MACK NO i Long Tom - 9. PAC II KP, Wespe Models & Haseg.1:72

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

MACK NO i Long Tom - 9. PAC II KP, Wespe Models & Haseg.1:72

Postprzez mysiek13 » środa, 24 lutego 2010, 23:19

Witam i przedstawiam (wreszcie raczej skończoną) scenkę z Mackiem NO ( Wespe Models żywiczny) i Long Tomem 155mm ( nieco przerobiona Hasegawa) w malowaniu 9. Pułku Artylerii Ciężkiej( Najcięższej) II Korpusu Polskiego w Italii, rok około 1944. Figurki to podocinane Italeri z zestawu Quad i haubica 25funtowa, dodatki Wespe, Italeri i inne, mostek "samodiełka".

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Proszę o komentarze i pozdrawiam Michał
Ostatnio edytowano piątek, 26 lutego 2010, 10:06 przez mysiek13, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Reklama

Re: MACK NO i Long Tom - 9 PAC II KP

Postprzez GrzeM » czwartek, 25 lutego 2010, 00:30

No, wyszło świetnie, tylko ta lufa taka chuda... Zmień ją, zmień ją, zmień ją!!!
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: MACK NO i Long Tom - 9 PAC II KP

Postprzez bartek piękoś » czwartek, 25 lutego 2010, 02:03

Gratulejszyn, Myśku! Kolejny b. efektowny zestaw!
Moim zdaniem plusy to:
-temat
-detal - bogactwo i ładne wykończenie
-podłoże - zwłaszcza droga mi się podoba
-załoga - tak liczna wnosi sporo "życia" w scenkę. Podzwiam nakład pracy i umiejętność malowania.
Pewnie można lepiej, ale ja nawet tak nie umiem :oops: ;o)

A z minusów:
-brakuje mi "wrażenia ciężkości" tego zestawu= podpiłowanie/większe podpiłowanie opon + ew. ugięcie osi; w Macku prawe koło środkowej osi wydaje się być krzywo. W ogóle tylna oś chyba lewituje (druga fota) :P ;o) Wydaje mi się, że wyeliminowanie dwóch powyższych "minusów" ładnie "osadziłoby" ten piękny zestaw na tej pięknej drodze :)
-na masce ciągnika i okolicach w malowaniu lekka kaszka wyszła
-wash podwozia w Long Tomie troszkę bym zróznicował, ew: dodał jakieś ciemniejsze zacieki. Poza tym git!

Chciałbym uniknąć wrażenia, że się czepiam ;o) Po prostu jak całość jest b. fajna, to takie pierdółki się do oczu ciskają ;o)
A propos tematu Twojej pracy: miałbyś może jakies zdjęcia Austina K2 sanitarki z II Korpusu Polskiego? Wspominałeś o tym kiedyś...
Raz jeszcze gratulacje!
..."a gdzie będziesz trzymał ten embrion, w pudełku?!"...
Avatar użytkownika
bartek piękoś
 
Posty: 800
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2008, 21:20
Lokalizacja: Radom

Re: MACK NO i Long Tom - 9 PAC II KP

Postprzez mysiek13 » czwartek, 25 lutego 2010, 09:22

Dzięki Panowie za komentarze

GrzeM - akurat lufa nie jest najgorszym elementem tego zestawu, jak przeliczałem to jest raczej ok, może to wrażenie bo na tym samym podwoziu ( chyba nazywa się M2) montowali też haubice ponad 200mm, w Hase jest skopane tyle elementów ( śr. kół, łoże armaty, konstrukcja podwozia, detale itd) że już lufę potraktowałem nieco ulgowo...A w RB, Aberze ani Exito nie było nic choćby podobnego do tych wymiarów :evil:

Te negatywne są dla mnie ważne- bardzo zresztą celne - wiem co mogę poprawić - jeszcze do soboty mam chwilę czasu :mrgreen: Bartku - postaram Ci się znaleźć te fotki dziś wieczorem lub jutro, są i wiele innych ciekawych II KP na tej stronie:

http://www.cultura.marche.it/cultura/mo ... rder=id%3F

Ale uważaj ponad 7tys fotek :twisted:
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: MACK NO i Long Tom - 9 PAC II KP

Postprzez TomSven » czwartek, 25 lutego 2010, 10:03

Witam,

Już widziałem na innym forum pracka pierwsza klasa.Możesz coś więcej powiedzieć na temat ulicy? Bardzo Mi się podoba..
Obrazek
Avatar użytkownika
TomSven
 
Posty: 157
Dołączył(a): piątek, 11 września 2009, 15:06

Re: MACK NO i Long Tom - 9 PAC II KP

Postprzez mysiek13 » czwartek, 25 lutego 2010, 11:00

Ulica to wygładzony gips modelarski z Castoramy, most też, a poszczególne kostki bruku były "rzeźbione" igłą zamocowaną w rączce skalpela. Wbrew pozorom robota bardzo szybka i przyjemna jeśli robisz kostki w postaci kwadratów czy prostokatów, jeśli są one owalne i nieregularne to znacznie dłużej to trwa... :( Potem malowanie róznymi odcieniami szarości i pigment piaskowy w zagłębienia - i tu ciekawostka - piakowy i jasne kolory wychodzą w ten sposób fajnie, ale jakbys chciał wpuszczać w zagłębienia czarną do szarego bruku na gipsie to uważaj-podciągnie ci mikroporami gipsu i bardzo ściemnieje - ja malowałem te zagłębienia czarnym cienkopisem San Stabilo na podstawce do MANa F4 ;o)
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: MACK NO i Long Tom - 9 PAC II KP

Postprzez TomSven » czwartek, 25 lutego 2010, 12:04

Ten gips modelarski różni się od tego zwykłego budowlanego? I w którym momencie należy rzeźbić kostki? Przepraszam że się tak dopytuje ale przede mną pierwsza diorama z drogą asfaltową/brukową a poradników na ten temat nie znalazłem...
Obrazek
Avatar użytkownika
TomSven
 
Posty: 157
Dołączył(a): piątek, 11 września 2009, 15:06

Re: MACK NO i Long Tom - 9 PAC II KP

Postprzez mysiek13 » piątek, 26 lutego 2010, 09:32

Gips modelarski/sztukatorski ma przede wszystkim lepszą - drobniejszą granulację i dla skali 72 bardziej się nadaje. Ale po wyschnięciu i tak musisz przeszlifować papierem ściernym na mokro. Po przeszlifowaniu "dziubiesz i ryjesz" igłą kostki. Nie bój się, że któraś się ukruszy - będzie to tylko wyglądało bardziej naturalnie, jak ubytek lub osunięta kostka w drodze - pomaluj tylko zagłębienie ciemnym brązowym albo jakimś podobnym kolorem.

Pytaj spokojnie, jeśli mam możliwość to Ci zawsze odpowiem.
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: MACK NO i Long Tom - 9 PAC II KP

Postprzez Panzer » piątek, 26 lutego 2010, 09:40

Bardzo ładnie się prezentuje. Szczególnie ciężarówka wygląda bardzo dobrze. Armata wygląda trochę jednorodnie, ale na 100% to wina zdjęć z tego co widzę, bo nawet jej opony wpadają w podobny kolor co "body". Jedyne do czego bym się przyczepił to fakt, że na ciężarówce nie ma śladu po amunicji do armaty: ani nawet pustych zasobników.

Czekam, aż będę mógł zobaczyć na żywo :)
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Re: MACK NO i Long Tom - 9. PAC II KP

Postprzez TomSven » piątek, 26 lutego 2010, 11:38

Będę próbował robić gipsem budowlanym ponieważ potrzebuje nie wielką powierzchnie pod Schwimmwagena i figurki zobaczymy co z tego wyjdzie ale to dopiero za jakiś czas.
Obrazek
Avatar użytkownika
TomSven
 
Posty: 157
Dołączył(a): piątek, 11 września 2009, 15:06


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości