M2A2 ODS Bradley, Iraq 2003 Dagon + Part + Legend 1/72

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

M2A2 ODS Bradley, Iraq 2003 Dagon + Part + Legend 1/72

Postprzez temir2 » piątek, 13 sierpnia 2010, 21:27

Witam!
Dawno, dawno temu na ofiarę kolejnej edycji zabawy pt. "Zróbmy sobie czołg" wypatrzyłem sobie tytułowego dragonowskiego Bradley'a:

Obrazek

Miała to być w założeniu krótka zabawa :model: ale jak pokazało życie ślimaczyła się niemiłosiernie :twisted: , nie była to wina modelu tylko poprostu jakoś tak mi nie szło :evil: , pojazd lądował co jakiś czas w pudle - potem go wywlekałem, dłubnąłem coś albo i nie i znów nazad do pudła :oops: i tak zeszło :mrgreen: ...
Ostatnio korzystając z kanikuły domęczyłem wreszcie nieszczęśnika :lol:

Zdjęcia "in box'a" i z wczesnego etapu budowy modelu przepadły wraz z wieloma inymi .placze: w trakcie licznych katastrof systemu mego wiekowego PCeta :twisted: :cry: :cry: :cry: więc przytoczę jedynie opisowe pobierzne i subiektywne spostrzeżenia nt. tytułowego zestawu:
Jest to jeden z wczesnych "wypustów" Dragona noszący piętno kompromisu pomiędzy "gotowcem" a zestawem dla tradycyjonalnych modelarzy: dużo drobnych detali odlano w jednym kawałku np. z kadłubem czy wieżą, pozostałe jeszcze nie tak delikatne jak w późnieszych zestawach tego producenta ale całkiem przyzwoite 8-) .
Jest możliwość wykonania otwartego włazu kierowcy a co bardziej ambitni ogą pokusić się również o zrobienie otwartej rampy przedziału desantowego oraz jego wnętrza - konstrukcja rampy oraz jej odwzorowanie w modelu daje taką możliwość.
Gąsienice wykonano z gumy ale bez wypływów tworzywa i z doskonałą rzeżbą ogniw. :D
Dosyć niezwykłym zabiegiem jest wykonanie niektórych elementów mechanizmu podnoszenia lufy :!: oraz przewożonego ekwipunku rówież z gumy :!: pokrytej nawet wstępnie podkładem :shock:
Producent przewidział tylko jedną wersję malowania i oznakowania: pojazd jednostki 1-41 Innfantry, 1st Armored Div., Bagdad 2003 i w takim też zrobiłem swój model.
Budowa modelu "z pudła" nie stanowi problemu nawet dla początkującego modelarza.
Osobiście postanowiłem uzupełnić model o blaszki "Parta" dedykowane co prawda do modelu "Revlla", ale bez specjalnych komplikacji idzie je przypasować do modelu "Dragona" zwłaszcza że "podmianki" dokonałem w bardzo niewielkim zakresie - przede wszystkim kosz na wieży (orginał za masywny), osłony świateł i parę innych drobiazgów.
Orginalne pojazdy biorące udział w wojnie irackiej 2003 były dość mocno"objuczone" wszekiej maści ekwipunkiem - szczęśliwym trafem na pudełku i w instrukcji zamieszczono bardzo dobrej jakości zdjęcie orginału:

Obrazek

- na tej fotografii się lużno wzorowałem jeśli chodzi o owo "objuczenie": do tego celu urzyłem zestawu koreańskiej firmy "Legend" (zestaw do "Bradley'a") i niewielkim stopniu produktu "Verlindena".

Oprócz blaszek jedyne zmiany jakich dokonałem w modelu polegały głównie na "uplastycznieniu" pewnych detali poprzez ich "podrzeżbienie" np. łopata czy pocienienie, zmieniłem też położenie wyrzutni TOW na pozycję "spoczynkową" by uwidocznić nazwę własną pojazdu.

A oto parę ocalałych fotek z końcowego etapu prac nad modelem:

Obrazek
Obrazek

...i już z przypasowanymi betami (można też dostrzec kilka zmian w stosunku do poprzednich fotek - praktycznie do samego końca coś zmieniałem lub poprawiałem):

Obrazek
Obrazek

No i wreszcie finał :wariat: :dance: :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Model malowany akrylami Pactry i Vallejo, łosze i filtry MIG, brud - zestaw "pudrów" Tamiji, obicia, otarcia itp. Humbrole i akryle.
Pewien zanik kontrastów kolorów występujący na ekwipunku to efekt uboczny ich intensywnego "okurzania" :? ww. pudrami :roll: .

Życzę miłego oglądania i zapraszam do komentowania!

Pozdrawiam!

Popraw pisownię, proszę.
xenomorph
Ostatnio edytowano piątek, 13 sierpnia 2010, 21:36 przez temir2, łącznie edytowano 1 raz
Piękna wieś Bulowice
Avatar użytkownika
temir2
 
Posty: 217
Dołączył(a): niedziela, 20 stycznia 2008, 23:17

Reklama

Re: M2A2 ODS Bradley, Iraq 2003 Dagon + Part + Legend 1/72

Postprzez Seweryn » piątek, 13 sierpnia 2010, 21:33

Świetny, przywieź go kiedyś pooglądamy live ;)
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2073
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: M2A2 ODS Bradley, Iraq 2003 Dagon + Part + Legend 1/72

Postprzez temir2 » piątek, 13 sierpnia 2010, 21:37

Witam!
Seweryn napisał(a):Świetny, przywieź go kiedyś pooglądamy live ;)

Nie ma sprawy :D :D :D

Pozdrawiam!
Piękna wieś Bulowice
Avatar użytkownika
temir2
 
Posty: 217
Dołączył(a): niedziela, 20 stycznia 2008, 23:17

Re: M2A2 ODS Bradley, Iraq 2003 Dagon + Part + Legend 1/72

Postprzez Seweryn » piątek, 13 sierpnia 2010, 22:16

temir2 napisał(a):Witam!
Seweryn napisał(a):Świetny, przywieź go kiedyś pooglądamy live ;)

Nie ma sprawy :D :D :D

Pozdrawiam!

Po 30tym ;)
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2073
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: M2A2 ODS Bradley, Iraq 2003 Dagon + Part + Legend 1/72

Postprzez rollingstones » piątek, 13 sierpnia 2010, 23:35

zdjęcia kaprawe - ale widać że się broni co najmniej skalę wyżej. Świetna robota -gratulacje
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: M2A2 ODS Bradley, Iraq 2003 Dagon + Part + Legend 1/72

Postprzez Seweryn » sobota, 14 sierpnia 2010, 07:41

Obrazek
Teraz kolor chyba lepszy?
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2073
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: M2A2 ODS Bradley, Iraq 2003 Dagon + Part + Legend 1/72

Postprzez rollingstones » sobota, 14 sierpnia 2010, 08:18

EKSTRA
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: M2A2 ODS Bradley, Iraq 2003 Dagon + Part + Legend 1/72

Postprzez mnowogro » sobota, 14 sierpnia 2010, 11:55

Wygląda na bardzo subtelne ale też i realistyczne wykończenie.

Patrząc na niepomalowany, to jak na Twoje dokonania, można by powiedzieć że prawie "prosto z pudełka" ;)

Też mam Bradleya na składzie, z ERĄ - ale czeka na swoje chwile...
mnowogro
 
Posty: 752
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 20:48

Re: M2A2 ODS Bradley, Iraq 2003 Dagon + Part + Legend 1/72

Postprzez Panzer » piątek, 20 sierpnia 2010, 07:41

Jakoś mi się temat omsnął zupełnie...

Termirze, co tu dużo mówić, model jak zwykle pierwsza klasa. Bardzo podoba mi się, podobnie jak Marcinowi, subtelne wykończenie. Może od siebie dodałbym ciut większe kontrasty (mocniejszy wash?). Po ilości przeróbek i dodatków widzę, że jak na Ciebie to projekt relaksacyjny :)

Cieszy, że wróciłeś, bo ostatnio mało Cię modelarsko widać, a szkoda to wielka. Mam nadzieję, że się rozkręcisz w najbliższym czasie i na kolejne modele nie trzeba będzie czekać kilka miesięcy :) No i ponawiam apele o podstawki pod te cudeńka!
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron