ZiS-5, PST, 1:72.

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

ZiS-5, PST, 1:72.

Postprzez Bushi » środa, 18 kwietnia 2012, 11:59

Witam
Przedstawiam model radzieckiej ciężarówki ZiS-5.
Producent – firma PST, numer katalogowy 72028, skala 1/72.
ZiSa zrobiłem „prosto z pudła” – mam jeszcze 2 podobne modele aut tej firmy i przed pracą z nimi chciałem bez większych komplikacji skleić najprostsze auto z tej serii.
Model został skończony w połowie stycznia, nie miałem jednak czasu żeby wykonać podstawkę.
Może to i dobrze bo ostatnio podpatrzyłem kilka "błotnistych" prac kolegów z forum i zaczerpnąłem z nich inspirację do stworzenia tej scenki.

Zasadniczo scenka ma przedstawiać kawałek wyludnionej radzieckiej wsi z jedną nieutwardzoną, błotnistą drogą. Na drodze zagrzebany samochód marki ZiS-5.
Kierowca auta korzysta z chwili wytchnienia w wojennej zawierusze i w najsuchszym miejscu na podwórzu gotuje sobie jedzonko w kociołku.
Zapach wykwintnego dania ściągnął do niego kolejnego głodnego i zmarzniętego bohatera Wielkiej Wojny Ojczyźnianej :)

Fotografie wyszły słabo, kiepskie było światło a z fleszem nie lubię cykać ;)

Na początek zdjęcia całości
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Foto zisa
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i figurki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
MK


Witam
Chciałbym przedstawić model samochodu ciężarowego ZiS-5.
Producent – firma PST, numer katalogowy 72028, skala 1/72.
ZiSa zrobiłem „prosto z pudła” – mam jeszcze 2 podobne modele aut tej firmy i przed pracą z nimi chciałem bez większych komplikacji skleić najprostszy model z tej serii.
Model został skończony w połowie stycznia, podobnie jak kilka innych pojazdów, nie miałem jednak czasu żeby wykonać podstawki.
Teraz korzystając z wolnego czasu ukończyłem dwie podstawki: z Zisem i z Valentyną. Na swoje własne kawałki drewna czekają jeszcze Bedfordy, Schwimmwagen i Churchill.

Zasadniczo scenka ma przedstawiać kawałek wyludnionej radzieckiej wsi z jedną nieutwardzoną, błotnistą drogą. Na drodze zagrzebany samochód marki ZiS-5.
Kierowca auta korzysta z chwili wytchnienia w wojennej zawierusze i w najsuchszym miejscu na podwórzu gotuje sobie ciepłe jedzonko w metalowym kociołku.
Zapach wykwintnego dania ściągnął do niego kolejnego głodnego i zmarzniętego bohatera Wielkiej Wojny Ojczyźnianej :)

Fotografie wyszły słabo, kiepskie dziś światło a nowy monitor do obróbki grafiki słabo się nadaje ;)

Fotografie „całości”
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Foto zisa
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

figurki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
MK
Obrazek

"Lewatywa to fundament cesarstwa" - Szwejk
Avatar użytkownika
Bushi
 
Posty: 41
Dołączył(a): środa, 1 października 2008, 13:40
Lokalizacja: Zgierz

Reklama

Re: ZiS-5, PST, 1:72.

Postprzez Adam » środa, 18 kwietnia 2012, 12:13

Zis piat’, z góry jechać a pod górę pchać tak się go dawno temu nazywało.
Scenka jak na tę skalę wygląda super, tylko, dlaczego żołnierzy pozbawiłeś szyneli?
Czy nie jest im za zimno?
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZiS-5, PST, 1:72.

Postprzez Panzer » czwartek, 19 kwietnia 2012, 07:24

Też mi się scenka podoba. Może poza faktem, że samochód zostawiać w takim błocie po osie to nie najlepszy pomysł. Natomiast figurki są bardzo zgrabne. Również błoto, śnieg i podłoże w ogóle robi bardzo fajne wrażenie. Widzę, że ostatnio wzięło Cię na czerwoną potęgę po zimowemu :)
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Re: ZiS-5, PST, 1:72.

Postprzez shivadog » sobota, 21 kwietnia 2012, 13:42

Do zimy zdecydowanie poasowałoby bardziej białe tło.
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości