Ba-9 (1:72, UniModels / UM)

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Ba-9 (1:72, UniModels / UM)

Postprzez Cichociemny » sobota, 11 września 2010, 18:27

Obrazek
1:72 UniModels


Walcząc z narastającą irytacją, że żadnego modelu skończyć ostatnio nie mogę, postanowiłem zrobić coś szybkiego i prostego. Oczywiście w moim "magazynku" nic odpowiedniego znaleźć nie mogłem, więc wybrałem się do lokalnego sklepu modelarskiego. Wróciłem, o dziwo, z tytułowym modelem.

Wybór okazał się trafny. W tym temacie moja wiedza jest wręcz zerowa, więc nic nie kusiło do przeróbek. Model powstał w zasadzie prosto z pudła. Poprawiłem jedynie lufy, odchudziłem parę elementów i wydrążyłem reflektory (co poszło na marne, bo aplikując olejne farby nie zamaskowałem "szkieł" i zmatowiały). Mogłem jeszcze parę elementów poprawić, co w zasadzie rzuciło mi się w oczy dopiero na zdjęciach, ale niech już będzie.

Gdy dotarłem do etapu malowania i "weatheringowania" zdałem sobie sprawę, że nie bardzo wiem jak wy to "pancerniacy" robicie. Zemściło się to, iż do tej pory relacje z budowy pojazdów bojowych (czy to na forum, czy w prasie) czytałem mocno pobieżnie. W związku z tym malowanie było eksperymentowaniem i improwizacją. Pierwszy raz spróbowałem na tym modelu farb olejnych dla plastyków. Największym moim błędem jest natomiast nieudolnie nałożony główny kolor- powierzchnia jest chropowata, co doskonale widać na zdjęciach.

Ogólnie model zaliczam do nieudanych, ale w ramach ciekawostki (że ja czasem też coś skleję) wrzucam na forum. Niestety podczas zdjęć przyplątały się oczywiście jakieś paprochy (tak naprawdę część przyplątała się już w czasie malowania...). Zapraszam do obejrzenia zdjęć i komentowania.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
To co, może jednak będzie ze mnie "pancerniak"? ;o)
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Reklama

Re: Ba-9 (1:72, UniModels / UM)

Postprzez matejson » sobota, 11 września 2010, 19:04

Cichociemny napisał(a):To co, może jednak będzie ze mnie "pancerniak"?

A no będzie :) Przydało by się opony zapuścić w biezniki jakimś syfem. Reszta wykonana dosyć zachowawczo, realistycznie ale ładnie i estetycznie. Bierz sie za następny, jakby co, to pytaj.

Cichociemny napisał(a): postanowiłem zrobić coś szybkiego i prostego.

Trzydzieśći części, wszystkie na zatrzask, także kleju ten model praktycznie nie wymagał. Wczorajszego dnia popełniłem od początku do końca :) Lancia 3RO z działem pplot 90/53 z Italeri.

Obrazek
Mateusz Mathea
http://matejson.blogspot.com
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
Avatar użytkownika
matejson
 
Posty: 2312
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ba-9 (1:72, UniModels / UM)

Postprzez Mac Eyka » sobota, 11 września 2010, 23:50

Jejciu a co jej się stało z szybkami. Zaparowały od środka czy co.
No i odstaw ją na półeczkę i nie za często dotykaj bo farba potrafi się łuszczyć od tego gumowatego tworzywa.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3031
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Ba-9 (1:72, UniModels / UM)

Postprzez Cichociemny » poniedziałek, 13 września 2010, 19:46

matejson napisał(a):będzie :)

To dobrze, bo następny pojazd już rozgrzebałem.

matejson napisał(a):Przydało by się opony zapuścić w biezniki jakimś syfem.

O tym nie pomyślałem.

matejson napisał(a):Lancia 3RO z działem pplot 90/53 z Italeri.

Fajny model, może się skuszę kiedyś.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości