StuG III Ausf.G Mittel, Dragon 1/35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

StuG III Ausf.G Mittel, Dragon 1/35

Postprzez _iceboy » czwartek, 15 stycznia 2009, 23:23

Witam. Oto w końcu ukończyłem moją drugą 35ątkę a pierwszą robioną na poważnie. Zajęło to prawie pół roku, mimo że można by zrobić o wiele szybciej ale nie o tym mowa. Jest to Dragon Smart Kit, lufa Armorscale, blaszka Abera, Friule, troszkę mojej inwencji scratchowej. Pierwsze faktury pancerza, pierwsze obicia, pierwsze zabawy z pigmentami co można zobaczyć w wątku warsztatowym -> viewtopic.php?f=16&t=2879 . Gąsienice wymoczone w (wg. mojej i tylko mojej opinii wyśmienitym) specyfiku Blacken It. Nie posłuchałem się, zrobiłem kolor bazowy troszkę za ciemny, po washach, filtrach niestety troszkę ściemniał. Z czego jestem zadowolony to to że nie użyłem ani jednej warstwy lakieru przez co uzyskałem różne rodzaje powierzchni od satyny farby bazowej po połysk na krawędziach i mat tam gdzie jest kurz. Pojazd przedstawia jakiś historical-sfiction z dywizji GroB Deutschland jesienią '43. Docelowo tworzy się podstawka oraz figurki. Gdy będzie gotowa podstawka postaram się o lepsze zdjęcia - te niestety robione z lampą. Daje to efekt przekłamanych i krzykliwych kolorów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wnioski:
- pancerka bardzo mi się spodobała :)
- następnym razem użyję jaśniejszych kolorów bazowych
- obicia... niestety moja koordynacja ruchowa + pędzel nie zawsze działa tak jakbym chciał, więc zastanawiam się nad zrezygnowaniem z obić przy następnych projektach...

Następny Opel Blitz i powstańcza Panther Ausf. G

Serdecznie pozdrawiam Aleksander

p.s
serdecznie podziękowania dla wszystkich którzy mnie wspierali przy projekcie. W szczególności koledze siarze1939 i Slash'owi :lol:
Avatar użytkownika
_iceboy
 
Posty: 987
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:22
Lokalizacja: Konin/Warszawa

Reklama

Re: StuG III Ausf.G Mittel 1/35

Postprzez siara1939 » piątek, 16 stycznia 2009, 00:31

_iceboy napisał(a):serdecznie podziękowania dla wszystkich którzy mnie wspierali przy projekcie. W szczególności koledze siarze1939 i Slash'owi :lol:


Nie przesadzaj- od kiedy siedzenie na radio i rozmowa o bzdetach jest wspieraniem? :lol:
Stug wyszedl ladnie- nie napisze, ze piekny, bo piekny jest Sergiusza, ale jak na poczatek walki z pancerka to naprawde dobra robota.
Czekam na Blitza
;o)
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 11:19

Re: StuG III Ausf.G Mittel 1/35

Postprzez Slash » piątek, 16 stycznia 2009, 01:27

siara1939 napisał(a):
_iceboy napisał(a):serdecznie podziękowania dla wszystkich którzy mnie wspierali przy projekcie. W szczególności koledze siarze1939 i Slash'owi :lol:

Nie przesadzaj- od kiedy siedzenie na radio i rozmowa o bzdetach jest wspieraniem? :lol:

Może Ty tylko siedzisz na radio. Innych stać na większe poświęcenia :mrgreen:
A Opelek będzie czarny metalik na slikach. Tak żeśmy ustalili na dniach. :->
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 16:50


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości