[G] Stug III Ausf.G Alt (dragon 1/72)

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

[G] Stug III Ausf.G Alt (dragon 1/72)

Postprzez PiterATS » poniedziałek, 7 listopada 2016, 15:55

Witam
Takie coś ostatnio popełniłem, czyli model Stuga Ausf. G z Dragona, w skali 1/72. Model robiłem totalnie na luzie, bez żadnej spiny. Miał to być szybki projekt, bez zbędnego kombinowania i taki rzeczywiście był. Kilka dni i model gotowy. Od siebie dodałem kilka niezbędnych modyfikacji. Rozwierciłem wyrzutniki granatów dymnych, pocieniłem krawędzie błotników i osłony karabinu maszynowego oraz wykonałem całkowicie od podstaw boczne ekrany z wieszakami. Malowanie również bez jakiegokolwiek zagłębiania się w temat- jedno z kilku jakie proponuje producent, w tym przypadku z okresu walk w Normandii. Całość postawiona na prostej podstawce z kawałkiem maty firmy Polak. Kilka zdjęć:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 795
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: [G] Stug III Ausf.G Alt (dragon 1/72)

Postprzez Panzer » poniedziałek, 7 listopada 2016, 16:17

Bardzo ładny. Ekrany z blaszki, czy z cienkiego polistyrenu?

Jak piszesz w dziale "Galeria..." to już chyba nie trzeba tego [G] ;o)
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Re: [G] Stug III Ausf.G Alt (dragon 1/72)

Postprzez Jarek Gurgul » poniedziałek, 7 listopada 2016, 16:41

Bardzo się podoba. Nawet nie śmiem prosić o kilka zbliżeń, bo przy tej skali taka prośba byłaby wręcz nieprzyzwoita :-> - już teraz model na ekranie jest ze dwa razy większy, niż w rzeczywistości i nic nie traci na urodzie.

Ale poproszę - jeśli byś mógł napisać - o klika zdań na temat malowania.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6062
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [G] Stug III Ausf.G Alt (dragon 1/72)

Postprzez PiterATS » poniedziałek, 7 listopada 2016, 16:50

Ekrany zrobiłem ze zwykłej kartki papieru, nasączonej obustronnie cyjanoakrylem i następnie przeszlifowanej. Bardzo lubię tak przygotowany papier, bo to bardzo fajny materiał do pracy- łatwy w obróbce jak polistyren i dość sztywny jak blaszka fototrawiona. Malowanie to nic odkrywczego. Najpierw podkład, potem farba bazowa z totalnie minimalistyczną modulacją. Potem zielone wężyki. Tutaj postanowiłem nieco poeksperymentować i wykonać je inną metodą niż aero. Wziąłem zwykłego Humbrola, następnie cienkim pędzlem namalowałem wężyki na modelu. Gdy farba olejna podeschła, roztarłem ją tak, by krawędzie plamek były rozmyte. W sumie więc to techniki znane z ogólnie pojętego łateringu i pracy z farbami olejnymi :) Potem poszły kalkomanie, lakier, totalne minimum jeśli idzie o obicia, łosz i biedronka, znowu lakier i na koniec pigmenty. W sumie więc absolutnie nic odkrywczego, tak jak rosół w niedzielę. Ale o to mi chodziło budując model ;o)
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 795
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: [G] Stug III Ausf.G Alt (dragon 1/72)

Postprzez Grzegorz H. » sobota, 19 listopada 2016, 00:43

Malowanie i podstawka na na +,
ale chyba coś jest "nie tak" z włazem dowódcy?
Avatar użytkownika
Grzegorz H.
 
Posty: 494
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 13:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [G] Stug III Ausf.G Alt (dragon 1/72)

Postprzez cooper69 » sobota, 19 listopada 2016, 11:35

Model w 1:72, a wygląda jak bardzo dobre konkursowe (miejsce na pudle) 1:35.
Szacun i podziw!
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 864
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 11:47
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości