Hummel, 1/72 Euromodel Plus

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Hummel, 1/72 Euromodel Plus

Postprzez Gulumik » niedziela, 1 czerwca 2008, 01:03

Przedstawiam takie tam :
Hummel 1/72 żywica Euromodel Plus + rożne bambetle

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano niedziela, 1 czerwca 2008, 19:59 przez Gulumik, łącznie edytowano 1 raz
Gulumik
 

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Hummel, 1/72 Euromodel Plus

Postprzez klocek » sobota, 5 lipca 2008, 13:47

Ładny może obicia na lufie minimalnie za duże a tak to model bardzo mi sie podoba. Podobają mi się szczególnie przebarwienia farby na pancerzu.
klocek
 

Re: Hummel, 1/72 Euromodel Plus

Postprzez skala72 » środa, 2 maja 2012, 17:50

Troche późno, ale .. poznałem już dobrze te modele i powiem szczerze, że wyszedł ci rewelacyjnie, fajnie że dodałeś coś od siebie. Ja "napaliłem" się jak szczerbaty na suchary na model prototypu Pz.IV Krupp'a. Jak do tej tylko go oglądałem.
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hummel, 1/72 Euromodel Plus

Postprzez marder4 » środa, 9 maja 2012, 20:56

Jak na Euromodel Plus to całkiem fajnie wyszło,tylko po kiego tak tę lufę "obdarłeś' ?
Avatar użytkownika
marder4
 
Posty: 729
Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdynia

Re: Hummel, 1/72 Euromodel Plus

Postprzez Konrad .C » środa, 9 maja 2012, 21:38

Wloty powietrza chyba masz na odwrót? *


Fajny. ;)

*sprawdziłem, jednak są dobrze wklejone. Pomyliło mi się z innym pojazdem.
Ostatnio edytowano czwartek, 10 maja 2012, 01:18 przez Konrad .C, łącznie edytowano 1 raz
eeSeeF-floresef
Konrad .C
 
Posty: 609
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 09:42
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Hummel, 1/72 Euromodel Plus

Postprzez Panzer » środa, 9 maja 2012, 22:26

Wracałem do tej galerii kilka razy z zamiarem "świeżego spojrzenia". Pomimo naprawdę dobrego malowania feler w postaci grubości ścian nadbudówki razi jednak okrutnie. Nie potrafię przejść koło tego obojętnie :(
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Hummel, 1/72 Euromodel Plus

Postprzez zinnat1918 » piątek, 18 maja 2012, 11:17

Super model. Mam też taki zamiar zrobić, nawet tej samej firmy i tej samej skali. Pytanie jakim klejem kleiłeś żywicę i jak poradziłeś sobie gąsienicami. Szczególnie tymi zakrzywionymi bo ten zestaw ma chyba całe proste?
zinnat1918
 
Posty: 103
Dołączył(a): piątek, 18 maja 2012, 10:42

Re: Hummel, 1/72 Euromodel Plus

Postprzez skala72 » piątek, 18 maja 2012, 13:56

Najprostszą metodą jest rozgrzewanie gąsienic podczas wyginania/formowania w gorącej wodzie. Zaznaczę, że trzeba to robić powolutku i często podgrzewać w (bardzo) gorącej wodzie. Uważaj również na to, że gąsienice mogą się rozginać do poprzedniego kształtu czyli formuj je na gotowym podwozu. Co do kleju, ja używam zwykłego cyjanopanowego np. kropelkę, nic się nie dzieje, nie ma żadnej reakcji kleju z żywicą.
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hummel, 1/72 Euromodel Plus

Postprzez marder4 » sobota, 19 maja 2012, 21:13

Fajnie złożony,ale mimo wszystko żywica w wykonaniu tej firmy nie jest nalepsza.Odstaje nawet od Revella nie wspominając Dragona.Co do malowania jest ok. ale te dziwne odpryski na lufie trochę dziwne.
Avatar użytkownika
marder4
 
Posty: 729
Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdynia

Re: Hummel, 1/72 Euromodel Plus

Postprzez spiton » sobota, 19 maja 2012, 21:27

Dziwnie wytarta lufa od góry. Siedemdwójka pancerna przeżywa ostatnio niesłychany rozkwit.
Model generalnie bardzo fajny. Na 35 nie wygląda, ale śmiało można by go pomylić z 48.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Hummel, 1/72 Euromodel Plus

Postprzez skala72 » sobota, 19 maja 2012, 23:13

A powiedzcie mi, na czym polega ta inność/dziwność pomalowania lufy. To lufy standardowo się wycierały z farby? To od góry już nie mogły??
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hummel, 1/72 Euromodel Plus

Postprzez KFS-miniatures » sobota, 19 maja 2012, 23:49

marder4 napisał(a):żywica w wykonaniu tej firmy nie jest nalepsza.Odstaje nawet od Revella


adam, ale masz na myśli jakośc odlewów czy konstrukcję? bo jak to drugie to wiesz.. mało celny strzał :>
Obrazek
Avatar użytkownika
KFS-miniatures
 
Posty: 572
Dołączył(a): czwartek, 6 października 2011, 00:12

Re: Hummel, 1/72 Euromodel Plus

Postprzez marder4 » niedziela, 20 maja 2012, 19:57

jakośc odlewów


Jak najbardziej.
Avatar użytkownika
marder4
 
Posty: 729
Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdynia

Re: Hummel, 1/72 Euromodel Plus

Postprzez zinnat1918 » niedziela, 20 maja 2012, 20:54

skala72 napisał(a):Najprostszą metodą jest rozgrzewanie gąsienic podczas wyginania/formowania w gorącej wodzie. Zaznaczę, że trzeba to robić powolutku i często podgrzewać w (bardzo) gorącej wodzie. Uważaj również na to, że gąsienice mogą się rozginać do poprzedniego kształtu czyli formuj je na gotowym podwozu. Co do kleju, ja używam zwykłego cyjanopanowego np. kropelkę, nic się nie dzieje, nie ma żadnej reakcji kleju z żywicą.


Dzięki za rady. Tylko jedno z tą gorąca wodą. Na innym forum czytałem , że nie wszystkie żywice dają się formować w gorącej wodzie. Tak szczerze to jak mam w gorącej wodzie formować wziąć pęsetę i w gorącej wodzie formować?
zinnat1918
 
Posty: 103
Dołączył(a): piątek, 18 maja 2012, 10:42

Re: Hummel, 1/72 Euromodel Plus

Postprzez skala72 » poniedziałek, 21 maja 2012, 00:26

zinnat1918 napisał(a):
skala72 napisał(a):Najprostszą metodą jest rozgrzewanie gąsienic podczas wyginania/formowania w gorącej wodzie. Zaznaczę, że trzeba to robić powolutku i często podgrzewać w (bardzo) gorącej wodzie. Uważaj również na to, że gąsienice mogą się rozginać do poprzedniego kształtu czyli formuj je na gotowym podwozu. Co do kleju, ja używam zwykłego cyjanopanowego np. kropelkę, nic się nie dzieje, nie ma żadnej reakcji kleju z żywicą.


Dzięki za rady. Tylko jedno z tą gorąca wodą. Na innym forum czytałem , że nie wszystkie żywice dają się formować w gorącej wodzie. Tak szczerze to jak mam w gorącej wodzie formować wziąć pęsetę i w gorącej wodzie formować?


Fakt, są różne żywice. Z innej odlewam ja, z innej Modell Trans i z innej Euromodel Plus, ale to mam nadzieję się zmieni.
Dużo zależy również od tego ile model leżał na półce, nie jest wskazane długie leżakowanie (max 1rok.).
Ja już będziesz miał model. to wrzuca gotowe części do gorącej wody na 5 min. Tą samą metodę możesz zastosować podczas odcinania elementów od wlewki, unikniesz połamania drobnych elementów.
Wyjmujesz z wody te gąski i powoli profilujesz, tylko nic na siłę, czujesz opór, do wrzątku i tak w koło panie....
Dobrze rozplanuj ułożenie gąsek, ja częściowo wyprofilujesz, może je przykleić i dalej jazda z profilowaniem na kółku.
Dobrze by było, aby Gulumik coś skrobną.

Popatrz na modele EMP (warsztat i Galeria) na stronach Gulumika:
- http://gulumik.blogspot.com/
- www.militarymodels.republika.pl
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości