M4 Firefly 1:76 Revell

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

M4 Firefly 1:76 Revell

Postprzez quintu » piątek, 1 marca 2013, 10:32

Witam :)
Na początek, z racji tego że jestem tu nowy, chciałem się przywitać i pozdrowić wszystkich użytkowników forum. Nie wiem czy jest się czym chwalić jeżeli idzie o prezentowany poniżej model ale jest to pierwszy model sklejony przeze mnie od jakichś 25 lat. Z pokorą podejdę więc do krytyki. Zauważam że w przeciągu tych wszystkich lat modelarstwo zrobiło kolosalny rozwój (chociaż to może my nie mieliśmy kiedyś dostępu do tych wszystkich technik - za czasów mojej młodości internetu nie było, szalał schyłkowy komunizm a modele czołgów reprezentowane były przez drogie matchboxy). Dlaczego zabrałem się za klejenie Firefly?? Ano dlatego że był to jeden z dwóch dostępnych u mnie na miejscu modeli (drugi to pzkpfw III aufs L). Nabyłem oba i wziąłem się za sklejanie tego który wydawał mi się prostszy. Konstrukcja jest typowo ćwiczebna i zapewne najeżona błędami. No ale tylko ten co nic nie robi nie popełnia błędów. Liczę że przy pomocy forumowiczów część błędów wyeliminuję a zdobyte doświadczenie pomoże mi składać w przyszłości lepsze modele. Pozdrawiam i zapraszam do malutkiej galerii poniżej:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
quintu
 
Posty: 18
Dołączył(a): piątek, 1 marca 2013, 10:19

Reklama

modele polskich samolotów

Re: M4 Firefly 1:76 Revell

Postprzez Mecenas » piątek, 1 marca 2013, 10:56

Cześć,
witaj na forum. Ten model, choć pakowany przez Revella, to chyba oryginalnie był Matchbox. Też takiego zrobiłem za swojej młodości, choć to był zdecydowanie później niż 25 lat temu. :) Jak widać świat modelarski aż tak bardzo się nie zmienił z biegiem lat, pewne etapy kariery są obowiązkowe.

Fajnie, że wróciłeś do hobby, życzę powodzenia w następnych pracach.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości