Zundapp KS750 with sidecar, Lion Roar 1/35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Zundapp KS750 with sidecar, Lion Roar 1/35

Postprzez badger » piątek, 20 lutego 2009, 07:14

No to mój drugi model w tym roku :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 07:34
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: Zundapp KS750 with sidecar 1/35

Postprzez kapral » piątek, 20 lutego 2009, 07:49

Witam. Śliczny motorek i bardzo fajnie pomalowany i "zużyty ". Mam jednak dwa pytania (zastrzeżenia?). Czy motocykl (zwłaszcza tyłem ) nie pochyla się w stronę kosza? Takie mam wrażenie (foto.5 i ostatnie). Na tych samych zdjęciach dziwnie spasowane w błotnik wydaje mi się koło wózka. Może sie mylę, może to tylko kwestia ujęcia na zdjęciu. Reszta jest więcej niż spoko. Pozdrawiam kapral
kapral
 

Re: Zundapp KS750 with sidecar 1/35

Postprzez shivadog » piątek, 20 lutego 2009, 09:33

Ja mam pytanie - jaka to firma?
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 13:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Zundapp KS750 with sidecar 1/35

Postprzez siara1939 » piątek, 20 lutego 2009, 09:54

Fajny jak na tak mala skale.
Pare uwag- nie krytyka:
Swiatlo tylne na wozku powinno byc czerwone, klamki sprzegla i przedniego hamulca powinny byc w kolorze karoserii. Jezeli to jest DAK Zundapp, to powinien miec filter na baku, a nie skrzynke na narzedzia, oraz cos co mnie zdziwilo najbardziej- te dziwne prety wystajace z piasty przedniego kola- zdecydowanie za dlugie.
Przynajmniej pomalowales siedzenia tak jak powinny wygladac- wiekszosc maluje na kolor skory. ;o)
Lufa MG rozwiercona + :mrgreen:

Edit:
Przepraszam - doczytalem sie, ze Zundap uzywal potrojnego turbulencyjnego filtru sedymentalnego. Twoj jest poprawny. :->
Tu widac ten filtr:
Obrazek
Obrazek

Zdjecia pochodza ze strony: http://www.beemergarage.com/R75only.html
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 11:19

Re: Zundapp KS750 with sidecar 1/35

Postprzez badger » piątek, 20 lutego 2009, 10:28

Hmmm - więc tak, motorek jest częścią dioramki wykonany z braku wozu drabiniastego, akurat był do kupienia, a jego wielkość mi odpowiadała - jest malutki co widać patrząc na wielkość MG. Wykonałem go z grubsza wg instrukcji bo nie miałem za bardzo czasu (Bytom) wgłębiać się w szczegóły (no i pierwsza styczność z tego rodzaju pojazdem więc literatury śladowe ilości), chociaż i tak sporo rzeczy dorobiłem samodzielnie. Wytworzyła go firma Lion Roar (raczej polecam, chociaż pewne problemy istnieją ze spasowaniem, ale minimalne).
Motor jest lekko przechylony, chyba w naturze też miał taką możliwość - cel dopasowanie do terenu.
Siara Twe uwagi zostana uwzględnione - lufy nie wierciłem - armoscale ;o), Afryka to nie będzie, bardziej późnowojenne Niemcy :)
W każdym razie dzięki za dobre słowo.
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 07:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Zundapp KS750 with sidecar 1/35

Postprzez rollingstones » sobota, 21 lutego 2009, 21:21

Dobre, dobre Badgerku ;o)
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 09:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Zundapp KS750 with sidecar 1/35

Postprzez Paweł Leszczyński » sobota, 21 lutego 2009, 23:07

Troszkę mnie boli że taki model wykonany jest, nie ukrywajmy... dość niechlujnie. Nie jest zły, ale wszystkie ślady eksploatacji i postarzania są dość nachalne, wiem że trudno dobrze wykonać tak mały pojazd i niestety trzeba zastosować inne techniki niż przy większych maszynach w tej samej skali inaczej będzie wyglądał tak jak ten powyżej.
Ostatnio edytowano sobota, 21 lutego 2009, 23:16 przez Paweł Leszczyński, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:12
Lokalizacja: Olesno

Re: Zundapp KS750 with sidecar 1/35

Postprzez rollingstones » sobota, 21 lutego 2009, 23:15

NIe będę bronił kolegi bo mi nie płaci, ale na motor trzeba patrzeć jako całość kompozycyjną tego co Badger robi a nie pokazuje a ja widziałem - wrobił się biedny w malowanie CM z UHU i na siłę dopasowuje motorek. W całości dioramy obraz jest zupełnie inny ;o)
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 09:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Zundapp KS750 with sidecar 1/35

Postprzez Paweł Leszczyński » sobota, 21 lutego 2009, 23:19

rollingstones napisał(a):W całości dioramy obraz jest zupełnie inny ;o)

Jestem "szczegularzem", nie toleruję kompromisów, na dioramie nie ma nic niknąć a wszystko ma być na jednym poziomie (najlepiej wysokim ;-) )
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:12
Lokalizacja: Olesno

Re: Zundapp KS750 with sidecar 1/35

Postprzez badger » niedziela, 22 lutego 2009, 08:49

Paweł dwie rzeczy - czas wykonania i zrobienie koloru przynajmniej podobnego do drugiego pojazdu - wcale to takie łatwe nie było. Jeżeli robiony byłby sam motor wyglądałby zupełnie inaczej.
Więc mogę potwierdzić, że wykonanie jakieś super nie jest, ale na tyle było mnie stać w takim okresie, a kolorystykę narzuca niestety teren.
Panowie nie wymagajcie ode mnie wysokiego poziomu , może za kilka lat - to będzie dopiero moja druga dioramka, traktować mnie raczej należy jako zapełniacza stołu :D .

Seb doskonale wie, co znaczy dopasowanie modelu w teren, ale ja rollingstronsem nie jestem i dopiero próbuję . Tym bardziej że miałem wszystko gotowe i w miejsce motorku miał być wóz typu do "siana". Tak na prawdę kurzenie motoru zmieniło się co najmniej ze cztery razy. Dalej to w zawieszeniu wisi i nie mogę wyjść z problemu.
Jak nie rozwalę dzieła o ścianę to zabiorę do Bytomia. : :mrgreen:

Dla znających temat przypominam że zundapp w założeniach miał być wysadzony w powietrze i kto wie czy go to jeszcze nie spotka :mrgreen:
Tak to na razie wygląda :
Obrazek
Obrazek
W każdym razie dzięki za uwagi - wszystkie są cenne. Przy następnym motorku postaram się bardziej przyłożyć .
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 07:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Zundapp KS750 with sidecar 1/35

Postprzez Akahoshi » niedziela, 22 lutego 2009, 09:24

Jacek, a może by tak więcej zdjęć tej dioramki? :->
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Zundapp KS750 with sidecar 1/35

Postprzez badger » niedziela, 22 lutego 2009, 12:10

Jak skończę wkleję zdjęcia w odpowiednim dziale. :)
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 07:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Zundapp KS750 with sidecar 1/35

Postprzez subgrafik » niedziela, 22 lutego 2009, 13:14

Zmien tabliczke w podstawce bo ta czcionka nie jest OK ;)

Poza tym superanckie toto i nie narzekaj ...
acha temu hanomagu bym kola skrecil
bo zdaje sie byc na luku a po prostej jedzie :)

Pawel
You need nothing to be happy. You need something to be sad.
~ Mooji.
Avatar użytkownika
subgrafik
 
Posty: 1788
Dołączył(a): środa, 12 grudnia 2007, 15:46
Lokalizacja: Wolne Miasto Wroclaw

Re: Zundapp KS750 with sidecar 1/35

Postprzez badger » niedziela, 22 lutego 2009, 13:58

No niestety temu misiu nie da sie już nic skręcić, głównie z takiego powodu że podwozie nieruchome i nieskrętne i przyklejone Pattexem SOS dla całej planety. Wiem że takie sobie toto jest, ale dzięki za podtrzymanie duchowe.
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 07:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Zundapp KS750 with sidecar 1/35

Postprzez kapral » niedziela, 22 lutego 2009, 21:05

Badger po co ten pośpiech (wskazany tylko przy łapaniu pcheł i biegunce :) ) Mogło być całkiem fajnie, ale o tyle chociaż dobrze, że sam łapiesz co zawaliłeś. Przyglądam się tej diorce i sam nie wiem, coś mi tu jeszcze nie pasuje. Chyba brakuje mi logicznego uzasadnienia dlaczego ten motor tam się znajduje. Wyglada na nie uszkodzony, z bronią :?: Do Bytomia jeszcze tydzień przemyśl to. ;o) Pozdrawiam kapral
kapral
 

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości