T-72B - Trumpeter - 1:16

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

T-72B - Trumpeter - 1:16

Postprzez DarkWing » niedziela, 8 października 2017, 15:55

Witam

Przedstawiam kolejną pancerną "16", tym razem to współczesny T-72 B MBT.
Model wyprodukowany przez Trumpetera, o jego jakości oraz moich wrażeniach i przemyśleniach pisałem w wątku warsztatowym.
Model wykonany z założenia PZP, jedynym odstępstwem jest drewniany bal podpięty za kadłubem którego imituje patyk.
Malowanie kolorem bazowym za pomocą spray Tamiya AS-14, czarny to acryl Tamiya Nato Black, ubłocenia i zapiaszczenia to suche pigmenty Tamiya (na mokro przy pomocy werniksu matowego oraz na sucho)

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Do ukazania skali modelu dwa zdjęcia z Type 59 w skali 1:35
Obrazek


Obrazek


Na koniec dwa ostatnie zdjęcia, ma których czołg wyłania się z ciemności i....
Obrazek


odjeżdża w ciemność....
Obrazek
Pozdrawiam
Sławek (DarkWing)
Avatar użytkownika
DarkWing

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 757
Dołączył(a): niedziela, 2 października 2011, 14:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Reklama

Re: T-72B - Trumpeter - 1:16

Postprzez MarcinWSS » niedziela, 8 października 2017, 18:15

Wypowiem się tylko w materii na której się znam. Chodzi o oksydę na karabinie PKT. Dotąd wszystkie farby typu "gun metal" , które stosowałem, oferowały powłokę, która w powiększeniu oferowała coś na kształt obsypania powierzchni malowanej pyłem węglowym ;) Mam styczność z bronią palną i porównanie z oryginałem było fatalne.. Ale jest coś co przypomina oryginał - Alclad II 120 gunmetal. W zależności jak pomalujemy można uzyskać fajne wrażenie oksydy. Taka czerń wpadająca w głęboki granat. Tyle marudzenia. Model mi się podoba.
MarcinWSS
 
Posty: 88
Dołączył(a): środa, 9 sierpnia 2017, 08:46

Re: T-72B - Trumpeter - 1:16

Postprzez klajus » niedziela, 8 października 2017, 21:28

Właśnie jestem w temacie T-90 i tak zajrzałem.
Na początku (zanim doczytałem) myślałem, że ten piasek/błoto to rdza...
Kiepsko Ci to moim zdaniem wyszło, wgląda jakbyś polał werniksem i posypał piaskiem (wyszły Ci takie regularne plamy), podmalowałbym to jeszcze może.
Piasek tylko na kołach od zewnątrz, wewnątrz i na gąsienicach nic.
Koła napędowe też mnie nie przekonują na styku z gąsienicami.

Cheers, Paweł.
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 13:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości