Panthera Myśliwska /1:72 Revell/

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Panthera Myśliwska /1:72 Revell/

Postprzez Slash » poniedziałek, 14 listopada 2011, 17:39

Model znalazłem w worku z gwiazdkowymi prezentami w bodaj 02' i byłem zakochany w art-boxie. Ze 3 lata temu wyciągnąłem go z myślą o forumowym Panther Projekt, wówczas okazało się, że nie ma w sklepie do niego blaszki którą sobie wymyśliłem i znów trafił na szafę. Na wczesną wiosnę wymyśliłem, że po prostu pozbędę się jednego zalegiwacza i zrobię miejsce nowym.
A dziś postanowiłem zrobić jakieś zdjęcia. Szału nie ma. Wydaje mi się, że w rzeczywistości czarne szkiełka, aż tak nie gryzą. Podobnie gąsienice nie wyglądają na tak zaklejone, widać jednak bieżnik. Natomiast wrażenie, że niektóre elementy (np. jarzmo) odstają od modelu jest słuszne. Po prostu model, będą w różnych stadiach produkcji, zaliczył ze dwa spotkania modelarskie ;o)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:mrgreen:
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Panthera Myśiwska /1:72 Revell/

Postprzez fazzi » poniedziałek, 14 listopada 2011, 20:06

WItam,
jak na mój gust, nadbudówka jest o wiele za czysta, i bez obić, wygląda troche sztucznie. Mogłeś również trochę przykopcić hamulec wylotowy.
Tyle ode mnie
pozdrawiam
Fazzi
Avatar użytkownika
fazzi
 
Posty: 424
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2011, 16:32
Lokalizacja: Gdynia

Re: Panthera Myśiwska /1:72 Revell/

Postprzez Slash » poniedziałek, 14 listopada 2011, 23:00

Myślę, że z tą górą nie jest tak źle. Błota na niej nie ma, ale to w końcu gąsienicami ciągnie po ziemi. Odpryski są, faktycznie bardzo małe i nie za dużo. Nie jestem fanem młotkowania wszystkiego co się da. Podobnie reszta syfu na górze jest w wersji bardziej prawdopodobnej-stonowanej. Lufy nie kopciłem, bo myślę, że zanim by się osmoliła to przyszłaby pora na jej wymianę.
Niemniej dzięki za komentarz, jedyny ;o)
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Panthera Myśiwska /1:72 Revell/

Postprzez _iceboy » poniedziałek, 14 listopada 2011, 23:06

Oprócz tego iż czuję się winien upindolenia listw bocznych moimi grubymi paluchami :mrgreen: , to śmiem w stanie stwierdzić że na zdjęciach niesamowicie dziwnie się odcina góra od gąsienic, które zrobiły się niesamowicie czarne. Jak pamiętam model na żywca, to był fajny, jednolity i taki, jakby lekko mroczny. Merytorycznie się nie wypowiadam. Podoba mi się.
Avatar użytkownika
_iceboy
 
Posty: 987
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:22
Lokalizacja: Konin/Warszawa

Re: Panthera Myśiwska /1:72 Revell/

Postprzez spiton » poniedziałek, 14 listopada 2011, 23:30

Błoto na gąskach czarne, a na podstawku brązowe. I faktycznie słabo ubłocony jak na pojazd jadący po błocie. Ogólnie może być. Bez szaleństw,-)). Ale jak na 72 to przyzwoicie.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Panthera Myśliwska /1:72 Revell/

Postprzez Slash » wtorek, 15 listopada 2011, 00:06

Słabo to jest ubłocony jak na Twoje preferencje :lol: Po roztopowe błocko przyschło od wiosennego słońca. Ale tylko z wierzchu. Dla tego na gąsienicach, podwoziu i w koleinach za pojazdem rozkopane błoto jest ciemniejsze i świecące, a na glebie jaśniejsze i suche. Widzę, że muszę mniej rozkminiać, a więcej kupić buteleczek od Mikojana i Guriewicza :lol:
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Panthera Myśliwska /1:72 Revell/

Postprzez ROMAN » wtorek, 15 listopada 2011, 00:34

Slash napisał(a): Po roztopowe błocko przyschło od wiosennego słońca. Ale tylko z wierzchu. Dla tego na gąsienicach, podwoziu i w koleinach za pojazdem rozkopane błoto jest ciemniejsze i świecące, a na glebie jaśniejsze i suche.


I tak właśnie zinterpretowałem to co widzę na Twojej winiecie.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Panthera Myśliwska /1:72 Revell/

Postprzez głaz » piątek, 16 grudnia 2011, 22:16

Przyjemne maleństwo. Podoba mi się delikatny wash.
Pozdrawiam, Piotrek.
http://gascale.org
Avatar użytkownika
głaz
 
Posty: 115
Dołączył(a): wtorek, 10 maja 2011, 17:02

Re: Panthera Myśliwska /1:72 Revell/

Postprzez homer13 » sobota, 17 grudnia 2011, 22:35

Podoba mi się malowanie modelu. jak dla mnie brak śladów życia frontowego, słabo widoczne linie podziału na modelu. Model jest za czysty patrząc od górnej części gąski w górę.
"Na wojnie ten wygrywa, kto najmniej błędów popełnia."
N.Bonaparte

"Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana. "
N.Bonaparte
Avatar użytkownika
homer13
 
Posty: 130
Dołączył(a): niedziela, 27 listopada 2011, 21:34
Lokalizacja: Knurów / woj. Śląskie

Re: Panthera Myśliwska /1:72 Revell/

Postprzez krzys-1972 » niedziela, 18 grudnia 2011, 19:46

Witam
Model osobiście mi się podoba,choć trochę nie pasuje góra z dołem(brudzenie).Jak dla mnie można by też troszkę mocniej z woshem górę modelu i troszkę poobijać.Ogólnie nie jest zle.

Pozdrawiam Krzysztof.
krzys-1972
 
Posty: 7
Dołączył(a): piątek, 7 października 2011, 21:29

Re: Panthera Myśliwska /1:72 Revell/

Postprzez Mac Eyka » poniedziałek, 19 grudnia 2011, 11:33

Bartuś nie postarałeś się. Widziałem ten model w realu i dobrze się zapowiadał.
To co mówią poprzednicy.
Model wyszedł taki nierówny.
No bo po prawdzie to albo brudzimy po całości, albo zostawiamy "czyściocha".
A u ciebie wyszło coś po środku.
Dół wyszedł usyfiony a na górze to nawet cieniowania nie widać.
Choćby na tych dinksach na tylnej ścianie nadbudówki. Zlewają się z pancerzem, a przydałoby się lekkie ich wyostrzenie.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3031
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Panthera Myśliwska /1:72 Revell/

Postprzez Slash » poniedziałek, 19 grudnia 2011, 12:42

Miło panowie, że model dalej wzbudza w Was chęć wyżalenia się na forum :mrgreen:
Czy model jest nierówny? Możliwe. Ubłociłem spód, bo spód z założenia przeciągnął po grząskim wiosennym błocie. Minimalnie starałem się podpowiedzieć malowaniem pojazda i podstawką, kiedy akcja ma miejsce. Niemniej. Nie cieniowałem, bo... czy to obowiązek? ;o) Nie chciało mi się. A czy skoro model ma błoto na gąsienicach to czy góra musi wyglądać jak bita dwa tygodnie kolbami przez całą wioskę? Załóżmy zatem, że zdążył przejechać przez grząskość zanim czarni go dopadli (pomijając fakt, że obicia też tu są, tylko nie takie jak to w modzie teraz). Zakładałem osiągnięcie logicznej całości, a nie oderwanego od reszty jednorazowego obrazka.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Panthera Myśliwska /1:72 Revell/

Postprzez Mac Eyka » poniedziałek, 19 grudnia 2011, 14:31

Slash napisał(a):Nie chciało mi się.


Moja szkoła. Super, znaczy się moje wypowiedzi nie poszły w tak zwany las.

Ale jak już tworzymy historyjki, to trzeba brać pod uwagę jeszcze coś.
Mianowicie błocko z niczego się nie bierze.
Znaczy się pierw padało, a czołgiki w garaży z reguły nie stoją.
Więc duże prawdopodobieństwo jest, że się Panterka była zmoczyła. Więc ufaflunić się musiała była.
No więc gra gitara i jest gut.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3031
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Panthera Myśliwska /1:72 Revell/

Postprzez Slash » poniedziałek, 19 grudnia 2011, 16:10

I od deszczu czołgutek będzie spływać błotem na dachu? ;o) Deszcz rozpuszczając pyłobrudy pewno zostawi jakieś ślady. Stąd na czołgu smugi też są. Widać, je lepiej np. na drugim zdjęciu na zielonych częściach modelu. Zwłaszcza dupie bo tam poszła ostrość i jeszcze foka od frontu. Wydaje mi się, że widownia po prostu przyzwyczaiła się, że jak na modelu są jakieś efekciarstwa to muszą walić po oczach. Jeśli cieniowanie to tylko jak na P.7 z popularniejszego wątku obok. Delikatniejsze zabiegi nie poruszają zakończeń nerwowych państwa na publice ;o)
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Panthera Myśliwska /1:72 Revell/

Postprzez _iceboy » poniedziałek, 19 grudnia 2011, 17:39

Ludziska, czy jak popada, porobią się jakieś zacieki czy cóś, obmyje się kasta, to wjeżdżając w swoją polną drogę do swojego pałacu - posesji, macie ubłocony samochód od spodu? No tak, logiczne, a czy macie wycieniowany/wyobijany/wyblocony od góry? Raczej chyba nie... :mrgreen: (nie mówię o masochistach z 4x4 i porządnym ofroadzie) :lol:
Avatar użytkownika
_iceboy
 
Posty: 987
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:22
Lokalizacja: Konin/Warszawa

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron