Pzkpfw. III Ausf. E Ftf 1/72

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Pzkpfw. III Ausf. E Ftf 1/72

Postprzez Dżejrosz » niedziela, 5 października 2014, 12:46

Witam!
Przedstawiam szanownej braci modelarskiej mój najnowszy ulepek , jeden z ośmiu modeli ,które w tym roku mają zostać przeze mnie skończone .
Oto panzerkampfwagen III ausfuhrung E od First to Fight w jedynej słusznej skali czyli siedem-dwójce.
Prosto z pudełka z antenką , kalkami , jeżeli dobrze pamiętam z innego zestawu Ftf . Malowany farbami Gunze , brudzony chemią MIG i AK.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Z poprawioną antenką:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Liczę na konstruktywne opinie.
Pozdrawiam!
15-latek (czyli ja) i modelarstwo??- dobre!!! :lol:
Pozdrawiam Kuba :D
Dżejrosz
 
Posty: 244
Dołączył(a): piątek, 9 sierpnia 2013, 23:13
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: Pzkpfw. III Ausf. E Ftf 1/72

Postprzez Vortighern » niedziela, 5 października 2014, 17:51

Coraz lepiej Ci idzie, zdjęcia też lepsze. Bambetli jakiś trochę brak z tyłu.
Vortighern
 
Posty: 86
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2014, 14:40

Re: Pzkpfw. III Ausf. E Ftf 1/72

Postprzez Sherman » niedziela, 5 października 2014, 18:11

Jak na 72jkę dobrałeś dość ciemny kolor co powoduje że model gubi detale, przydałby się jaśniejszy kolor bazowy. Ja osobiście używam czegoś w okolicach Humbrola 27. Widzę też że zaczynasz się bawić cieniowanie. Moim zdaniem zrobiłeś trochę za duży kontrast pomiędzy kolorem bazowym a rozjaśnieniami. Bierz kolor bazowy i delikatnie po kawałku rozjaśniaj (ale nie rozbielaj!). Ciemny szary rozjaśniaj... jasnym szarym co pozwoli ci rozjaśniać ton, bez zmiany koloru (wszak szare też są różne).

A reszta wyszła elegancko :)
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Pzkpfw. III Ausf. E Ftf 1/72

Postprzez Dżejrosz » niedziela, 5 października 2014, 18:16

Sherman napisał(a):Jak na 72jkę dobrałeś dość ciemny kolor co powoduje że model gubi detale, przydałby się jaśniejszy kolor bazowy. Ja osobiście używam czegoś w okolicach Humbrola 27. Widzę też że zaczynasz się bawić cieniowanie. Moim zdaniem zrobiłeś trochę za duży kontrast pomiędzy kolorem bazowym a rozjaśnieniami. Bierz kolor bazowy i delikatnie po kawałku rozjaśniaj (ale nie rozbielaj!). Ciemny szary rozjaśniaj... jasnym szarym co pozwoli ci rozjaśniać ton, bez zmiany koloru (wszak szare też są różne).

A reszta wyszła elegancko :)


Dziękuje ! Szczerze powiem ,że nie potrafię tej modulacji , jest zbyt skomplikowana ; do rozjaśnień używam koloru bazowego + białej farby. Ale następnym razem zaopatrzę się w potrzebne farby i zobaczę jak będzie :mrgreen: .

Pozdrawiam!
15-latek (czyli ja) i modelarstwo??- dobre!!! :lol:
Pozdrawiam Kuba :D
Dżejrosz
 
Posty: 244
Dołączył(a): piątek, 9 sierpnia 2013, 23:13
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości