W opłotkach... T34/76m42 [Dragon 1:72]

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

W opłotkach... T34/76m42 [Dragon 1:72]

Postprzez R_Mazzi » czwartek, 17 lipca 2008, 12:04

Witam

Kolejny czołgutek do kolekcji... Luźno wzorowany na fotce z epoki...

Spacerek dookoła wozu:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

z kolegami z półeczki
Obrazek


Jak zwykle zapraszam do komentowania. Wszelkie uwagi, zwłaszcza krytyczne mile widziane :)

PS.
Tadaaaam pierwszy post na nowym forum :)
Dość długo się zastanawiałem czy wkleić ten temat skoro już jest na innym forum, ale widzę, że większość tak robi to raz, a dwa zawsze to jest kolejna okazja do zebrania uwag i wskazówek na co niezmiernie liczę :)
Ostatnio edytowano środa, 6 sierpnia 2008, 09:53 przez R_Mazzi, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Rafał R_Mazzi Mazurkiewicz
Moja stronka z modelami ;)
Avatar użytkownika
R_Mazzi
 
Posty: 67
Dołączył(a): czwartek, 17 lipca 2008, 09:39
Lokalizacja: Gliwice

Reklama

Re: W opłotkach... T34/76m42 [Dragon 1:72]

Postprzez xenomorph » czwartek, 17 lipca 2008, 12:10

Dla mnie największym niedociągnięciem, jest brak śladów jadącego czołgu. Przecież przy tak mokrym, a tym samym miękkim błocie,
ślady powinny być bardzo wyraźne i głębokie, nawet zalane kałużą. A poza tym, to całkiem ciekawie się prezentuje. 8-)
Obrazek
Jarosław Rzemiński
Avatar użytkownika
xenomorph
 
Posty: 1640
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 12:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: W opłotkach... T34/76m42 [Dragon 1:72]

Postprzez R_Mazzi » czwartek, 17 lipca 2008, 12:46

xenomorph napisał(a):Dla mnie największym niedociągnięciem, jest brak śladów jadącego czołgu.


to prawda, niestety widać, że pierwszy raz robiłem błotko...
Po tym modelu już wiem, że koleiny muszą być dość mocno zaznaczone w gipsie bo inaczej po "błoceniu" po poprostu znikają a teren robi się płaski jak modelka anorektyczka
Pozdrawiam
Rafał R_Mazzi Mazurkiewicz
Moja stronka z modelami ;)
Avatar użytkownika
R_Mazzi
 
Posty: 67
Dołączył(a): czwartek, 17 lipca 2008, 09:39
Lokalizacja: Gliwice

Re: W opłotkach... T34/76m42 [Dragon 1:72]

Postprzez Michal » czwartek, 17 lipca 2008, 14:45

Fajnie wyszedł! Duży + za polskie malowanie. Jak widać Dragonowe gumisie da się dobrze ułożyć - napisz jak im dałeś radę. Na fotkach to i owo się świeci, ale to pewnie kwestia zdjęć. 122-ka miała na przednim pancerzu widoczne resztki po starym numerze taktycznym ale to w 1:72 chyba nie do zrobienia (ja bym przynajmniej nie potrafił).
Wóz ma różne koła jezdne (typowy widok w T-34) - Dragon daje różne czy dobierałeś z innego źródła?
Na fotce "z kolegami" widzę SU-85M w polskim malowaniu - możesz wrzucić więcej fotek tego wozu?
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: W opłotkach... T34/76m42 [Dragon 1:72]

Postprzez R_Mazzi » czwartek, 17 lipca 2008, 15:20

Michal napisał(a): jak widać Dragonowe gumisie da się dobrze ułożyć - napisz jak im dałeś radę.


haha jak to jak, w sposób najprostrzy pod słońcem, wywaliłem je do kosza (no prawie...)
Teciak ma gąsiennice z modelu firmy UM (a resztę UM'owego teta razem z gumisiami dragona wspaniałomyślnie dałem pociotkowi w prezencie :)


Michal napisał(a): 122-ka miała na przednim pancerzu widoczne resztki po starym numerze taktycznym ale to w 1:72 chyba nie do zrobienia (ja bym przynajmniej nie potrafił).


Hmmm gapiłem się w to archiwalne zdjęcie, gapiłem gapiłem, mózg pracował a po paru próbach namalowania w miarę równego numeru z łapy ... stwierdziłem, że to błoto... w które tet się władował jak już z tych opłotków wyjechał (noooo wiem, troszkę sobie uprościłem :)
Dałem za to orzełka pod numer na wieży, ale jakoś biedak zanikł...

Michal napisał(a): Wóz ma różne koła jezdne (typowy widok w T-34) - Dragon daje różne czy dobierałeś z innego źródła?
Na fotce "z kolegami" widzę SU-85M w polskim malowaniu - możesz wrzucić więcej fotek tego wozu?


Kółko pożyczone z innego teta (ten akurat ma wszystkie takie same, ale niektóre modele dragona mają rzeczywiście rózne)
Fotki suni pstryknę jak będzie ciut lepsza pogoda...
Pozdrawiam
Rafał R_Mazzi Mazurkiewicz
Moja stronka z modelami ;)
Avatar użytkownika
R_Mazzi
 
Posty: 67
Dołączył(a): czwartek, 17 lipca 2008, 09:39
Lokalizacja: Gliwice

Re: W opłotkach... T34/76m42 [Dragon 1:72]

Postprzez Krzysztofoslaw » wtorek, 26 sierpnia 2008, 19:35

Witam.
Byłem na Twojej stronie z modelami. Może powiesz coś wiecej o sposobie zrobienia podstawki? Model mi sie podoba. Fakt, brak śladów rzuca się w oczy, lecz sam model i jego wykonanie 'ratuje sprawę':)
Krzysztofoslaw
 

Re: W opłotkach... T34/76m42 [Dragon 1:72]

Postprzez R_Mazzi » poniedziałek, 1 września 2008, 13:59

Krzysztofoslaw napisał(a):Może powiesz coś wiecej o sposobie zrobienia podstawki?


Podstawka to kawałek płyty pilśniowej (grubość 12mm), pociętej od razu w sklepie na odpowiedniej wielkości kawałki.
Boki oklejone taśmą do wykańczania mebli (aplikowanej za pomocą żelazka :)
Taśma ma szerokość 15mm (przycięta z 20), nieco więc wystaje ponad płytę. Tak powstałą foremkę wypełniam gładzią szpachlową (gotowiec z wiaderka). Zanim gładź całkiem zaschnie, tam gdzie ma być łąka, wklepuję w nią trawę (wyszarpywaną z arkusza A4). Troszkę ławkowca w roli zarośli. Na tym etapie staram się też odcisnąć ślady i koleiny ale jak widać ten etap muszę jeszcze dopracować :)
Później maluję gips na ziemisty, na to pigmenty, starte pastele wymieszane z jakimiś śmieciami z przypraw typu majeranek koperek itp. rozrobione do postaci gluta wódą (żubrówką, ale gatunek chyba nie ma znaczenia ;)

Koszt materiału na 10 podstawek to 7 złotych (płyta 1zł + dwie rolki taśmy po 3zł) :)
Pozdrawiam
Rafał R_Mazzi Mazurkiewicz
Moja stronka z modelami ;)
Avatar użytkownika
R_Mazzi
 
Posty: 67
Dołączył(a): czwartek, 17 lipca 2008, 09:39
Lokalizacja: Gliwice

Re: W opłotkach... T34/76m42 [Dragon 1:72]

Postprzez Jostein » środa, 17 września 2008, 12:52

Czy na lewej burcie też są koła nośne "mieszane"? Pytam, jako, że zdjęcia tej strony czołgu nie dają pewności. I drugie pytanie: Gdzie znajdę większe ilości zdjęc pojazdów z 1 Brygady Pancernej?

Pozdrawiam

Andrzej Kowalski alias Jostein (Siwy)

PS. W modelu Dragon nie ustrzegł się błędu - dał orzełka w koronie!
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: W opłotkach... T34/76m42 [Dragon 1:72]

Postprzez R_Mazzi » środa, 17 września 2008, 14:52

Jostein napisał(a):Czy na lewej burcie też są koła nośne "mieszane"? Pytam, jako, że zdjęcia tej strony czołgu nie dają pewności.


Z jedynego zdjęcia archiwalnego tego wozu jakie znam, o kołach nie da się nic powiedzieć, z tej prostej przyczyny, że wóz jest po błotniki zakopany w błocie.... Czołg swoje odsłużył więc wydało mi się całkiem prawdopodobne, że może mieć różne koła.
Wracając do Twojego pytania, "żebrowane" koło jest tylko z jednej strony.

I drugie pytanie: Gdzie znajdę większe ilości zdjęć pojazdów z 1 Brygady Pancernej?

Magnuski - Wozy bojowe LWP
Lalak- Broń Pancerna w LWP
Chyba jak do tej pory, najciekawsze pozycje jakie się ukazały.

PS. W modelu Dragon nie ustrzegł się błędu - dał orzełka w koronie!

orzełki są made in Armo, ale i tak nie mogłem się powstrzymać przed "dopancerzeniem" wieży zapasem gąsienic :)
Pozdrawiam
Rafał R_Mazzi Mazurkiewicz
Moja stronka z modelami ;)
Avatar użytkownika
R_Mazzi
 
Posty: 67
Dołączył(a): czwartek, 17 lipca 2008, 09:39
Lokalizacja: Gliwice


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości