Poligonowy T- 80 U, 1:72 producent (?)

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Poligonowy T- 80 U, 1:72 producent (?)

Postprzez pawelc » niedziela, 6 marca 2011, 22:12

Tym razem, chcę przedstawić Wam model stworzony na początku mojej przygody z modelarstwem, a który dostał "nową młodość" około dwóch lat temu. Ze względu na wspomniany powyżej czasokres nie pamiętam producenta. Kojarzę tylko,że opakowanie posiadało identyczny design jak poniżej:

Obrazek

Model poza nowym malowaniem, uzupełniłem o : przednie fartuchy, reflektory i ich osłony, granatniki (które wyszły zbyt cienko), belkę z tyłu- wykonaną z wykałaczki,płachtę na wkm-ie (niestety to co z niego zostało nie przypominało pierwowzoru) poprawiłem nieco dodatkowe zbiorniki. Do najistotniejszych modyfikacji należy przeróbka zawieszenia (wszystkie wahacze były odcinane i mocowane na nowo). "Przeszkodę" wykonałem z kilku warstw korkowej podkładki (metalowe mocowania, nie są w realu tak jaskrawe, jak na zdjęciach). Do przebudowy zainspirowało mnie niniejsze zdjęcie:

Obrazek

Malowanie wzorowane na poniższym pojeździe:

Obrazek

Dodam jeszcze,że miałem mały problem ze zrobieniem zdjęć , oddających rzeczywisty kolor modelu...
A teraz do rzeczy:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Malowanie bazowe:

Obrazek

Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
pawelc
 
Posty: 503
Dołączył(a): czwartek, 3 lutego 2011, 00:12

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Poligonowy T- 80 U, 1:72 producent (?)

Postprzez mysiek13 » poniedziałek, 7 marca 2011, 11:33

Model rewelacja a podstawka jeszcze fajniejsza :shock: :P :mrgreen: Świetne ugięcie kół, fartuchy przednie i gąsienice sprawiają wrażenie bardzo dynamiczne... mógłbys zdradzić patent na taki efekt?
Ostatnio edytowano poniedziałek, 7 marca 2011, 11:34 przez mysiek13, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: Poligonowy T- 80 U, 1:72 producent (?)

Postprzez TomSven » poniedziałek, 7 marca 2011, 11:33

Witam

Model trochę za bardzo rozjaśniony no i gdyby ten kąt czołgu był taki jak na zdjęciu byłoby super.Świetna podstawka.Po za tym bardzo oryginalny pomysł i dobre wykonanie.

Pozdrawiam Tomek.
Obrazek
Avatar użytkownika
TomSven
 
Posty: 157
Dołączył(a): piątek, 11 września 2009, 15:06

Re: Poligonowy T- 80 U, 1:72 producent (?)

Postprzez pawelc » poniedziałek, 7 marca 2011, 16:22

mysiek13 napisał(a):mógłbys zdradzić patent na taki efekt?


Nie ma problemu- co konkretnie Chcesz wiedzieć ?


Model trochę za bardzo rozjaśniony


Chciałem podkreślić szczegóły modelu, ale przyznaje, że odrobinę przesadziłem...
Avatar użytkownika
pawelc
 
Posty: 503
Dołączył(a): czwartek, 3 lutego 2011, 00:12

Re: Poligonowy T- 80 U, 1:72 producent (?)

Postprzez ams » wtorek, 8 marca 2011, 00:02

Witam :c)
Piękny betonowy klocek :D A tak serio to bardzo oryginalna podstawka... sie mi podoba... A co do modelu to ładniutki, choć chyba za dużo suchego pędzla... ale pewnie sam bym lepiej nie zrobił.

Pozdrawiam
ams
 
Posty: 51
Dołączył(a): niedziela, 6 marca 2011, 21:29

Re: Poligonowy T- 80 U, 1:72 producent (?)

Postprzez pawelc » wtorek, 8 marca 2011, 18:07

Piękny betonowy klocek


Powstał z czysto minimalistycznych pobudek :mrgreen:

chyba za dużo suchego pędzla


Będę nad tym pracował, w przyszłości.
Avatar użytkownika
pawelc
 
Posty: 503
Dołączył(a): czwartek, 3 lutego 2011, 00:12


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości