Studebaker US6 LWP - PST 1/72

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Studebaker US6 LWP - PST 1/72

Postprzez mysiek13 » sobota, 20 czerwca 2009, 09:06

Dziś rano dobrnąłem (tak mi się przynajmniej wydaje :roll: ) do końca Studebakera. Model raczej przyjemny w sklejaniu, bez większych problemów. Dodana blaszka od Iliana z Bułgarii na grill, bambetle Wespe i Armo, kalki z zestawu PST.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Proszę o łagodny wymiar kary, wiem że do poprawy są lusterka, prawe tylne koło jest za wysoko, ale model i tak idzie na dioramkę, to się mu wyrówna...Jak zauwazycie inne błędy prosze o komentarz...

Kolejny model (mam nadzieję że lepiej mi wyjdzie) tez będzie OD i też w Polskich barwach - Mack NO z II Korpusu w Italii. Chciałbym pożenic go z Long Tomem z Hase ( ma ktoś na zbyciu niesklejony albo "postrzałkę")?

Pozdrawiam Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Reklama

Re: Studebaker US6 LWP - PST 1/72

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » sobota, 20 czerwca 2009, 09:33

mogłeś nico inaczej podjśc do kwestii szyb w drzwiach..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Studebaker US6 LWP - PST 1/72

Postprzez spiton » sobota, 20 czerwca 2009, 17:56

Te szyby w drzwiach nie były chyba tak głęboko ???
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Studebaker US6 LWP - PST 1/72

Postprzez mysiek13 » sobota, 20 czerwca 2009, 21:35

Macie obaj rację co do tych szyb, poszedłem "na łatwiznę" :evil: teraz to chyba jednak za późno na poprawki :x Przy GMC z PST inaczej rozwiążę problem "pancernych" drzwi... A oprócz tego jak oceniacie model?

Pozdrawiam Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: Studebaker US6 LWP - PST 1/72

Postprzez Balu » sobota, 20 czerwca 2009, 22:20

Bardzo przyjemny model, tylko te szyby jakieś dziwne. Jakby przykurzone na zielono :P Mógłbyś jeszcze poprzecierać podłogę skrzyni ładunkowej, bo nie ma żadnych rys i trochę pomęczyć deski :)
Balu
 

Re: Studebaker US6 LWP - PST 1/72

Postprzez spiton » sobota, 20 czerwca 2009, 23:46

1. Nie podoba mi sie ,że jest jednokolorowy-zielony. Przynajmniej podwozie powinno byc w innym kolorze. Paka tez mogłaby byc rtoche bardziej drewniana.
Nie przekonuje mnie błoto na kołach. To nie jest dobry patent.
2. Podoba mi się ,ze jest zrobiony na "miękko" dosyć realistycznie. świetnie położone kalki. Fajny patent z brudnymi szybami. Za dużo suchego pędzla, za mało washa.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Studebaker US6 LWP - PST 1/72

Postprzez mysiek13 » niedziela, 21 czerwca 2009, 09:06

Dzięki za koments :D Przynajmniej nie przeszedł taki niezauwazony jak ML20 i Staliniec :evil:

Balu - szyba przednia jest przykurzona piaskowym i na fotkach wygląda troche inaczej niz w realu, muszę poprawić styl zdjęć bo wydaje mi się że je zbyt mocno doświetlam i przekłamuje mi trochę kolory...

Spiton - co do zieloności to on w realu był oliwkowo-zielony, więc tutaj nie da się zrobić za duzo fajerwerków... Uważam że i tak jest przełamany kolorowym ładunkiem na pace, ciemnymi obiciami/zaciekami na drzwiach i masce oraz białymi elementami zderzaka i kalek. Paka będzie jeszcze dobrudzona i chyba poznęcam się trochę nad deskami oparć na "drewniano", bo nie tylko Ty zwróciłeś na to uwagę.

A co do błota to myslę, że wyszło lepiej niż w Stalińcu i z tego jestem zadowolony...

Pozdrawiam Was i jeszcze raz dziekuję za wszelkie uwagi ;o)
Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: Studebaker US6 LWP - PST 1/72

Postprzez bartek piękoś » wtorek, 23 czerwca 2009, 02:13

Ładnie wyszedł!
Co do kolorów, to ja go widzę całego na zielono :-|
Może to faktycznie kwestia samych zdjęć, ale próbowałbym przełamać bardziej zdecydowanie jakimś innym kolorem.
Może mocniejszy piaskowy/brązowy wash?
Fajnie wyglądają te drobiazgi na pace!
Gratulacje za kolejny ukończony ładny model!
..."a gdzie będziesz trzymał ten embrion, w pudełku?!"...
Avatar użytkownika
bartek piękoś
 
Posty: 800
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2008, 21:20
Lokalizacja: Radom


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości