Pz Kpfw III Ausf. L 1:72 Revell

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Pz Kpfw III Ausf. L 1:72 Revell

Postprzez quintu » sobota, 2 marca 2013, 11:13

Witam ponownie :)

Jak już pisałem we wcześniejszym wątku w moim "wielkim" mieście (120 tys luda a nie ma sklepu modelarskiego - wstyd i hańba ;) ) udało mi się dostać jedynie 2 modele czołgów. Wczoraj zaprezentowałem M4 Firefly. Dzisiaj zakończyłem (przynajmniej tak mi się wydaje) prace na Pz Kpfw III w wersji L. Zauważalnym mankamentem jest brak zwisów gąsienic. Mam też lekkie zastrzeżenia do malowania paru elementów (może to być wynikiem źle rozmieszanej farby niestety). Podobnie jest z fotografowaniem - zdjęcia robię z ręki ale niedługo planuję inwestycję nawet w jakiś prosty statyw albo... przynajmniej woreczek z grochem ;). Przygotowanie tła i światło też jest robione metodą chałupniczą (jestem w trakcie lektury działu związanego z fotografowaniem modeli więc pewnie niedługo będzie lepiej). Mimo tego jednak odważam się wrzucić kilka zdjęć wersji finalnej.

pozdrawiam

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
quintu
 
Posty: 18
Dołączył(a): piątek, 1 marca 2013, 10:19

Reklama

Re: Pz Kpfw III Ausf. L 1:72 Revell

Postprzez Nowik » sobota, 2 marca 2013, 11:56

Sklejony raczej czysto i schludnie, brawo. Ale brudzenie jeszcze do poprawki, może na początek trochę 'czyścioszków' porób, bo zdecydowania lepiej zrobić model 'niedobrudzony' niż 'przebrudzony'. ;o)
Avatar użytkownika
Nowik
 
Posty: 56
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 21:23
Lokalizacja: Koło

Re: Pz Kpfw III Ausf. L 1:72 Revell

Postprzez quintu » sobota, 2 marca 2013, 15:15

Tak - masz zupełną rację. Malowania szczególnie się obawiałem ponieważ niektóre techniki poznałem dopiero czytając różne publikacje w necie. Zrobiłem washa olejnego sjeną paloną o potem po zabezpieczeniu lakierem brązem van Dycka. Widzę (patrząc na moje zdjęcia chociażby), że mocno przesadziłem. Popracuję w przyszłości nad subtelnością. Pojazd "brudziłem" też pastelami Tamiya - chyba też za mocno a w każdym razie nie we wszystkich miejscach gdzie taki brud powinien się pojawić.
Chciałbym wrócić na chwilę do zwisów gąsienic - prawdopodobnie za słabo szukałem na forum ale mam pytanie. Jak poprawnie wykonać taki zwis mając proste gąsienice w wyprasce? Kształtować na gorąco? Przecinać i profilować klejem? Proszę o poradę w tej materii.


pozdrawiam

ps. następnym modelem będzie jakiś fabryczny czyścioszek :) Mam pomysł na Chi-Ha od Dragona albo na 7TP z Mirage albo... na oba ;o)
quintu
 
Posty: 18
Dołączył(a): piątek, 1 marca 2013, 10:19

Re: Pz Kpfw III Ausf. L 1:72 Revell

Postprzez Mierzu » piątek, 15 marca 2013, 00:03

Witaj! Zwisy w tym przypadku ja robiłem suszarką do włosów, uprzednio wciskając w szczeliny między błotnikami a gąskami drewniane patyki. Jak gąski się nagrzewały i zaginały, to je szybko chłodziłem wodą. Uważaj jednak, bo możesz stopić cały model! :mrgreen:
PS: To coś na wieży, to trzeba było ściąć i zrobić z drutu, bo w oryginale to były uchwyty. Doskonałym rozwiązaniem byłoby również wykonanie siatek na otwory wentylacyjne z torebek po herbacie ( np. tych trójkątnych chyba Liptona, bo mają ładne siateczki).
PS: Szczecin liczy ok. 380 tysięcy mieszkańców i jest właściwie 1 sklep modelarski.
Avatar użytkownika
Mierzu
 
Posty: 174
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 08:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pz Kpfw III Ausf. L 1:72 Revell

Postprzez wiktorgr » wtorek, 4 czerwca 2013, 20:36

Też mieszkam w szczecinie i mi też się to że jest tu tylko jeden sklep modelarski. A co do modelu to fajnie tylko błota na kołach powinno być więcej
Avatar użytkownika
wiktorgr
 
Posty: 95
Dołączył(a): wtorek, 28 maja 2013, 21:18
Lokalizacja: szczecin

Re: Pz Kpfw III Ausf. L 1:72 Revell

Postprzez Sherman » czwartek, 6 czerwca 2013, 21:07

wiktorgr napisał(a):Też mieszkam w szczecinie i mi też się to że jest tu tylko jeden sklep modelarski.

ale co autor miał na myśli?
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości