Hummel spat - Revell - 1:72

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Hummel spat - Revell - 1:72

Postprzez SławekK » poniedziałek, 17 listopada 2014, 18:39

Model chyba mojego ulubionego producenta, czyli Revella. Sam model wyśmienity, możliwy do zrobienia z pudła, ale ja pokusiłem się o modyfikacje.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Po pierwsze ścieniowałem wszystkie płyty przedziału bojowego i przebudowałem jego wnętrze, korzystając z blach Parta do Nashorna. Lufa metalowa, dużo części wykonanych samemu... zaczep "spoczynkowy" do działa wyszedł, jak wyszedł, ale w '72 mało kto podejmuje się go robić. Dorobiłem też butle ze sprężonych powietrzem (na prawo od dział), bo gdzies widziałem zdjęcie z takim osprzętem.
Malowanie z Polski z 1944 roku:
Obrazek
Wprawdzie Hummele miały wiele ciekawych zewnętrznych modyfikacji, ale z co wyczytałem w literaturze fachowej, wszystkie stosowane były we wczesnej wersji wozu - a Revell robi późną...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Skrzynki żywicze, pociski i łuski własnej roboty, załoga to figurki Caesar Minaitures.
Widziałem zdjęcie modelu takiego samego Hummela z tą samą załogą - wykonanie może i lepsze niż moje, ale ktoś zrobił modyfikacje, które były tylko we wczesnej wersji...
SławekK
 
Posty: 57
Dołączył(a): piątek, 24 października 2014, 22:34

Reklama

Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości