JS-2 Italeri 1:72

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

JS-2 Italeri 1:72

Postprzez fazzi » niedziela, 12 lutego 2012, 13:41

Witam,
przedstawiam Wam mój kolejny model . Sklejalność 'taka se' troche szpachlowania jest. Sklejalność gąsienic słaba ( w porównaniu do UM nawet masakryczna). Detale całkiem ok. Przedniej klapy włazu dowódcy nie ma, dojdzie razem z figurką. Beczki itd - Academy, koło od IV - dragon. Malując pierwszy raz zastosowałem CM z prawdziwego zdarzenia, niestety niewiele z niego zostało. Pierwszy raz robiłem fakturę odlewu (wieża i front kadłuba ) ze szpachli akrylowej Wamodu .
I jak zawsze : prosze o rady i konstruktywną krytykę ;o) .
Przepraszam za jakość zdjęć ale fotografowania nie mogę ogarnąć w ogóle. Jakby się ktoś zlitował i parę rad na privie przysłał to był bym wielce wdzięczny :D
Zapraszam do oglądania:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pozdrawiam
Fazzi
Avatar użytkownika
fazzi
 
Posty: 424
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2011, 16:32
Lokalizacja: Gdynia

Reklama

Re: JS-2 Italeri 1:72

Postprzez Korowiow » niedziela, 12 lutego 2012, 22:20

Nie znam się na radzieckich pojazdach więc merytorycznie się nie wypowiem.
Twój model mi się podoba szczególnie wykonanie białego pasa.

PS. Moim zdaniem w przyszłości musisz uważać na wielkość obić.
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: JS-2 Italeri 1:72

Postprzez Michal » poniedziałek, 13 lutego 2012, 10:20

Całkiem fajnie wyszedł, zwłaszcza biały pas i pouszkadzane błotniki. Koła jezdne na lewej burcie wyglądają jak by były powykrzywiane w różne strony - ale to może być kwestia fotek. Faktura odlewu na przednim pancerzu moim zdaniem mocno nadmierna. Bambetle na pancerzu robią wrażenie nie przymocowanych - spadły by. Ew. przydały by się charakterystyczne dla IS-ów wytarcia kół (brak bandaży, gąsienice wycierały koła do czystego metalu).
Drobne pytanie - widziałeś na jakimś zdjęciu belkę do wyciągania z błota wożoną na dodatkowych zaczepach wysoko na burcie tak jak w twoim modelu? Ja się z czymś takim nie zetknąłem, ale nie wykluczam pomysłowości "człowieka radzieckiego".
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: JS-2 Italeri 1:72

Postprzez PiterATS » poniedziałek, 13 lutego 2012, 12:24

fazzi napisał(a): Sklejalność 'taka se' troche szpachlowania jest


Również sklejałem ten model, zaraz po ukazaniu się na rynku i ja mam całkowicie odmienne zdanie. Model sklejało się bardzo dobrze, a szpachla praktycznie nie była potrzebna

fazzi napisał(a): Sklejalność gąsienic słaba ( w porównaniu do UM nawet masakryczna)


Tutaj również mam całkowicie odmienne zdanie. Gaski sklejało się rewelacyjnie i bezproblemowo.

Jakby nie było model jest już wiele lat na rynku i wydaje mi się, że być może trafiłeś na jakąś świeżą edycję, zrobioną na już zużytych formach.
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 800
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: JS-2 Italeri 1:72

Postprzez fazzi » poniedziałek, 13 lutego 2012, 17:58

U mnie na przykład wieżyczka była fatalnie spasowana, również boczne 'panele' z osiami kół wymagały szpachlowania. Co do gąsienic: są na prawdę o wiele gorsze od revella czy UM, co jest wynikiem innej 'technologii'/sposobu ich sklejania, złączania.
pozdrawiam
Fazzi
Avatar użytkownika
fazzi
 
Posty: 424
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2011, 16:32
Lokalizacja: Gdynia

Re: JS-2 Italeri 1:72

Postprzez wiktorgr » czwartek, 6 czerwca 2013, 20:42

Zrobiłem ostatnio ten sam model. Zapraszam do obejrzenia.
http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=170&t=36216
Avatar użytkownika
wiktorgr
 
Posty: 95
Dołączył(a): wtorek, 28 maja 2013, 21:18
Lokalizacja: szczecin


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości