T34/76 Dragon i Zis5 BV Aga

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

T34/76 Dragon i Zis5 BV Aga

Postprzez mysiek13 » środa, 2 stycznia 2013, 11:14

Witam Wszystkich i skałdam najlepsze życzenia z Nowym Rokiem 2013 :)

Chciałbym przedstawić moje ostatnie modele z 2012 r( mam nadzieję że skończone, wg mnie zostały tylko światła reflektorów, ale specjalnie wrzucam, żeby ktoś z Kolegów znalazł jeszcze jakieś niedoróbki do poprawy zanim trafią razem na dioramkę- czyli do innego działu/tematu :) ). Oba modele bardzo miło się sklejały ( nawet stara AGA/Chematic teraz robiona chyba przez UM albo PST). Dragon praktycznie z pudła, do Zisa dodane troche uchwytów, skrzynek i detali własnej roboty.

Malowanie - podkład akrylowo-poliuretanowy jasny szary Vallejo ( to moje ostatnie odkrycie które pozwala mi wrócić do modelarstwa-malowania aero-przy małym dziecku - trzyma się rewelacyjnie a wcale nie śmierdzi, rozcieńczam zwykłą wódką luksusową, pojemnośc opakowania dla skali 72 ekonomiczna 200ml), akryle Vallejo, Pactra, Italeri i Lifecolor( Humbrol tylko do retuszy, podmalówek pędzlem), pigmenty Agama i MIG ( utrwalane specyfikami MIGa) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Prosze o komentarze.

Pozdrawiam Michal
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Reklama

Re: T34/76 Dragon i Zis5 BV Aga

Postprzez sebmalinowski » środa, 2 stycznia 2013, 12:08

Jakim kolorem podstawowym malowany teciak ? Mam takiego samego na półce malowanego khaki (polish II) i wyszedł mi kolor całkiem fajny. Po drugie strasznie zniszczony znaczy przybrudzony on jest ten Twój T-34. Jednak mnie się akurat podoba ten sam, a jednak inny niż mój.
Avatar użytkownika
sebmalinowski
 
Posty: 260
Dołączył(a): środa, 31 października 2012, 16:47

Re: T34/76 Dragon i Zis5 BV Aga

Postprzez paco » piątek, 4 stycznia 2013, 03:22

model zisa ma ten mankament że czy by to był aer/um/pst to należy podziałać nad pasowaniem atrapy chłodnicy- trzeba delikatnie podszlifować i dopasować a naprawdę ładnie to leży. Skończyłem właśnie ten model. Ale ogólnie da się naprawdę fajnie go zbudować:)
paco
 
Posty: 108
Dołączył(a): niedziela, 2 września 2012, 09:58


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości