M3A1 "Kujbyszew" Mirage-hobby 1:72

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

M3A1 "Kujbyszew" Mirage-hobby 1:72

Postprzez fazzi » wtorek, 21 czerwca 2011, 09:38

Witam,
Chciałbym zaprezentować wam moją drugą pracę. Uprzejmie proszę o ocenę i rady na przyszłość.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Co do modelu: wszystko ładnie spasowane, ale plastik jest bardzo kruchy. Trochę też jest problemów ze sklejeniem gąsienic.
pozdrawiam
Fazzi
Ostatnio edytowano wtorek, 21 czerwca 2011, 10:50 przez fazzi, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
fazzi
 
Posty: 424
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2011, 15:32
Lokalizacja: Gdynia

Reklama

Re: M3A1 "Kujbyszew" Mirage-hobby 1:72

Postprzez mnowogro » wtorek, 21 czerwca 2011, 10:23

Cześć,

Bardzo fajne akcenty w postaci dodatkowego bagażu, podoba mi się walizka z błyszczącym zamkiem. Szkoda, że nie pokazałeś, że bagaż jest w jakiś sposób umocowany.
Jeśli chodzi o malowanie - wszystko jest zupełnie jednorodne i się zlewa. Niestety, ale wygląda to razem jak jedna wielka ciemna masa... Owszem, widać bardzo intensywne ślady zużycia, ale to wszystko ginie. Zresztą, takie miniatury to bardzo trudny temat.
Na osłodę podoba mi się zestawienie napisów producenta pojazdu i bieżących, lend-leaseowych użytkowników.
mnowogro
 
Posty: 752
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 19:48

Re: M3A1 "Kujbyszew" Mirage-hobby 1:72

Postprzez fazzi » wtorek, 21 czerwca 2011, 10:47

W jaki sposób można "wyakcentować " ślady zużycia itp? mniej wash'ów?
Avatar użytkownika
fazzi
 
Posty: 424
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2011, 15:32
Lokalizacja: Gdynia

Re: M3A1 "Kujbyszew" Mirage-hobby 1:72

Postprzez mnowogro » wtorek, 21 czerwca 2011, 10:57

Ten model prawie w każdym miejscu jest taki sam. Czy to na błotniku, czy to na boku wieży. Łatwiej takie rzeczy robić na większej powierzchni - większym modelu. A jeśli chodzi o jednorodność malowania - mniej znaczy więcej :)
mnowogro
 
Posty: 752
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 19:48

Re: M3A1 "Kujbyszew" Mirage-hobby 1:72

Postprzez fazzi » wtorek, 21 czerwca 2011, 11:26

czyli washe i zabrudzenia, nakładać nierównomiernie?
Avatar użytkownika
fazzi
 
Posty: 424
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2011, 15:32
Lokalizacja: Gdynia

Re: M3A1 "Kujbyszew" Mirage-hobby 1:72

Postprzez Robert1978 » wtorek, 21 czerwca 2011, 18:12

To co Ci mogę poradzić od siebie, czyli od początkującego.
Każda z technik używanych przez modelarza ma czemuś służyć. Ma coś pokazać. Technik jest wiele. Każda z nich wykorzystana w inny sposób, może zaowocować na modelu innym efektem.
Wymądrzam się, ale cóż.
Pooglądaj modele prezentowane na forum. Oceń, które modele podobają Ci się najbardziej. Większość ciekawych prac ma na forum warsztat. W ten sposób na pewno dowiesz się wielu rzeczy - jak zapytasz konkretnie - pewnie otrzymasz odpowiedź. Wydaje mi się, że dla początkującego modelarza naśladownictwo to dobry sposób na naukę. Jak poczytasz kilka wątków zobaczysz, że Asy tego forum też w większości naśladują - tyle, że nie innych, tylko rzeczywistość i naturę.

A co do zaprezentowanych przez Ciebie na forum modeli, to masz już rozpoznawalny styl - ale to w tym przypadku raczej minus. Oba modele zrobiłeś praktycznie tak samo. Spróbuj zrobić model ładnie pomalowany, jeżeli malujesz aero wycieniowany, delikatne ślady użycia. Chyba jedną z trudniejszych rzeczy jest ładne zabrudzenie modelu, żeby nie zniszczyć efektów wcześniejszych zabiegów.
To chyba mój najdłuższy wywód na forum.
Jeżeli bardziej doświadczeni koledzy uważają, że tylko Ci mącę w głowie - proszę sprostować :P
Pozdrawiam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Robert1978
 
Posty: 118
Dołączył(a): środa, 24 lutego 2010, 22:05
Lokalizacja: Szczecin

Re: M3A1 "Kujbyszew" Mirage-hobby 1:72

Postprzez fazzi » wtorek, 21 czerwca 2011, 20:02

Dzięki za radę. Postanowiłem że M3A1 zostawię (kalkomanie), natomiast umyje i pomaluje od nowa Tygrysa I. Zobaczymy co z tego wyjdzie...
Avatar użytkownika
fazzi
 
Posty: 424
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2011, 15:32
Lokalizacja: Gdynia


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości