SdKfz 222 ICM 1:72

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

SdKfz 222 ICM 1:72

Postprzez Archelaos » środa, 9 listopada 2011, 15:18

Witam

Chciałem nieco odpocząć od figurek, więc wziąłem się ostatnio za tego malucha.

Malowanie fikcyjne, wrześniowe (farby Vallejo)

Pooglądałem zdjęcia, poczytałem recenzje i w efekcie porobiłem trochę zmian by upodobnić go do wersji wczesnej, odpowiednio do malowania:
Zeszlifowałem ""garb" nad stanowiskiem kierowcy
Przerobiłem wizjery na wersję wczesną, przy okazji jeden uchyliłem
Dorobiłem usunięte w czasie szlifowania okapy nad nimi
Usunąłem mocowanie anteny z wieży
Wyrzeźbiłem nowy pokrowiec na koło zapasowe, bo oryginał wyglądał na tłoczony z blachy
Część wyposażenia pominąłem, łopatę i podnośnik przeniosłem - bazując na zdjęciach.

Siatka na wieżę pokonała mnie, niestety... W pewnym momencie nawet chciałem założyć na nią brezentowy pokrowiec, ale może spróbuję coś z niej jeszcze wycisnąć.

Zostały jeszcze krańcówki i ta kratka do oznaczeń na lewym błotniku, choć nie wiem jeszcze jak je zrobię... chyba poszukam blaszek.


Dlaczego fikcyjne malowanie? Nie chciałem sztukować tablic rejestracyjnych, a poprawnych nie mam, dlatego dałem zestawowe, z najniższym numerem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Archelaos
 
Posty: 157
Dołączył(a): niedziela, 17 maja 2009, 23:54

Reklama

Re: SdKfz 222 ICM 1:72

Postprzez zinnat1914 » sobota, 12 listopada 2011, 00:30

Świetnie zrobiony model. Malowałeś areografem czy pędzlem? Robiłeś brudzenia i czym. Jeżeli robiłeś bo słabo widać?
zinnat1914
 
Posty: 22
Dołączył(a): sobota, 13 marca 2010, 12:05

Re: SdKfz 222 ICM 1:72

Postprzez Mierzu » sobota, 12 listopada 2011, 23:22

Model na 90% nie malowany areografem. A moją opinię na temat modelu znasz z innego forum. W telegraficznym skrócie: za dużo szarości, za mało zabawy kolorami.
Avatar użytkownika
Mierzu
 
Posty: 174
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 08:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: SdKfz 222 ICM 1:72

Postprzez Archelaos » niedziela, 13 listopada 2011, 22:49

zinnat1914 napisał(a):Świetnie zrobiony model.


Dzięki!

Mierzu napisał(a):Model na 90% nie malowany areografem. A moją opinię na temat modelu znasz z innego forum. W telegraficznym skrócie: za dużo szarości, za mało zabawy kolorami.


Model malowałem pędzlem, tylko podkład natryskowo (z puszki - czarny Cytadela). Po zrobieniu tych zdjęć dorobiłem jeszcze krańcówki i spróbowałem wyciągnąć nieco rozjaśnień, które choć początkowo były, zniknęły podczas brudzenia, mimo że zrobiłem je dość delikatnie. Model w takim stanie był w Grudziądzu. Jak tylko go odzyskam, postaram się zrobić nowe zdjęcia.

To mój pierwszy skończony pojazd od kilku lat - nie chciałem przesadzić z efektami, poza tym we Wrześniu sprzęt mógłby się zakurzyć ale poobijać i szczególnie zardzewieć raczej nie.
Mam nadzieję że następny będzie lepszy :)
Archelaos
 
Posty: 157
Dołączył(a): niedziela, 17 maja 2009, 23:54


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości