Błotna kąpiel, czyli Renault w 1/72

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Błotna kąpiel, czyli Renault w 1/72

Postprzez PiterATS » sobota, 11 października 2008, 18:50

Witam

Chciałbym zaprezentować kolejny, już trzeci w karierze modelarskiej model mojego kolegi Sławka. Po zimowym Tygrysie Królewskim i pustynnym Demagu, wybór padł na maleńkiego Renaulta Ft-17 w skali 1/72 z RPM-u. O jakości modelu nie ma co się za bardzo rozpisywać. Uszczegółowienie jest całkiem dobre, ale ogólne dobre wrażenie psuje bardzo kruchy i łamliwy plastik, niedolewki na kadłubie i kanaliki wlewowe, które często są większe od samych części (w przypadku kół podwozia wręcz zalewają one części). W modelu został użyty zestaw blach Parta i gdyby nie on, to za wiele by z tego zestawu nie wyszło. Zresztą przed malowaniem, model i tak wyglądał nie ciekawie. Padło tutaj określenie, że ten Renault to bryłka plastiku z kawałkami blachy. Na szczęście po pomalowaniu model zaczął wreszcie wyglądać. Ogólnie więc zestaw RPM-u to raczej wyzwanie bardziej na ambitnych, wierzących w swoje siły modelarzy.
Model, gdy był gotowy powędrował na podstawkę. Ogólna jej idea jest taka, że po obfitych opadach deszczu, czołg wyjechał na poligon, który zamienił się w bagno. Miało to na celu sprawdzenie zachowania się czołgu w trudnym terenie. Kierowca Renaulta tak sobie dobrze poczyna w walce z błotem, że postanowił nieco zdemolować pobliski drut kolczasty. Jeśli chodzi o błoto na modelu, to jego rozkład i ułożenie było dobierane w/g archiwalnych zdjęć pojazdu.
Sama podstawka została wykonana na dnie łuski kal. 100mm. Aby dodać nieco klimatu, Sławek postanowił wykorzystać wykopek, nadgryziony nieco zębem czasu. Jej wnętrze zostało wypełnione betonem i spiralą z drutu (podstawka naprawdę sporo waży). Dopiero na tak wypełnione wnętrze łuski został wylany gips. Całość uzupełniła trawa, krzewy i drut kolczasty z zestawu Parta.

Model przedstawia czołg Renault Ft-17 z 3 kompanii litewskiego batalionu czołgów z 1925r.

Zdjęcia:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 795
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: Błotna kąpiel, czyli Renault w 1/72

Postprzez Kacperek315 » sobota, 11 października 2008, 19:55

Sam model bardzo mi się podoba. Dobrze sklejony, fajnie wygląda jego bryła, nic tylko podziwiać. Co do podstawki nie jestem do niej przekonany. Błoto jakieś takie dziwne. Trawa wygłąda na wysuszoną, a czy po opadach deszczu, po którym występuje błoto, raczej nie można spotkać wysuszonej trawy.

Pozdrawiam Kacperek
Kacperek315
 

Re: Błotna kąpiel, czyli Renault w 1/72

Postprzez matejson » sobota, 11 października 2008, 21:34

Kacperek315 napisał(a): Trawa wygłąda na wysuszoną, a czy po opadach deszczu, po którym występuje błoto, raczej nie można spotkać wysuszonej trawy.

Czy dla Ciebie na Ziemii rośnie tylko trawa ? ...

Na prawdę kiepsko argumentujesz swoją opinie.... :roll:

A z modelu jeszcze można było sporo wycisnąć malowaniem.
Mateusz Mathea
http://matejson.blogspot.com
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
Avatar użytkownika
matejson
 
Posty: 2312
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Błotna kąpiel, czyli Renault w 1/72

Postprzez Kacperek315 » sobota, 11 października 2008, 23:04

PiterATS napisał(a):Całość uzupełniła trawa, krzewy i drut kolczasty z zestawu Parta.

Krzewy łatwo jest zauważyć, drut też, to tylko na trawę zostaje to coś co mi wygląda na wysuszoną trawę. Jeżeli to nie jest dobra argumentacja to ja chyba jakiś nietaki jestem, ale wszystko jest jasne i logiczne.
matejson napisał(a):Na prawdę kiepsko argumentujesz swoją opinie....

Na prawdę kiebsko argumentujesz swoją tezę.
matejson napisał(a):A z modelu jeszcze można było sporo wycisnąć malowaniem.

Malowanie mi się akurat podoba, bo to taki mały modelik.

Prepraszam adminów za dziwne zdanie, ale nie mogłem dać innych zamienników słów.

Pozdrawiam Kacperek

Przepisujesz i jeszcze błędy robisz... Pisz poprawnie i staranniej.
/M/
Kacperek315
 

Re: Błotna kąpiel, czyli Renault w 1/72

Postprzez matejson » niedziela, 12 października 2008, 09:37

Kacperek315 napisał(a): ja chyba jakiś nietaki jestem

Mnie się wydaje, że musisz chyba przejść się na spacer i zauważyć, że nawet jesienią w "mokrą" pogodę rośnie Twoja "wysuszona trawa"...

Irytuje mnie takie czepianie się...jeszcze w kwesti roślinności, gdzie można mieć przeróżne interpretacje co na dioramie/podstawce miało wyrosnąć....co więcej, Kacper najwyższy czas aby pokazać coś swojego :)
Mateusz Mathea
http://matejson.blogspot.com
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
Avatar użytkownika
matejson
 
Posty: 2312
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Błotna kąpiel, czyli Renault w 1/72

Postprzez Kacperek315 » niedziela, 12 października 2008, 11:50

matejson napisał(a):zauważyć, że nawet jesienią w "mokrą" pogodę rośnie Twoja "wysuszona trawa"...

Patrzyłem przez okno, wyszedłem nawet na spacer, jest mokro bo po deszczu, a wysuszonej trawy jak nie widze tak zauważyć nie mogę.
matejson napisał(a):Irytuje mnie takie czepianie się...jeszcze w kwestii roślinności

Uczepiłem się tego, bo tylko to nie komponowało się z całą podstawką (wg mnie oczywiście).
matejson napisał(a):co więcej, Kacper najwyższy czas aby pokazać coś swojego

Bym pokazał, ale wszystko co narazie zrobiłem ma jakiś bląd: a to inny kolor malowania, a to inne dałem części niż potrzeba, a to coś odpadło, a to coś jest krzywo przyklejonego (wszystko stworzone przed tym gdy zarejestrowałem się na tym forum). Dlatego nie widzę potrzeby pokazywania czegoś mojego, bo tylko stronę z tematami bym zapychał, bo jak narazie się tylko uczę sztuki, czyli modelarstwa.

Pozdrawiam Kacperek

Pisownia !!!
xenomorph
Kacperek315
 

Re: Błotna kąpiel, czyli Renault w 1/72

Postprzez matejson » niedziela, 12 października 2008, 16:20

Kacperek315 napisał(a):Patrzyłem przez okno, wyszedłem nawet na spacer, jest mokro bo po deszczu, a wysuszonej trawy jak nie widze tak zauważyć nie mogę.

Obrazek
Obrazek
Dwa dni temu chodziłem po Pieninach, nogi po kostki w błocie miałem....

To co nazywasz trawą nie musi być trawą i może mieć takie kolory... Dla mnie koniec tematu.

Kacperek315 napisał(a): Dlatego nie widzę potrzeby pokazywania czegoś mojego, bo tylko stronę z tematami bym zapychał, bo jak narazie się tylko uczę sztuki, czyli modelarstwa.

Może i byś zapchał, ale działy Warsztat są po to a byś nie uczył się na błędach lub mógł je w odpowiednim momencie skorygować. Śmiało.
Mateusz Mathea
http://matejson.blogspot.com
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
Avatar użytkownika
matejson
 
Posty: 2312
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Błotna kąpiel, czyli Renault w 1/72

Postprzez Kacperek315 » niedziela, 12 października 2008, 16:23

No i muszę Ci matejson przyznać rację z tą trawą. A czy coś na warsztat wrzucę, zobaczy się później.
Pozdrawiam Kacperek


Pisownia !!!
xenomorph
Kacperek315
 

Re: Błotna kąpiel, czyli Renault w 1/72

Postprzez Krzysztofoslaw » poniedziałek, 13 października 2008, 13:59

Jeżeli trawa jest spalona słońcem, że tak się literacko wyrażę, to nawet potężna ulewa nic nie wskóra. Do tego długie i mocne deszcze mogą przytopić darń, czy ściółkę i spowodować obumieranie roślin...
Mi z tą podstawą kojarzy się taki podpis - Krajobraz po bitwie... :)
Krzysztofoslaw
 


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości