ISU 122s, Italeri 1:72

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

ISU 122s, Italeri 1:72

Postprzez pawelc » piątek, 4 lutego 2011, 23:48

Na początku chciałbym się przywitać ze wszystkimi użytkownikami.

Model prosto z pudła, uzupełniony paroma własnoręcznie zrobionymi detalami. Kamo bardziej fantazyjne niż realne. Szerszy opis można znaleźć tutaj: http://www.dobroni.pl/rekonstrukcje,isu-122-s-italeri-172,3640

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
pawelc
 
Posty: 503
Dołączył(a): czwartek, 3 lutego 2011, 00:12

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Isu 122 s , Italeri 1:72

Postprzez Michal » sobota, 5 lutego 2011, 12:47

No całkiem całkiem niezły.
Jak dla mnie nadmiernie zużyty, ale to już kwestia gustu. Przydały by się typowe dla wozów z okolic IS-a wytarcia kół (nie miały bandaży). I warto by dorobić belkę do wyciągania z błota.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Isu 122 s , Italeri 1:72

Postprzez pawelc » sobota, 5 lutego 2011, 12:58

Dzięki. Pierwotnie miała powstać taka mała scenka (oczywiście z jednym pojazdem), Obrazek,
stąd brak kłód po bokach (o ile dobrze widzę, to na tym zdjęciu pojazdy ich ich nie mają).
Avatar użytkownika
pawelc
 
Posty: 503
Dołączył(a): czwartek, 3 lutego 2011, 00:12

Re: Isu 122 s , Italeri 1:72

Postprzez Mac Eyka » sobota, 5 lutego 2011, 15:42

Widać, że włożyłeś sporo pracy w wykonanie tej miniaturki ale powiem ci szczerze, że wydaje mi się po prostu niechlujnie pomalowana.
Górne powierzchnie kadłuba wyglądają jakby pojazd przez dłuższy czas stał pod drzewem licznie odwiedzanym przez wszelakie ptaki.
Wewnętrzna strona gąsienic zaś jest jakby zakurzona, pokryta gruzem. Efekt ten przypomina mi przedmioty pozostawione w pobliżu skuwanych ścian. Pokrywają się one błyskawicznie takim właśnie pyłem.
Wszędobylskie ślady zacieków i rdzewienia, choć misternie wykonane, psują, jak dla mnie, efekt końcowy.
No cóż mam nadzieję, że sporo z tych negatywnych odczuć to wina zdjęć i w realu model twój prezentuje się dużo korzystniej.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3031
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Isu 122 s , Italeri 1:72

Postprzez pawelc » sobota, 5 lutego 2011, 16:41

Przyznaje,że mnie trochę poniosło przy malowaniu. W sumie, to pierwszy raz wykonywałem tak "radykalne" malowanie, a że nie mam oporów w stosowaniu innowacji ( czytaj: jest Kret), to wyszło jak jest. Co do zdjęć- to niestety wyszły odrobinę za ciemne- będę nad tym pracował w przyszłości.
Avatar użytkownika
pawelc
 
Posty: 503
Dołączył(a): czwartek, 3 lutego 2011, 00:12

Re: Isu 122 s , Italeri 1:72

Postprzez mysiek13 » środa, 9 lutego 2011, 12:48

A mnie malowanie tak bardzo nie razi, popraw tylko brudzenie podwozia jak radził Przedmówca... Co mnie natomiast bardzo razi to duża szpara na łączeniu wanny z górą kadłuba zarówno z przodu jak i ztyłu, która bardzo psuje odbiór udanego modelu...

Pozdrawiam Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: Isu 122 s , Italeri 1:72

Postprzez pawelc » środa, 9 lutego 2011, 19:40

mysiek13 napisał(a): Co mnie natomiast bardzo razi to duża szpara na łączeniu


W realu nie jest aż tak bardzo widoczna, ale dzięki za zwrócenie uwagi.
Avatar użytkownika
pawelc
 
Posty: 503
Dołączył(a): czwartek, 3 lutego 2011, 00:12


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości