1/72 Sdkfz 232 6rad, Italeri

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

1/72 Sdkfz 232 6rad, Italeri

Postprzez dzejo » wtorek, 18 sierpnia 2009, 21:46

Cześć

Dawno nic nie zamieszczałem więc pora to zmienić ;o)
Model jak w tytule, skusiłem się na niego po przeczytaniu ze jednemu kolesiowi zajęło przyzwoite sklejenie go ok 9 h. Dla mnie oczywiście czas ten jest nieosiągalny, ale co tam :mrgreen:, w końcu to nie wyścigi. Całość zajęła mi ok 30-35h (tak pi razy drzwi, razem z mini-dioramka ) na przestrzeni ok 3-4 miechów, co na mnie jest tempem iście ekspresowym.

Modyfikacje:
- antena - zeskrobanie górnego krzyżaka odlanego razem z całością i zastąpienie go pręcikami plastikowymi
- zaczepy do mocowania kilofu wykorzystane z blaszki od jakiegoś czołgu niemieckiego (nie wiem czy właściwe, ale lepiej wygląda niż bez)
- pocienienie i "wyostrzenie" krawędzi żaluzji na wlocie do silnika, zmniejszenie świateł na bokach kadłuba pod wieżą
- nawiercenie otworów na wieży do lepszego ustalenia konstrukcji anteny (nie wiedzieć czemu producent w tych częściach dał bolce a na wieży brak otworów i śladów w którym miejscu to przykleić)
- nawiercenie otworu w działku i rury wydechowej
- umyślnie zrezygnowałem z chlapaczy na kołach (w takiej formie bardziej mi się podoba)

Szpachlowanie - dziury na spodach błotników, poza tym śladowe ilości (bez szpachli to już chyba modelu nie potrafię wykonać ;-). Poza tym model całkiem fajny i przyjemny w sklejaniu

Malowanie - Polska , wrzesień 39
Kolor bazowy olej MM Panzer Grau, preshading - czarna, pod kalki sido, wash z czarno-szarej MM, suchopędzelkowanie, bardzo delikatna biedronka z jasnoszarej (raczej niewidoczna na fotach) i na koniec mat Microscale (który jak widać wcale matem nie jest i za choinkę nie chciał być, i nie znalazłem weny by to poprawić), pudrowanie pigmentami miga i startymi pastelami. Obicia sobie darowałem (w końcu to początek wojny :mrgreen: ).

Zapraszam do oglądania, wszelkie komentarze mile widziane

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam
Andrzej
dzejo
 
Posty: 395
Dołączył(a): poniedziałek, 17 grudnia 2007, 20:21
Lokalizacja: Koło

Reklama

modele polskich samolotów

Re: 1/72 Sdkfz 232 6rad, Italeri

Postprzez Pan_Cerny » wtorek, 18 sierpnia 2009, 22:32

Oj, a nie jest to przypadkiem Matchbox?
Bardzo ładnie pomalowane te maleństwo.
Tylko asfalt wg mnie trochę za jasny.
Tymcza!
Marek
Mam zmienne IP i się tego nie wstydzę.
Avatar użytkownika
Pan_Cerny
 
Posty: 563
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 23:58
Lokalizacja: W-wa


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości