Pz.kpfw 140/1 1:72 UM + Italeri

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Pz.kpfw 140/1 1:72 UM + Italeri

Postprzez fazzi » sobota, 26 listopada 2011, 21:59

Witam wszystkich .
Przedstawiam wam mój kolejny model. Niestety, trzecia klasa gimnazjum powoduje ,że mam coraz mniej czasu na hobby, ale mimo to jakoś daje radę .
Co do modelu: jest to model firmy UM, figurki to Italeri, z różnymi przeszczepami.Kamuflaż na bluzie czołgisty to takie pół sci fi ;o) Podstawka: pierwsza w mojej karierze, mam na dzieje że nie jest aż taka zła. Pierwszy raz na modelu bawiłem się olejami i pigmentami. Z efektu jestem całkiem zadowolony, ale ocene pozostawiam Wam :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przepraszam za jakość zdjęć, wiem że mogły by być trochę lepsze :cry:
pozdrawiam
Fazzi
Avatar użytkownika
fazzi
 
Posty: 424
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2011, 15:32
Lokalizacja: Gdynia

Reklama

Re: Pz.kpfw 140/1 1:72 UM + Italeri

Postprzez prawdziwy-sok » niedziela, 27 listopada 2011, 13:12

Wygląda na sklejony całkiem czysto.
Moim zdaniem, zdecydowanie znacząco przesadziłeś z suchym pędzlem, wygląda jak zakurzona zabawka, a nie czołg:P
Nie widać czy to kamuflaż, czy to jakieś niewiadomo co jest na nim.
Jak byś zrobił subtelny łosz i brak suche gopędzla, albo bardzo subtelny, to było by zdecydowanie lepiej.
Figurki fajne, podobają mi się, ale też wyglądają na trochę zakurzone. (albo przez flesz, albo nadmiar suchego pędzla)
Podstawka bardzo fajna, wygląda zupełnie jak podmokły las w lato, po deszczu. Jednakże, skoro wszystko jest podmokłe, to i pojazd, i piechur stojący na ziemi, powinni się zapaść co najmniej po kostki w bagienko:P
Ślad mokrego buta na płycie silnikowej- fajnie wykonany, od razu widać o co chodzi, jednak nie widzę skąd miałby się tam wziąć- niemiec wskoczył tak z ziemi, po czym wskoczył do wieżyczki?
Błotko-prawie nic nie widać, ale wygląda ok.
Podsumowując- daruj sobie suchy pędzel, rób delikatne łosze, i rób więcej modeli:P
Are the wings on fire?
Avatar użytkownika
prawdziwy-sok
 
Posty: 120
Dołączył(a): sobota, 4 kwietnia 2009, 18:21

Re: Pz.kpfw 140/1 1:72 UM + Italeri

Postprzez fazzi » niedziela, 27 listopada 2011, 13:21

Akurat suchego pędzla na pojezdzie nie robiłem wcale :D Za to dużo przecierałem suchymi pigmentami, pewnie o to chodzi. Figurki w naturze wyglądają naturalnie. Zdjęcia rzeczywiście robiłem z fleszem, ale dzisiaj postaram się zamieścic nowe.
pozdrawiam
Fazzi
Avatar użytkownika
fazzi
 
Posty: 424
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2011, 15:32
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pz.kpfw 140/1 1:72 UM + Italeri

Postprzez prawdziwy-sok » niedziela, 27 listopada 2011, 21:54

Haha, no to w takim razie ograniczaj się z pigmentami:P
Pooglądaj zdjęcia pojazdów z poligonu, żeby załapać jak się rozkłada błocko na pojeździe.
Zielony niemiec ma ładne cieniowanie.
Are the wings on fire?
Avatar użytkownika
prawdziwy-sok
 
Posty: 120
Dołączył(a): sobota, 4 kwietnia 2009, 18:21


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości