Leopard 2A6 Revell 1/72

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Leopard 2A6 Revell 1/72

Postprzez Grzesiek. K » wtorek, 28 lutego 2017, 16:07

Generalnie sklejam samoloty, ale postanowiłem też spróbować pancerki. Zatem przedstawiam mój pierwszy czołg.
Model to Leopard 2A6 Revell skala 1/72. Podstawkę też robiłem pierwszy raz i widać, że za bardzo mi ona nie wyszła.
Model zapewne ma swoje niedoskonałości o których zdaję sobie także sprawę.
Miałem duże problemy z plastikowymi gąskami ale jakoś udało się je sklecić w całość. Modelik malowany Gunze i brudzony specyfikami AK i Mig. Mam jeszcze jednego takiego Leoparda w planach ale Tamki 1/35.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Grzesiek

Warsztat :
Avatar użytkownika
Grzesiek. K
 
Posty: 196
Dołączył(a): poniedziałek, 18 listopada 2013, 18:02
Lokalizacja: Warszawa EPBC

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Leopard 2A6 Revell 1/72

Postprzez zinnat1918 » wtorek, 28 lutego 2017, 19:26

Niezła praca. Możesz napisać jak zrobiłeś krok po kroku podstawkę?
zinnat1918
 
Posty: 103
Dołączył(a): piątek, 18 maja 2012, 09:42

Re: Leopard 2A6 Revell 1/72

Postprzez Grzesiek. K » wtorek, 28 lutego 2017, 19:36

Dzięki. Podstawka zrobiona na szybko. Miałem w domu zbyteczną małą deskę do krojenia i ją wykorzystałem. Na deskę przykleiłem kawałki maty z trawą oraz zrobiłem drogę ze specyfiku AK Sandy Desert. Na tą drogę dałem trochę pigmentu od AK. Małe kałuże zrobiłem silikonem. Na koniec pomalowałem bejcą boki podstawki. Mam nadzieję, że kolejna podstawka którą zrobię będzie lepszej jakości.
Pozdrawiam
Grzesiek

Warsztat :
Avatar użytkownika
Grzesiek. K
 
Posty: 196
Dołączył(a): poniedziałek, 18 listopada 2013, 18:02
Lokalizacja: Warszawa EPBC

Re: Leopard 2A6 Revell 1/72

Postprzez zinnat1918 » środa, 1 marca 2017, 12:17

Grzesiek. K napisał(a):Dzięki. Podstawka zrobiona na szybko. Miałem w domu zbyteczną małą deskę do krojenia i ją wykorzystałem. Na deskę przykleiłem kawałki maty z trawą oraz zrobiłem drogę ze specyfiku AK Sandy Desert. Na tą drogę dałem trochę pigmentu od AK. Małe kałuże zrobiłem silikonem. Na koniec pomalowałem bejcą boki podstawki. Mam nadzieję, że kolejna podstawka którą zrobię będzie lepszej jakości.


Nie bądź taki skromny. Ja nawet takiej nie umiem zrobić. To musiała być spora ta mata. Myślałem, że kombinowałeś. Jak zrobiłeś tak ładne ślady i jakiego pigmentu dodałeś od AK?
zinnat1918
 
Posty: 103
Dołączył(a): piątek, 18 maja 2012, 09:42

Re: Leopard 2A6 Revell 1/72

Postprzez Grzesiek. K » środa, 1 marca 2017, 12:43

Jeśli chodzi o ślady na podstawce to robiłem je kawałkiem płytki plastikowej i palcami. Ślady gąsek których prawie nie widać są odciśnięte od modelu. Pigment to mig Europe Earth 3004 którego też użyłem na samym modelu. W sumie to pierwszy raz używałem takich specyfików.
Pozdrawiam
Grzesiek

Warsztat :
Avatar użytkownika
Grzesiek. K
 
Posty: 196
Dołączył(a): poniedziałek, 18 listopada 2013, 18:02
Lokalizacja: Warszawa EPBC


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości