Opel Blitz & Flak 38 MAC + NH

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Opel Blitz & Flak 38 MAC + NH

Postprzez Zakurzony » wtorek, 28 lipca 2015, 18:32

Witam,
Kontynuując silenie się na oryginalność za wszelką cenę, tym razem - wedle opisu producenta - "German 3t Vehicle with Armoured Cab & Flak 38".
Typowy MAC, a więc godny rywal Ace; praktycznie żadna część nie nadaje się do złożenia saute, wszystko wymaga kompleksowego obrabiania, wycinania nadlewek i szpachlowania. Na szczęście blaszki NH robią w sumie za większość modelu (kabina i działko), a moim zdaniem są naprawdę dobre. Własnym sumptem dorobione nity (z kulek BGA 0,25 mm: upierdliwe ale generalnie mogę polecić - da się nawet bez lupy :shock: ) i parę innych drobiazgów.

Niestety znów bez podstawki, ale/gdyż (a) brak umiejętności, (b) dramatyczny brak czasu, którego resztki wolę poświęcić na kolejny model. :D


Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Zakurzony
 
Posty: 20
Dołączył(a): środa, 24 września 2014, 09:47

Reklama

Re: Opel Blitz & Flak 38 MAC + NH

Postprzez matejson » czwartek, 30 lipca 2015, 19:21

Ładnie i schludnie pomalowany model. Gratulacje! Ja też nie mam czasu na modele, mimo to zachęcam Ciebie do wykonywania podstawek ponieważ później podstawki czy diorami będą odstawać poziomem od Twoich modeli :)

Pozdrawiam,
M.
Mateusz Mathea
http://matejson.blogspot.com
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
Avatar użytkownika
matejson
 
Posty: 2312
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Opel Blitz & Flak 38 MAC + NH

Postprzez SławekK » sobota, 1 sierpnia 2015, 12:40

Walczyłem kiedyś z tym modelem... bez większego powodzenia, no ale bez blaszek, które bardzo dużo mu dały.
Mi model bardzo się podoba - ale na podstawce i z figurkami prezentowałby się jeszcze lepiej!
SławekK
 
Posty: 57
Dołączył(a): piątek, 24 października 2014, 22:34

Re: Opel Blitz & Flak 38 MAC + NH

Postprzez Zakurzony » wtorek, 4 sierpnia 2015, 12:11

Bardzo dziękuję za pozytywne wrażenia :D A co do podstawek - w Waszych modelach bardzo mi się podobają, z czego robicie wypełnienie/grunt?
Avatar użytkownika
Zakurzony
 
Posty: 20
Dołączył(a): środa, 24 września 2014, 09:47

Re: Opel Blitz & Flak 38 MAC + NH

Postprzez SławekK » czwartek, 6 sierpnia 2015, 18:06

Jeśli o mnie chodzi, to ostatnio używam pasy Vallejo - dokładnie Desert Sand 26.217 Arena Desierto Sand - niby to piasek "pustynny", ale po pomalowaniu wygląda ok :). "Słoiczek" starcza na długo - ja jeden "meczę" od kilku (2-3) lat, a zostało jeszcze z 30%. Ładnie się układa (pędzlem, patyczkiem, itp.), dobrze przywiera do wszelkich powierzchni i ładnie przyjmuje farbę. Można go barwić przed zaschnięciem lub malować po. Wygląda to chyba już jak reklama :).
Równie dobry jest też klej do płytek - z tym że dłużej zasycha :). Używałem go np. w podstawce do Tigera - powierzchnię ma bardziej realistyczną - ziarnistą, ale jest trudniejszy w obróbce - trzeba go rozcieńczać (jest w postaci proszku), odpowiednio wymieszać, no i czekać aż zaschnie... przy większych powierzchniach jest ok, ale na małej podstawce, jeszcze jak "obkleja" się model pasta ma przewagę.
SławekK
 
Posty: 57
Dołączył(a): piątek, 24 października 2014, 22:34

Re: Opel Blitz & Flak 38 MAC + NH

Postprzez Zakurzony » piątek, 7 sierpnia 2015, 17:24

Bardzo dziękuję za wskazówki. Zaciekawił mnie ten pomysł z pastą Vallejo, nie czytałem o nim wcześniej, a brzmi co najmniej intrygująco. Reklama zadziałała ;)
Avatar użytkownika
Zakurzony
 
Posty: 20
Dołączył(a): środa, 24 września 2014, 09:47

Re: Opel Blitz & Flak 38 MAC + NH

Postprzez SławekK » sobota, 8 sierpnia 2015, 12:49

Jak chcesz robić podstawki, to pasta jest świetnym rozwiązaniem :). Ładnie wypełnia grunt, dobrze się nakłada i maluje. Gips nie ma tak fajnej struktury, a klej do płytek wolno schnie - eksperymentowałem z jednym i drugim :). Cenowo nie wychodzi to źle - pasta może tania nie jest, ale jak służy kilka lat... to w sumie żaden wydatek :). Wystarczy cienka warstwa na powierzchni podstawki.
SławekK
 
Posty: 57
Dołączył(a): piątek, 24 października 2014, 22:34

Re: Opel Blitz & Flak 38 MAC + NH

Postprzez matejson » środa, 12 sierpnia 2015, 19:59

Zakurzony napisał(a):Bardzo dziękuję za pozytywne wrażenia :D A co do podstawek - w Waszych modelach bardzo mi się podobają, z czego robicie wypełnienie/grunt?


Jako imitację piasku, gruntu polecam zwykłą szpachlę akrylową do drewna dostępną za grosze w markecie budowlanym :)
Mateusz Mathea
http://matejson.blogspot.com
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
Avatar użytkownika
matejson
 
Posty: 2312
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Opel Blitz & Flak 38 MAC + NH

Postprzez Panzer » środa, 12 sierpnia 2015, 21:16

Mateusz, a ile ona schnie?
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Opel Blitz & Flak 38 MAC + NH

Postprzez Adrianowro » czwartek, 13 sierpnia 2015, 21:48

matejson napisał(a):
Zakurzony napisał(a):Bardzo dziękuję za pozytywne wrażenia :D A co do podstawek - w Waszych modelach bardzo mi się podobają, z czego robicie wypełnienie/grunt?


Jako imitację piasku, gruntu polecam zwykłą szpachlę akrylową do drewna dostępną za grosze w markecie budowlanym :)



Ja dosypałem drobnego pisaku i mi wyszła pasta ala valejlo :)
tez polecam
Avatar użytkownika
Adrianowro
 
Posty: 1245
Dołączył(a): niedziela, 31 stycznia 2010, 17:55
Lokalizacja: Festung Breslau

Re: Opel Blitz & Flak 38 MAC + NH

Postprzez matejson » sobota, 15 sierpnia 2015, 10:44

Nie pamiętam już....z 6 godzin :?:
Mateusz Mathea
http://matejson.blogspot.com
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
Avatar użytkownika
matejson
 
Posty: 2312
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Gdynia


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości