Drezyna DT-45. UM, skala 1/72.

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Drezyna DT-45. UM, skala 1/72.

Postprzez Bushi » niedziela, 7 lutego 2010, 11:52

Drezyna DT-45. Producent UM, nr. kat. 602. Skala 1/72.

Jest to modernizacja drezyny D-38. Wyposażona w wieżę od T-26, radiostację 71KT, liczba żołnierzy została zwiększona do 7 osób.

Model skleja się całkiem dobrze. Części jest niewiele, producent dodał jedną blaszką fototrawioną. Kilka elementów modelu zostało dorobionych samodzielnie z drutu. Reflektory zalałem żywicą. Podstawka jest z drewniana, na nią położyłem styrodur, następnie wylewka z wikolu z piaskiem i farbą akrylową. Na podłoże poszedł szuter i zielsko Polaka. Śnieg wykonałem z sody.

Fotografie:
Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

"Lewatywa to fundament cesarstwa" - Szwejk
Avatar użytkownika
Bushi
 
Posty: 41
Dołączył(a): środa, 1 października 2008, 13:40
Lokalizacja: Zgierz

Reklama

Re: Drezyna DT-45. UM, skala 1/72.

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » niedziela, 7 lutego 2010, 12:31

Fajne.. Myślę jednak, że podkreślenie niektórych krawędzi ołowkiem lub metalicznym pigmentem dodało by 'plastyczności' temu maluchowi
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Drezyna DT-45. UM, skala 1/72.

Postprzez bartek piękoś » niedziela, 7 lutego 2010, 12:45

Bardzo fajne! Pięknie pomalowany. Sugestia Kamila moim zdaniem pod rozwagę.
Gratulejszyn!
edit:
I świetne foty!
Ostatnio edytowano niedziela, 7 lutego 2010, 15:29 przez bartek piękoś, łącznie edytowano 1 raz
..."a gdzie będziesz trzymał ten embrion, w pudełku?!"...
Avatar użytkownika
bartek piękoś
 
Posty: 800
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2008, 21:20
Lokalizacja: Radom

Re: Drezyna DT-45. UM, skala 1/72.

Postprzez matejson » niedziela, 7 lutego 2010, 14:51

Podoba mi się zimowy kamuflaż - napisz parę słów jak go wykonałeś :)
Mateusz Mathea
http://matejson.blogspot.com
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
Avatar użytkownika
matejson
 
Posty: 2312
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Drezyna DT-45. UM, skala 1/72.

Postprzez Bushi » poniedziałek, 8 lutego 2010, 00:44

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):Fajne.. Myślę jednak, że podkreślenie niektórych krawędzi ołowkiem lub metalicznym pigmentem dodało by 'plastyczności' temu maluchowi

Ma to chyba większy sens w przypadku bardziej "przetyranych" pojazdów z okresu wojny.
To model przedwojenny, jego malowanie było wzorowane na fotografiach sprzętu kolejowego w kamuflażu zimowym z przełomu roku 1940 i 1941:
Obrazek
Jak widać obić i przetarć farby jest trochę, ale jednak niezbyt wiele jak na tak dużą powierzchnię
Zresztą przyznaję, że od jakiegoś czasu staję się w tym temacie minimalistą ;).

Matejson technika malarska jest bardzo prosta, jest znana jako wielowarstwowa technika akrylowa:
na początek szary podkład, następnie olive drab na całość a na krawędzie mieszanka olive drab+czarny.
Kolejny jest sido ... schnięcie ... później warstwa białego akrylu (wszystko nakładane z aerka).
Po krótkim czasie claenlux nakładany z pędzla na krawędzie modelu - zmywam w ten sposób wierzchnią warstwę białej akrylowej farby.
Gdy efekt mnie zadowoli, biorę się za cieniowanie metodą mokrego pędzla (znów akryl).
Po cieniowaniu kładę aerkiem olejny matt Model Mastera.
Na koniec suche pastele i ewentualne przecierki bielą.

Przyznaję, że w 1/35 wyglądało by to dużo lepiej, jednak pamiętajcie, że to tylko ośmio centymetrowy model w skali 1/72...
Obrazek

"Lewatywa to fundament cesarstwa" - Szwejk
Avatar użytkownika
Bushi
 
Posty: 41
Dołączył(a): środa, 1 października 2008, 13:40
Lokalizacja: Zgierz

Re: Drezyna DT-45. UM, skala 1/72.

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » poniedziałek, 8 lutego 2010, 00:56

Bushi napisał(a):Ma to chyba większy sens w przypadku bardziej "przetyranych" pojazdów z okresu wojny.


Z mojego punktu widzenia ma to sens, jeżeli chcesz mieć model odrobine bardziej efektowny, nic więcej.
Kamil Feliks Sztarbała
 


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości