Sd.Kfz.261 1/72 ICM

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Sd.Kfz.261 1/72 ICM

Postprzez JerzyK » czwartek, 12 maja 2011, 17:37

Sd.Kfz.261 w skali 1/72 z ICM - malowany pędzlem. Kolorystyka raczej SF. Obicia i zacieki może przesadzone, ale miały zakryć niedoskonałości pędzlowania. Komentarze mile widziane :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
JerzyK
 

Reklama

Re: Sd.Kfz.261 1/72 ICM

Postprzez TomSven » piątek, 13 maja 2011, 05:29

Obicia rzeczywiście przesadzone i schematyczne.Po za tym wszystko przyjemnie wygląda,szczególnie malowanie jak na pędzel(Choć ciężko ocenić bez przybliżeń).
Obrazek
Avatar użytkownika
TomSven
 
Posty: 157
Dołączył(a): piątek, 11 września 2009, 14:06

Re: Sd.Kfz.261 1/72 ICM

Postprzez ROMAN » piątek, 13 maja 2011, 06:28

Gdybyś nie umieścił monety trudno by dostrzec skale.
Bardzo dobra technika operowania pędzelkiem, rozmyte kolory wykonane metodą ciapkowania. Przekonywujące malowanie mimo SF. Jak widać i bez aerografu da się ładnie i matowo pomalować. Obicia technicznie bardzo dobre ale niestety ich ułożenie do bani. Pojazd wygląda jak podziurkowany. Bardzo dobrze wybrudzone felgi. To co najbardziej uderzające to poobijany pokrowiec na koło zapasowe ... to był brezentowy materiał. A z tyłu to o jedną tablice za dużo.

ps. :mrgreen: no i czerwone gaśnice to ja malowałem od wieków na czołgach jako swój podpis za co nie raz zostałem zrugany :mrgreen:

Ogólnie bardzo ładnie, pozdrawiam
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 12:22

Re: Sd.Kfz.261 1/72 ICM

Postprzez kicus » piątek, 13 maja 2011, 06:44

Bardzo fajnie Ci wyszedł.

ROMAN napisał(a):A z tyłu to o jedną tablice za dużo.

A skąd to przypuszczenie?
Avatar użytkownika
kicus
 
Posty: 494
Dołączył(a): środa, 23 kwietnia 2008, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sd.Kfz.261 1/72 ICM

Postprzez ROMAN » piątek, 13 maja 2011, 07:50

Chyba ze zdjęć aczkolwiek do końca nie jestem pewien. Myślę że jednak na wszelakich pojazdach armi niemieckiej była jedna tablica po lewj lub prawej w zależności od rodzaju pojazdu ale pewnie na ten temat wypowie się bardziej obeznany, o co bym poprosił.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 12:22

Re: Sd.Kfz.261 1/72 ICM

Postprzez author21 » piątek, 13 maja 2011, 12:41

Tablice rejestracyjne w porządku, dwie były. Obicia schematyczne i nie tam gdzie trzeba czasem. Napewno nie obijał się pokrowiec brezentowy na koło zapasowe. Pędzelkiem przecież matowo mozna pomalować model nawet w 1:35. Jak dobrze rozmieszasz farbę i maluje się rozrzedzona, to nie widac różnicy do aero, nawet cieniowanie zrobisz. Jedyne co trudniej z pędzla to efekty natryskiwanych plam, ale też można przyzwoicie wykonać.
author21
 
Posty: 486
Dołączył(a): wtorek, 24 marca 2009, 14:00

Re: Sd.Kfz.261 1/72 ICM

Postprzez spiton » piątek, 13 maja 2011, 13:03

Dla mnie świetny !!
Kapitalne kamo-pędzelkowe, świetne obicia(choć za bardzo schematyczne), wygląda na znacznie większy. Tylko foty mogłyby być lepsze, ale i tak są bardzo przyzwoite. Czy to kolorowe tło to celowy zabieg ?? Ja bym zrobił tak, żeby tło było szare i zmniejszył bym nasycenie kolorów z samego pojazdu.
TomSven napisał(a):Choć ciężko ocenić bez przybliżeń.

To co widać, to są właśnie przybliżenia ,-)).
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Sd.Kfz.261 1/72 ICM

Postprzez JerzyK » sobota, 14 maja 2011, 09:37

Cieszę się, że ogólnie Wam się podoba.
Tło jest jednolicie ciemno szare - jak wygląda na kolorowe to tylko wina zdjęć.
Gaśnica malowana na czerwono z premedytacją - miała być akcentem kolorystycznym.
Malowałem dość rozrzedzonymi farbami - średnio 7-8 warstw na każdy kolor (wliczając rozjaśnienia).
Wkrótce planuję pomalować kolejne maleństwa - obicia postaram się bardziej "ujarzmić" ;)
P.S. Najbardziej frustrującym elementem modelu była fototrawiona siatka na dachu pojazdu - za nic nie chciała się dopasować do samego pojazdu - męczyłem się z nią prawie tyle samo co z całą resztą modelu, który jest ogólnie wart polecenia, zważywszy na dość niską cenę i dobre dopasowanie części.
JerzyK
 


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości