Pz. inż. 302 i Bofors 37mm - MARS

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Pz. inż. 302 i Bofors 37mm - MARS

Postprzez mysiek13 » wtorek, 2 kwietnia 2013, 09:12

Witam

Chciałbym pochwalić się "luźnym/weekendowym/relaksacyjnym" projekcikiem przedwrześniowego WP. Modele naprawdę sklejały sie rewelacyjnie - jestem pod ogromnym wrażeniem jakości, spasowania, przemyślenia technologicznego, doboru żywicy ( bardzo miła w obróbce -nie kruszy się , nie pęka, model nie jest zwichrowany). MARS to dla mnie mistrzostwo świata za jakość, przyjemność klejenia i tematykę!!!
Figurki to lekko przerobiony Preiser.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Proszę o komentarze - pozdrawiam Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Reklama

Re: Pz. inż. 302 i Bofors 37mm - MARS

Postprzez Mustaf » wtorek, 2 kwietnia 2013, 10:57

Witam,

Model jak i wykonanie są na wysokim poziomie. :) Cieszy fakt, że przedstawia pojazd Polski z okresu wojny obronnej 39roku.

Minusem jak dla mnie jest podstawka, chodzi mi o te "włoski" leżące na drodze (przedostatnie zdjęcie). Jakby je usunąć i dodać ślady na drodze wyglądało by od razu lepie.

Nie jestem też przekonany do kammo pojazdu. Czy przejścia pomiędzy kolorami nie powinny być łagodniejsze ?

Pozdrawiam ;o)
Avatar użytkownika
Mustaf
 
Posty: 94
Dołączył(a): poniedziałek, 8 lutego 2010, 14:07

Re: Pz. inż. 302 i Bofors 37mm - MARS

Postprzez mysiek13 » wtorek, 2 kwietnia 2013, 14:58

włoski leżące na drodze wynikaja tylko z tego że fotki były robione na świeżo i trawka Polaka jeszcze się cała nie "wyczesała" - czyli pojedyncze włoski właśnie wypadają...
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: Pz. inż. 302 i Bofors 37mm - MARS

Postprzez Mustaf » wtorek, 2 kwietnia 2013, 19:51

Skoro tak to okej. Rozumiem. ;o)
Avatar użytkownika
Mustaf
 
Posty: 94
Dołączył(a): poniedziałek, 8 lutego 2010, 14:07

Re: Pz. inż. 302 i Bofors 37mm - MARS

Postprzez robert.bednarczyk » wtorek, 2 kwietnia 2013, 22:42

Bardzo fajnie - gratulacje. Widzę, że się napracowałeś przy figurkach i ładnie je pomalowałeś. Szkoda, że nie pokazałeś większych zbliżeń bo chętnie bym się przyjrzał naszym wojakom w Twoim wydaniu. RB.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 14:05

Re: Pz. inż. 302 i Bofors 37mm - MARS

Postprzez Panzer » środa, 3 kwietnia 2013, 07:56

Model bardzo fajny, ale powiem tylko tyle, bo widzę, że balans bieli na fotach jest tak walnięty, że trudno mi ocenić finezję malowania, kolory i inne tego rodzaju smakołyki modelarskie.
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Pz. inż. 302 i Bofors 37mm - MARS

Postprzez Sherman » środa, 3 kwietnia 2013, 19:46

robert.bednarczyk napisał(a):Widzę, że się napracowałeś przy figurkach i ładnie je pomalowałeś. Szkoda, że nie pokazałeś większych zbliżeń bo chętnie bym się przyjrzał naszym wojakom w Twoim wydaniu. RB.

Ja bym w takim razie tym bardziej zobaczył zbliżenia, coby aby zobaczyć całą tą pracę. Bo wiele jej przy figurkach nie widzę, z przykrością muszę przyznać.

Model Marsa znacznie przyjemniejszy niż kuzynostwo z IBG, więc ciężko tu na model narzekać (choć światła pod przednimi błotnikami dziwnie dużo). Trochę słabiej się malowanie prezentuje w mojej ocenie. Te szlaczki dość luźnym są rzeczywistości zinterpretowaniem. Same paski też tak, słabo wymalowane bym powiedział. Napiszesz jakich kolorów użyłeś? Piaskowy wygląda na mocno żółty ale jak już Panzer wspomniał kolory nieco mogą od rzeczywistości odbiegać.

Nie mniej fajnie że jest i że jest polski.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Pz. inż. 302 i Bofors 37mm - MARS

Postprzez Początkujący » sobota, 6 kwietnia 2013, 08:43

Model genialny tylko jak na mnie to ma za czyste opony...
Początkujący
 
Posty: 38
Dołączył(a): wtorek, 28 sierpnia 2012, 10:34
Lokalizacja: Leszno


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości