Sd. Kfz. 139 Marder - wczesnowiosenny, 1/72 UM

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Sd. Kfz. 139 Marder - wczesnowiosenny, 1/72 UM

Postprzez mnowogro » piątek, 7 listopada 2008, 05:59

Wczesna wiosna 1942 - na froncie wschodnim ocieplenie oznacza temperaturę nadal w okolicach zera stopni... Deszcze nękają obie strony konfliktu, powoli rozmiękają drogi, wszędobylskie błoto oblepia wszystko. Uderzenie rosjan nie zostawia zbyt wiele czasu załodze Mardera na przygotowanie maszyny do walki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zapraszam do komentowania
mnowogro
 
Posty: 752
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 20:48

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Sd. Kfz. 139 Marder - wczesnowiosenny, 1/72 UM

Postprzez mysiek13 » sobota, 8 listopada 2008, 19:40

bardzo ladne "wybrudzenia", pieknie wykonany, brakuje tylko "panzerfuhrerow".
Jak sie skleja , bo planuje zakup?

Pozdrawiam
MG
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: Sd. Kfz. 139 Marder - wczesnowiosenny, 1/72 UM

Postprzez Rogelio » poniedziałek, 10 listopada 2008, 10:37

Bardzo ładny model. Sam próbuje taki sam skleić ale wymiekam na składaniu w jedną całość górnej części kadłuba. Instrukcja jest mało przejrzysta, a części sporo.
Rogelio
 
Posty: 10
Dołączył(a): sobota, 3 listopada 2007, 20:22
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sd. Kfz. 139 Marder - wczesnowiosenny, 1/72 UM

Postprzez mnowogro » czwartek, 13 listopada 2008, 13:20

Jak się skleja - to zależy jak bardzo się przykładasz do roboty ;)

Generalnie należy uważać przy sklejaniu nadbudówki - trudno jest dopasować wszystko ładnie - jest tam wiele
elementów pod różnymi kątami.

Układ jezdny - tutaj trudno jest zachować jedną płaszczyznę dla wszystkich kół. Musisz też popracować nad kołem napinającym.

Tylny koszyk, choć fototrawiony - wygląda niestety płasko, i gdybym mógł lutować, chyba zrobiłbym taki sam z drucików.

Armata - tutaj kołyska wymaga poprawy, jak również musisz być uważny w którym miejscu przyklejasz tylną i przednią podporę działa - aby do siebie pasowały. Samo działo jest dość ładnie zdetalowane.

Obejrzyj dokładnie lufę przed kupnem - u mnie było przesunięcie form na hamulcu wylotowym - trudno się to usuwa.

Mi jakoś te pojazdy przypasowały - są po prostu ciekawe, więc miałem sporo radości przy klejeniu i sprawdzaniu referencji fotograficznych dla marderów.

Oczywiście można się pokusić o większą waloryzację modelu - może niedługo spróbuję zrobić ten model raz jeszcze, poprawiając to co w poprzedniej próbie nie wyszło ?
mnowogro
 
Posty: 752
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 20:48


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości