ZSU-37. UM nr. kat: 305. Skala 1/72.

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

ZSU-37. UM nr. kat: 305. Skala 1/72.

Postprzez Bushi » poniedziałek, 17 listopada 2008, 17:48

ZSU-37. UM nr. kat: 305. Skala 1/72.
Ciekawy modelik działka przeciwlotniczego na podwoziu SU-76.
Producent podaję datę 1943 jako dodatkowe oznaczenie typu tego modelu.

Model zrobiony prosto z pudła. Jedynie wieża wykonana w dużej części od podstaw z cienkiego plastiku (grubość standardowych części była bardzo znaczna). Kalki nie pochodzą z zestawu, te UMowskie nie sprawdziły się, musiałem je więc zastąpić. Ogólnie modelik dobrze sklejany i przyjemny dla modelarza. Malowanie (pędzel i gąbka) akrylami różnych producentów (podczas sesji zdjęciowej trochę zadrapałem wieżę, ale już poprawiona :)) Do tego trochę pigmentów Made in China.
Podstawka to drewniana zaślepka 10x10cm. Pokryta mieszanką piasku i kleju Rakoll, trawka Jordana. Model nie jest wklejony na podstawkę tylko na nią położony, dlatego może trochę nienaturalnie wyglądać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano wtorek, 18 listopada 2008, 00:54 przez Bushi, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

"Lewatywa to fundament cesarstwa" - Szwejk
Avatar użytkownika
Bushi
 
Posty: 41
Dołączył(a): środa, 1 października 2008, 13:40
Lokalizacja: Zgierz

Reklama

Re: ZSU-37. UM nr. kat: 305. Skala 1/72.

Postprzez imek46 » niedziela, 23 listopada 2008, 20:04

Z tego co widzę to z przodu są krzywe gąski, ale ogólnie model mi się podoba. Duży plus za ciekawy zestaw.
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 11:13
Lokalizacja: Lublin

Re: ZSU-37. UM nr. kat: 305. Skala 1/72.

Postprzez Balu » niedziela, 23 listopada 2008, 20:13

Te obicia ja dla mnie miejscami zbyt czarne, ale to kwestia gustu. Ogólnie sprawia fajne wrażenie ;o)
Balu
 


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości