VW Kubelwagen typ 82 - Academy 1:72

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

VW Kubelwagen typ 82 - Academy 1:72

Postprzez Panzer » poniedziałek, 25 maja 2009, 22:41

Generalnie to "side project" dla mojej dziewczyny na jej życzenie. Model Academy - wymaga mnóstwa przeróbek. Ma zrabane koła (nic z nimi nie robiłem bo niby co?), całkowicie błędny przód, maksymalnie uproszczony tył i fantazyjną deskę rozdzielczą. Następne Kubelwageny to już będzie Italeri.

Przerobiony przód, tył, siedzenia, deska rozdzielcza od podstaw, szyba od podstaw, składany dach od podstaw i dorabianych wiele innych dupereli typu klamki, hamulec ręczny, drążek zmiany biegów, tablica rejestracyjna i inne.

Pojazd przedstawia samochód z DAK z niezidentyfikowanej jednostki :) Malowanie - imitacja "pasty błotnej" nakładanej na pierwsze pojazdy niemieckie dostarczone do Afryki. Wykorzystałem go trochę niecnie do prób i testów z pastelami, olejami i terpentyną balsamiczną. Taki bardzo, bardzo mini poligon doświadczalny :)

Miłego oglądania. Czekam na krytyczne komentarze :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sorki za jakość zdjęć.

Pozdrawiam,
Radek
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Reklama

Re: VW Kubelwagen typ 82 - Academy

Postprzez Michal » wtorek, 26 maja 2009, 12:13

W porównaniu z moim jeeepem z Airfixa w tej samej skali - dużo lepszy. Będzie się pewnie Pani Panzerowej podobał - a to w tym wypadku najważniejsze :D
Fajnie wyszły zapaprane szyby - efekt pracy wycieraczek. Jak go uzyskałeś?
Jak zrobiłeś tylną tablicę rejestracyjną? Czeka mnie dorabianie do BM-21 w tej samej skali. Planuję wydrukować na papierze i przykleić do dociętego na wymiar kawałka blaszki.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: VW Kubelwagen typ 82 - Academy

Postprzez Panzer » wtorek, 26 maja 2009, 14:35

Michal napisał(a):Fajnie wyszły zapaprane szyby - efekt pracy wycieraczek. Jak go uzyskałeś?


Miejsca czyszczone wycieraczkami maskowałem maskolem. Syfek to pastele i terpentyna balsamiczna, na koniec psiknięte matem bezbarwnym.

Michal napisał(a):Jak zrobiłeś tylną tablicę rejestracyjną?


Zwykła blaszka z puszki wycięta nożykiem, a na to kalkomania. Mocowanie to dwa druciki.
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Re: VW Kubelwagen typ 82 - Academy

Postprzez bartek piękoś » czwartek, 16 lipca 2009, 08:41

No i bardzo fajny!
Brudzenie ładne, zastanawia mnie tylko rozmieszczenie tych placków błotka/piasku. Zazwyczaj im niżej na karoserii tym brudniej. Skąd więc masa błota tak wysoko na nadwoziu, np: na składanym dachu podczas, gdy błotniki są miejscami czyściutkie? To moja jedyna uwaga
Chciałbym go zobaczyć na żywo :) Największe wrażenie robi pewnie gdy widać, jakie to naprawdę maleństwo :)
Gratulacje!
..."a gdzie będziesz trzymał ten embrion, w pudełku?!"...
Avatar użytkownika
bartek piękoś
 
Posty: 800
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2008, 21:20
Lokalizacja: Radom

Re: VW Kubelwagen typ 82 - Academy

Postprzez Panzer » czwartek, 6 sierpnia 2009, 13:59

Panzer napisał(a):Malowanie - imitacja "pasty błotnej" nakładanej na pierwsze pojazdy niemieckie dostarczone do Afryki.


W pierwszym poście... :roll:
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości