M3A1 Scout Cat - General Patton - Italeri (1:72)

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

M3A1 Scout Cat - General Patton - Italeri (1:72)

Postprzez SławekK » niedziela, 26 października 2014, 12:42

Chyba mój najbardziej oryginalny model. Po zakupie Scout Car z Italerii... załamałem się - model nie trzyma skali, jest słabo zrobiony i w zasadzie, moim zdaniem, nie nadaje się do wykonania. Szczęśliwie znalazłem zdjęcie pojazdu użytkowanego przez Generała Pattona w Tunezji:
Obrazek
Po wielu poszukiwaniach w internecie znalazłem jeszcze jedno zdjęcie:
Obrazek
Udało mi się jeszcze znaleźć plany tego pojazdu, we francuskim czasopiśmie, ale zawierało kilka błędów.
Nie znalazłem nigdzie modelu tego pojazdu, chociaż m.in Pan Steven Zaloga wykonał model drugiego Scout Cara, który po przeróbkach był używany przez tego samego Pattona na Sycylii, no ale w '35 :) .
Przeróbek było bardzo dużo, niestety nie udało mi się dodać figurek - te z '72 wyglądały nieproporcjonalnie w stosunku do pojazdu :) .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
SławekK
 
Posty: 57
Dołączył(a): piątek, 24 października 2014, 22:34

Reklama

Re: M3A1 Scout Cat - General Patton - Italeri (1:72)

Postprzez zinnat1918 » niedziela, 26 października 2014, 13:27

Ładnie zrobiony model, piasek to kwarc?
zinnat1918
 
Posty: 103
Dołączył(a): piątek, 18 maja 2012, 10:42

Re: M3A1 Scout Cat - General Patton - Italeri (1:72)

Postprzez hiwis » poniedziałek, 27 października 2014, 10:45

Bardzo fajna i pomysłowa przeróbka, choć gdzieś czytałem dość pochlebną recenzję samego zestawu Italeri.
Nie masz może (jak w przypadku pozostałych zaprezentowanych przez Ciebie modeli) zdjęcia z przed malowania ?
Ukazałoby to skalę dokonanych zmian.

Pozdrawiam.
Pozdrawiam.
Marcin.
PORTFOLIO
FB
Avatar użytkownika
hiwis
 
Posty: 380
Dołączył(a): piątek, 1 lutego 2013, 10:32
Lokalizacja: Kraków

Re: M3A1 Scout Cat - General Patton - Italeri (1:72)

Postprzez SławekK » poniedziałek, 27 października 2014, 22:31

Na podstawce przykleiłem piach z Sahary, który przywiozłem z Tunezji. Jest tak drobny, że spokojnie pasuje do '72, niestety klejony na wikol trochę zciemniał...
Niestety w przypadku Scout Cara nie mam zdjęcia sprzed malowania.
Co do samego zestawu Italki, to polowałem na niego dość długo... niestety po rozpakowaniu i porównaniu z planami przyszło "opamiętanie"... Moim zdaniem jedyną zaletą tego zestawu jest to, że w zasadzie nie ma konkurencji w plastikowych modelach w tej skali... Obiecałem sobie, że to mój ostatni model z tej firmy... chociaż figurki robią nawet niezłe :) .
SławekK
 
Posty: 57
Dołączył(a): piątek, 24 października 2014, 22:34


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości