Sturmpanzerwagen A7V (Emhar 1/72)

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Sturmpanzerwagen A7V (Emhar 1/72)

Postprzez PiterATS » sobota, 25 lipca 2009, 21:01

Witam

Chciałbym pokazać mój najnowszy model, który zrobiłem ostatnio, jako przerywnik w pracach nad innymi modelami. Jest nim słynny, pierwszy niemiecki czołg z Wielkiej Wojny, czyli Sturmpanzerwagen A7V.

Model pochodzi z dobrze znanego zestawu firmy Emhar, w skali 1/72:

Obrazek

Modelik jest niewielki (ok. 11cm długości), i dzięki swojej prostej bryle oraz niewielu elementom jest nieskomplikowany w budowie. W sumie samego sklejania jest na jakieś dwie godziny. Reszta czasu idzie już na malowanie. Pod model wykonałem również podstawkę, z fragmentem ziemi i kawałkiem drutu kolczastego. Ściany podstawki ucharakteryzowałem na wzór wzmocnionych drewnem ścian okopu, który jak wiadomo jest symbolem pierwszej I wojny światowej. Drewno jakiego użyłem, to balsa, porozcinana na cienkie listewki, zabejcowana oraz przyciemniona ciemną farbą z aerografu, z akcentem na dolną część.

Model nosi oznakowanie bezimiennego czołgu A7V, nr taktyczny 503:

Obrazek

I zdjęcia modelu:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 791
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: Sturmpanzerwagen A7V (Emhar 1/72)

Postprzez matejson » sobota, 25 lipca 2009, 22:50

No PiterATS muszę przyznać, że niezłe cacko Ci wyszło. Subtelnie i realistycznie wykonany model, nic nie przesadzone ani zbyt sztuczne. Podłoże nadaje idealnego klimatu tamtych czasów, a wielokątna podstawka nadaje jeszcze ciekawszego akcentu przy tym kanciastym czołgu.

Dobra robota :!: 8-)
Mateusz Mathea
http://matejson.blogspot.com
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
Avatar użytkownika
matejson
 
Posty: 2312
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Sturmpanzerwagen A7V (Emhar 1/72)

Postprzez Jarek Gurgul » niedziela, 26 lipca 2009, 10:20

Piękny maluch Piotrze.
Oczywiście myślę o Twoim modelu, bo sam A7V to była niezła pokraka :).
Z opisu wynika, że model zrobiłeś prosto z pudła. Niczego nie dorabiałeś/nie poprawiałeś?
Podstawka, jak zauważył Mateusz, idealnie trafiona. Z czego wykonałeś sam grunt?

Gratuluję modelu i pozdrawiam.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6055
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sturmpanzerwagen A7V (Emhar 1/72)

Postprzez PiterATS » niedziela, 26 lipca 2009, 10:41

Dziękuję za komentarze ;o)
Model wykonany jest prosto z pudła i mogę śmiało twierdzić, że samym wypraskom nic nie brakuje. Naprawdę tak delikatnych nitów, nawet tych najmniejszych, stopni i zawiasów nie często spotyka się w pojazdach w skali 1/72. Do tego idealne spasowanie modelu. Ja jestem po prostu zachwycony jakością wykonania tego zestawu przez Emhara.
Grunt wykonałem za pomocą pędzla, którym położyłem mieszankę Wikolu i drobno przesianej ziemi. Po wyschnięciu, jako bazę położyłem pierwszy lepszy brązowy Humbrol. Na to poszedł błyszczący akrylowy lakier bezbarwny Gunze i pigmenty, które zabezpieczałem White Spiritem. Na pigmenty kładłem lakier bezbarwny Gunze (akryl) i na to znowu pigmenty. I tak powtarzałem tą operację trzy razy, aż uzyskałem efekt taki jak widać, czyli przenikania się naprzemian warstw pigmentów i lakieru, które utworzyły błotko, w jednych miejscach mokre, a w innych przysychające.
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 791
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sturmpanzerwagen A7V (Emhar 1/72)

Postprzez rollingstones » niedziela, 26 lipca 2009, 10:54

Bardzo mi się podba - model na pierwszy rzut oka odcina się od terenu a jednocześnie jest prawdziwie wtopiony w otaczającą go rzeczywistość. Świetnie.
Gratuluję
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Sturmpanzerwagen A7V (Emhar 1/72)

Postprzez spiton » poniedziałek, 27 lipca 2009, 17:59

Świetny model, ale jeszcze lepsze mokre błoto, i zgrabna podstawka. Razem do kupy bardzo dobry efekt, a błoto rewelacyjne!!!!
A sam pojazd nie należy do moich ulubionych, choć pokazuje pionierskie czasy czołgów, co jest niezwykle ciekawe.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano niedziela, 2 sierpnia 2009, 22:50 przez spiton, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Sturmpanzerwagen A7V (Emhar 1/72)

Postprzez spiton » niedziela, 2 sierpnia 2009, 22:50

Gratuluje zdjęcia tygodnia.
Dodam jeszcze, że łapałem się kilka razy na szukaniu skali. W 35 też byłby to dobry model.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości