następną, bo się chyba prędzej coś gotowego zmaluje, ale kompletuję właśnie Pantherę z 12 HJ w Normandii. :D

subgrafik napisał(a):Obok tego RSO - chyba Volkera, z wiatrem pod plandeka,
IMO najlepsze jakie moje oczy widzialy w 35.
Jako fan RSO moge tylko pogratulowac! Wypas!

P



Dzięki, wielkie wyróżnienie to dla mnie, bo "wietrzne" RSO jest niemal ikona teog zgrabnego pojazdu.

klajus napisał(a):Ja tylko chciałem napisać, że dobrze Cię Marcin widzieć i to w takiej formie!
Może osobiście bardziej bym podkurzył boki i przód ciągnika, a może i wszystko, bo trochę mi te szyby odstają.
Choć może to wina punktu widzenia...
Niemniej gratuluję!


Dzięki, zapewnie masz rację, będę starał ie pracować nad technikami przy następnych modelach. :)
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Steyr Raupenschlepper Ost /01 (RSO/01) + PaK 40

Postprzez witek613 » wtorek, 10 września 2013, 07:19

Model kapitalnie wykończony ! Szczere gratulacje i podziw dla warsztatu !
witek613
 
Posty: 219
Dołączył(a): środa, 27 maja 2009, 14:05

Re: Steyr Raupenschlepper Ost /01 (RSO/01) + PaK 40

Postprzez Marek Naja » czwartek, 12 września 2013, 19:54

Ekstra maluch Marcinie. Wracasz w wielkim stylu :D
Avatar użytkownika
Marek Naja

rpm3
 
Posty: 872
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:40

Re: Steyr Raupenschlepper Ost /01 (RSO/01) + PaK 40

Postprzez marder4 » czwartek, 12 września 2013, 21:45

Jak widzę takie modele to chętnie bym sobie łapy odkręcił i Twoje skradł
Avatar użytkownika
marder4
 
Posty: 729
Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 19:06
Lokalizacja: Gdynia

Re: Steyr Raupenschlepper Ost /01 (RSO/01) + PaK 40

Postprzez Patterson » czwartek, 12 września 2013, 23:04

Dzięki wielkie za ciepłe słowa. :)

W porę go skończyłem, ledwo pędzel odłożyłem i teraz leżę zagrypiony. :-| Uroki jesieni. ;o)
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Steyr Raupenschlepper Ost /01 (RSO/01) + PaK 40

Postprzez Andrzej Wasilewski » piątek, 13 września 2013, 08:50

Marcinie - niesamowita praca!

Myślałeś może nad napisami na pociskach? Powinny być na łusce oraz na pocisku, mniej więcej tak

Obrazek
Avatar użytkownika
Andrzej Wasilewski
 
Posty: 400
Dołączył(a): środa, 8 lutego 2012, 17:33
Lokalizacja: Leszno/Wawa

Re: Steyr Raupenschlepper Ost /01 (RSO/01) + PaK 40

Postprzez Patterson » poniedziałek, 16 września 2013, 08:44

Dzięki, przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, ale lekko się zagrypiłem.

Napisy jak najbardziej, ale akurat nie mam takich kalek.

Na PB skończył się limit transferu na ten miesiąc, więc jakby ktoś chciał zobaczyć RSO, to zapraszam na bloga:

http://pattersonwerke.blogspot.com/

Tu fotki działają.
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Steyr Raupenschlepper Ost /01 (RSO/01) + PaK 40

Postprzez Andrzej Wasilewski » poniedziałek, 16 września 2013, 19:13

A nie lepiej by było linkować na forum fotki z Bloga? Co do kalek to chyba ciężko takie dorwać, można zrobić samemu na drukarce atramentowej, gdzieś na dysku miałem wzory tych napisów, jeśli chcesz to mogę poszukać.
Avatar użytkownika
Andrzej Wasilewski
 
Posty: 400
Dołączył(a): środa, 8 lutego 2012, 17:33
Lokalizacja: Leszno/Wawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości