PzKpfw IV Ausf J late Dragon 1/35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

PzKpfw IV Ausf J late Dragon 1/35

Postprzez badger » niedziela, 12 października 2008, 10:13

Udało mi się ukończyć ostatnio coś takiego. Więcej zdjęć i historia budowy na "starym PWM".

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 07:34
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: PzKpfw IV Ausf J late Dragon 1/35

Postprzez Adam Obrębski » niedziela, 12 października 2008, 10:27

Śledziłem jego budowę na PWM. Moim zdaniem bardzo ładnie Ci wyszedł ;)
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 19:29
Lokalizacja: Łódź

Re: PzKpfw IV Ausf J late Dragon 1/35

Postprzez Kacperek315 » niedziela, 12 października 2008, 10:33

Powiem dwa sława: fajny modelik. Nie ma się czego czepić bo dobrze Ci wyszedł.

Pozdrawiam Kacperek

PISOWNIA !!!
xenomorph
Ostatnio edytowano środa, 15 października 2008, 21:01 przez Kacperek315, łącznie edytowano 1 raz
Kacperek315
 

Re: PzKpfw IV Ausf J late Dragon 1/35

Postprzez klajus » niedziela, 12 października 2008, 10:35

Witam!

Wygląda fajnie ale daj jakieś zbliżenia.
Chyba dużo pracy w niego włożyłeś?

Mam nadzieję, że ten "zielony jeż" to zniknie? ;o)
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 13:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: PzKpfw IV Ausf J late Dragon 1/35

Postprzez badger » niedziela, 12 października 2008, 11:02

Dzięki za pozytywne opinie :)
Model płodziłem 6 miesięcy. Ma pełne wnętrze: wieża i kadłub, przedział silnikowy + sporo własnej pracy. Dodatkowo kupa blach, ruchome zawieszenie tristara. Elementy wanny zostały podniesione i pozmieniane w niektórych miejscach w celu dociągnięcia wymiarowo do oryginału.

Jakieś zdjęcia wnętrza :
Obrazek
Obrazek

I trochę zbliżeń:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Oczywiście podstawka pod model jest w budowie - ma to być w zamyśle porzucony panzer IV
I jakieś zdjęcie starsze w powiązaniu z podstawką:
Obrazek
Obrazek

Będzie można zobaczyć całość w Lublinie jak skończę oczywiście :mrgreen:
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 07:34
Lokalizacja: Kraków

Re: PzKpfw IV Ausf J late Dragon 1/35

Postprzez kazio » niedziela, 12 października 2008, 13:58

Moją opinię już znasz z sPWM. Od samego początku oglądający dobrze przewidywali, że to będzie Twoje "życiowe dzieło". Dodam tylko, że fotki z bliska Panzerowi szkodzą (pewnie w realu tego nie widać, ale prawdopodobnie makro wyciągnęło porowatą fakturę farby...). Hełmy desantu do demontażu...

P.S. Teraz musisz się solidnie postarać, żeby kolejny model był przynajmniej tak dobry jak ten :).
kazio
 
Posty: 180
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 23:18
Lokalizacja: Posen

Re: PzKpfw IV Ausf J late Dragon 1/35

Postprzez badger » niedziela, 12 października 2008, 14:39

No cóż hełmy przykleiłem i na razie co do nich się zastanawiam. Nie ukrywam że model ma trochę błędów, ale tylko trzy merytoryczne. Malowanie w pewnym momencie było porażkowe, a że udało mi się wyprowadzić do takiego stanu w jakim jest to i tak bardzo dużo, przynajmniej wg mnie. Zobaczymy jak będzie wyglądał przy innych modelach (ciemna kolorystyka jest raz że prawdopodobna, a dwa że czołg powinien rzucać się w oczy.) Co najciekawsze, ciemną tonację barw nadały jasne pigmenty Mig-a :shock: . Zresztą sprawa jasna że konkurencja duża jest w tym temacie.
Reasumując dużo się nauczyłem przy tym czołgu - kto obserwował ten wie, że wszystko było warsztatowo poprzewracane do góry nogami :mrgreen:

A co do następnego - to w takim stopniu waloryzacji przewiduję Sturmtigera :) .
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 07:34
Lokalizacja: Kraków

Re: PzKpfw IV Ausf J late Dragon 1/35

Postprzez ewpiga » niedziela, 12 października 2008, 16:16

Niesłychana harmonia barw i brawura w pokazaniu takiego malowania, tak malowane pojazdy bardzo mi się podobają.
Mogą się tu jednak u niektórych pojawić wątpliwość, czy taka metoda malowania nie prowadzi do czystej dekoracyjności ? Czy nie jest przejawem egzotyki i pozoranctwa. Takie podejrzenia mogą zaistnieć, ale należy też pamiętać, że każda autentyczna twórczość ociera się a takie podejrzenia, ponieważ zawsze rozgrywa się na pograniczu tego, co zazwyczaj uznajemy za poprawne, racjonalne czy dozwolone.
Brawo Jacek
Ps drewnianą podstawkę jednak wykonał bym od nowa.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 21:12
Lokalizacja: Słubice

Re: PzKpfw IV Ausf J late Dragon 1/35

Postprzez badger » niedziela, 12 października 2008, 16:36

Piotrku dzięki za opinię, jest mi bardzo miło. Barwy takie były zamierzone od początku, aczkolwiek nie powiem że łatwo było uzyskać jako tako zadowalający mnie efekt.
A co do podstawki no cóż, chyba jest za późno żebym coś z nią mógł już zrobić, spróbuję ją jakoś jeszcze podreanimować. Na chwilę obecną wygląda to tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Oczywiście jeszcze: podszlifuję, podszpachluję i dam jakąś deseczkę na dół o większej powierzchni. Pierwszy raz w karierze modelarskiej wykonuję coś co ma przypominać jakiś teren - zobaczymy co wyjdzie. :)
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 07:34
Lokalizacja: Kraków

Re: PzKpfw IV Ausf J late Dragon 1/35

Postprzez mysiek13 » poniedziałek, 13 października 2008, 18:39

Witam
Piękny Pz IV, podziwiam, zazdroszczę i mam nadzieję że kiedyś tak będę umiał :shock:
Pozdro
Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 15:23

Re: PzKpfw IV Ausf J late Dragon 1/35

Postprzez badger » wtorek, 14 października 2008, 06:05

Dzięki mysiek13 - myślę że zazdrościć nie ma czego, jest tu wielu dużo lepszych modelarzy od których można sie uczyć. A panzer IV jest pierwszą próbą wypracowania jakiegoś "swojego" stylu - choć przyznaję się, że 60% to pomysły podpatrzone od tych lepszych (nie kryję że "inspiracyjny" jest EWPIGA, bo z każdym następnym modelem potrafi artystycznie czymś zaskoczyć, perfekcyjny Sergionex w swoim odwzorowywaniu pojazdów i wielu innych, których należy podpatrywać - a ja na razie jestem kilka lat za nimi :-> ) .
W każdym razie dużo odkryłem w operowaniu różnymi rodzajami farb (oleje, akryle) czasu i szybkosci malowania warstw nastepnych, zaprocentuje to w następnym modelu - przynajmniej tak myślę.
A co do kwesti - "mam nadzieję że kiedyś tak bedę umiał." to weź pod uwagę, że to zasadniczo mój trzeci model, a pierwszy któremu poświęciłem tyle uwagi - więc bedziesz robił na pewno lepsze modele od tego panzer IV, wystarczy tylko chcieć ;o)
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 07:34
Lokalizacja: Kraków

Re: PzKpfw IV Ausf J late Dragon 1/35

Postprzez kapral » środa, 15 października 2008, 11:08

Witam. Moje gratulacje kolego. Śliczny model, chciałbym go kiedyś na "żywca" zobaczyć. Jeżeli mogę to mam dwa spostrzeżenia. Wydaje mi się, powtarzam wydaje mi się przydałby mu się chyba mocniejszy wash. Druga sprawa piszesz, że w założeniu ma przedstawiać porzucony. Przypuszczam, że z przyczyn technicznych. (Nie zauważyłem trafienia, otwarte luki). Wydaje mi się, że powinien być bardziej ogołocony, a już na pewno nie zostawili by kaemu. Ale to są detale i możliwe,że moje wymysły. Jeszcze raz gratulacje. Pozdrawiam. kapral
kapral
 

Re: PzKpfw IV Ausf J late Dragon 1/35

Postprzez badger » środa, 15 października 2008, 12:09

Dzięki kapral za pozytywne słowa. Wash mocniejszy robi złe wrażenie ogólne - była taka próba uczyniona . Scenka miała roboczą nazwę - "koniec paliwa". Teraz ma - "To koniec ...." czyli w domyśle koniec wojny, co prawda nie wiadomo jeszcze czy czołg nie będzie solo - bez podłoża.
Tak jak pisałem wczesniej za kilka dni można go będzie zobaczyć w Lublinie, poza tym zawsze zapraszam do siebie, a widzę z "opiski" że jesteś z okolic ;o). Nie chciałem robić wypalonego czyli zniszczonego z prostego powodu. Miejscem końcowym modelu jest półka, w szeregu panzer IV-ek.
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 07:34
Lokalizacja: Kraków

Re: PzKpfw IV Ausf J late Dragon 1/35

Postprzez kapral » czwartek, 16 października 2008, 07:54

Witam. Faktycznie mamy do siebie "dłuższy rzut beretem" :D co to jest 55km. Co do tego wash'a możliwe, że to sprawa światła. Takie miałem wrażenie. Natomiast co do drugiego spostrzeżenia. Jeżeli takie jest Twoje umiejscowienie tego czołgu w "czasoprzestrzeni" to faktycznie nie miał go kto pozbawić jakże przydatnych dodatków. Teraz wszystko jasne. Do Lublina niestety nie jedziemy z przyczyn jakże prozaicznych (praca!!!). Szkoda, że już nie ma tego krakowskiego konkursu na starym lotnisku. Miał swoistą "atmosferkę" i otoczenie. Najbliższy konkurs na który się wybieramy to Katowice w przyszłym miesiącu. Też byś miał nie daleko. Pozdrawiam. kapral
kapral
 

Re: PzKpfw IV Ausf J late Dragon 1/35

Postprzez badger » czwartek, 16 października 2008, 13:58

Konkursu nie ma już faktycznie, zresztą z przyczyn dość prozaicznych. A co to w Katowicach będzie?, bo pierwsze słyszę. Nie wiem czy moja wątroba jest w stanie wytrzymać wzmożoną ilość wyjazdów "modelarskich" :mrgreen: .
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 07:34
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości