Sd.Kfz. 164 NASHORN, Dragon, 1:72

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Sd.Kfz. 164 NASHORN, Dragon, 1:72

Postprzez Robert1978 » poniedziałek, 20 czerwca 2011, 21:14

Witam.
Chciałem zaprezentować mój ostatni ulepek. Malowanie fantazyjne - tak samo oznaczenia. Zamierzenia co do kamuflażu jak zwykle były inne, ale życie je zweryfikowało. W efekcie wyszło tak. Zapraszam do oglądania i punktowania ;o)
Pozdrawiam - Robert

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Robert1978
 
Posty: 118
Dołączył(a): środa, 24 lutego 2010, 23:05
Lokalizacja: Szczecin

Reklama

Re: Sd.Kfz. 164 NASHORN, Dragon, 1:72

Postprzez Jaho63 » poniedziałek, 20 czerwca 2011, 21:18

Mnie się podoba. Jak robisz te drobne ryski/odrapania?
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Sd.Kfz. 164 NASHORN, Dragon, 1:72

Postprzez Robert1978 » poniedziałek, 20 czerwca 2011, 21:34

Jaho63 napisał(a):Jak robisz te drobne ryski/odrapania?

Poszedłem za radą Kamila F.S. i zwyczajnie zdrapywałem farbę skalpelem. W ten sposób odsłonięte zostały jaśniejsze warstwy farby i podkład - w tym przypadku Chaos Black.
Ciszę się, że się podoba.
Obrazek
Avatar użytkownika
Robert1978
 
Posty: 118
Dołączył(a): środa, 24 lutego 2010, 23:05
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sd.Kfz. 164 NASHORN, Dragon, 1:72

Postprzez Jaho63 » poniedziałek, 20 czerwca 2011, 21:40

Mam na składzie tego Dragona i Revella też i fajną toczoną lufę, ale boję się za niego brać bo malowanie zimowe. Z resztą muszę najpierw dokończyć inne. Powiedz mi jeszcze, ten drucik przeciągasz faktycznie (wiercisz) czy tylko kleisz tak, żeby wyglądało na przeciągnięty przez zawiasy?
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Sd.Kfz. 164 NASHORN, Dragon, 1:72

Postprzez Robert1978 » poniedziałek, 20 czerwca 2011, 22:30

Nawiercałem i przeciągałem. Przy klejeniu byłoby chyba dużo zabawy z odmierzaniem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Robert1978
 
Posty: 118
Dołączył(a): środa, 24 lutego 2010, 23:05
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sd.Kfz. 164 NASHORN, Dragon, 1:72

Postprzez mnowogro » poniedziałek, 20 czerwca 2011, 22:40

Cześć,

W ujęciu ogólnym model prezentuje się bardzo ciekawie. Może z racji tego, że rzadko widać tak lekko i dość interesująco nałożone kamo. Bardzo delikatne rozjaśnienia ładnie grają na górnych warstwach pojazdu. Wzrok przyciąga też kolor ubrudzonego podwozia, bardzo zgodny z kolorem kamo - czy dawałeś tam też ten kolor?

Aby dać spokój swojemu czepialstwu, napiszę, że szkoda pogiętej antenki oraz niepomalowanych drążków tych tuż pod tylnymi drzwiczkami. Interesująco zrobione nieregularności w postaci lekko otwartych drzwiczek, czy tylko jednego kółka zapasowego dają, wraz z drutem do zaczepiania maskowania ładny smaczek. Szkoda, że tak bardzo widać grubsze kropelki na tych ciemnych plamach kamuflażu - odbiera to trochę uroku miniaturze.
Całość wydaje się w sam raz, może dlatego, bo zrezygnowałeś prawie całkowicie z pigmentów na innych częściach pojazdu niż podwozie. Nawet brak jakichkolwiek zachlapań z błota też dobrze wstawia się w całość. Podoba mi się też brak rdzawych zacieków.
Dopytam się o miniowy kolor wnętrza - gdzieś podpatrzone, czy to własny wymysł? Bo bardzo ładnie to wygląda.

Gratki fajnej miniaturki!
mnowogro
 
Posty: 752
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 20:48

Re: Sd.Kfz. 164 NASHORN, Dragon, 1:72

Postprzez Robert1978 » poniedziałek, 20 czerwca 2011, 23:24

mnowogro - miło słyszeć.
Co do podwozia, to przyciemniane było farbą Tamiya Smoke, a później pigmentami z aero. W/w farby użyłem też do przyciemnienia dolnych części pancerza.
mnowogro napisał(a):Szkoda, że tak bardzo widać grubsze kropelki na tych ciemnych plamach kamuflażu - odbiera to trochę uroku miniaturze.

Niestety - ale odliczam już ostatnie złotówki do nowego aero :)

Kolor wnętrza faktycznie podpatrzony na kilku prezentowanych na forum modelach. Ciekawie - moim zdaniem - odcina się od koloru kamuflażu.
Jeżeli chodzi o pigmenty, zabrudzenia itp, to faktycznie przy tym modelu z nimi przystopowałem. Łatwo przytłoczyć efekty pracy z farbami. Generalnie pigmentów użyłem na spodzie pojazdu i na poziomych powierzchniach.
Obrazek
Avatar użytkownika
Robert1978
 
Posty: 118
Dołączył(a): środa, 24 lutego 2010, 23:05
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sd.Kfz. 164 NASHORN, Dragon, 1:72

Postprzez Panzer » czwartek, 23 czerwca 2011, 13:37

Bardzo mi się model podoba, chociaż miniowe wnętrze budzi moje wątpliwości. Szczerze mówiąc nie spotkałem fotografii z tak malowanym przedziałem bojowym. Niemniej jakość malowania i brudzenia jest naprawdę godna podziwu. W znaczącej części zgadzam się z opinią Marcina i też zwróciłem uwagę na te "smaczki" co on.

Keep going!
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Sd.Kfz. 164 NASHORN, Dragon, 1:72

Postprzez spiton » czwartek, 23 czerwca 2011, 14:48

1. Bardzo lubię ten pojazd
2, Super odpryski farby
3, Fajny zamek działa
4.Trochę brakuje mi brudu na układzie jezdnym. to znaczy ziemi czy błota itp. W końcu nie był to pojazd do walki w miastach.
5. Generalnie wygląda bardzo dobrze jak na 1/72
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Sd.Kfz. 164 NASHORN, Dragon, 1:72

Postprzez Robert1978 » czwartek, 23 czerwca 2011, 20:50

Dziękuję za opinie.
Co do koloru wnętrza, to być może nie ma on odzwierciedlenia w rzeczywistości - ale pozwala mi na to jak na razie mój modelarski "luz" - jeżeli tak to można nazwać. Spodobało mi się wnętrze w tym modelu viewtopic.php?f=17&t=5007, u mnie była to dokładnie farba Light Rust Vallejo.
Brudzenie faktycznie delikatne, ale nie każdy Nashorn musiał być utytłany w błocie ;o)
Generalnie aktualnie staram się bawić malowaniem i nie chcę tłumić uzyskanych efektów nadmiernym brudzeniem. Pod błotem niestety nic nie widać.
Obrazek
Avatar użytkownika
Robert1978
 
Posty: 118
Dołączył(a): środa, 24 lutego 2010, 23:05
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sd.Kfz. 164 NASHORN, Dragon, 1:72

Postprzez uki761 » czwartek, 23 czerwca 2011, 21:52

Miałem bardzo przyjemny odbiór. Podzielam zdanie Marcina.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 19:07
Lokalizacja: poznań


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości