Hetzer UM 1/72

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Hetzer UM 1/72

Postprzez Abaddon » sobota, 19 września 2009, 22:27

Witam na imię mi Krzysiek, główne zainteresowania to pojazdy bojowe w skali 1/72. Forum śledzę od samego początku ale dopiero teraz nadarzyła się okazja aby coś pokazać. Model Hetzera prosto z pudła, figurki firmy Warriors, nieznacznie przerobione pozy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano poniedziałek, 21 września 2009, 16:30 przez Abaddon, łącznie edytowano 2 razy
Abaddon
 
Posty: 44
Dołączył(a): sobota, 19 września 2009, 21:28

Reklama

Re: Hetzer UM 1/72

Postprzez marder4 » niedziela, 20 września 2009, 18:38

Powiem tylko tyle : super.
Avatar użytkownika
marder4
 
Posty: 729
Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdynia

Re: Hetzer UM 1/72

Postprzez rollingstones » niedziela, 20 września 2009, 19:52

Cieszę się że dołączyłełeś - widząć twe dzieło w koszu na szczęście dla modów byłem od nich daleko ;o)
Z wielką niekłamaną przyjemnością oglądam twą pracę i ciąglę zatrzymuje się na tym że wszystko jest piękne - a to co mnie interesuje w modelarstwie czyli przyroda jest odzwierciedlona w 72 na poziomie najwyższym jaki do tej pory widziałem poziomie - a widzaiałem sporo. Serdeczne gratulacje i czekam na twoje dalsze DZIEŁA
pozdrawiam serdecznie
Sebek
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Hetzer UM 1/72

Postprzez subgrafik » niedziela, 20 września 2009, 20:45

Lepszy niz niektore 35ki,
bardzo fajny szkrabik.

Pawel
Ostatnio edytowano niedziela, 20 września 2009, 23:50 przez subgrafik, łącznie edytowano 1 raz
You need nothing to be happy. You need something to be sad.
~ Mooji.
Avatar użytkownika
subgrafik
 
Posty: 1788
Dołączył(a): środa, 12 grudnia 2007, 16:46
Lokalizacja: Wolne Miasto Wroclaw

Re: Hetzer UM 1/72

Postprzez badger » niedziela, 20 września 2009, 20:48

Sebuś prawa strona faktycznie rewelka jak na tą skalę, lewa jest słabsza. Pomimo tego faktycznie jako całość bardzo dobre dzieło. Pozostaje mi tylko pogratulować koledze.Dla mnie najlepsze są figurki - jak na tę skalę to wymiatają.
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Hetzer UM 1/72

Postprzez shivadog » niedziela, 20 września 2009, 20:51

Świetny, zupełnie nie czuć tak małej skali!
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Hetzer UM 1/72

Postprzez Yantom » niedziela, 20 września 2009, 21:24

Świetna mini diorama. Mówią, że małe jest piękne. W tym konkretnym przypadku jest przepiękne. Pojazd i figurki wykonane niezwykle jak na tę skalę realistycznie. Gratulacje.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Re: Hetzer UM 1/72

Postprzez Adam Obrębski » niedziela, 20 września 2009, 23:17

To jest 1/72? Komu kit wciskasz? :mrgreen:
Absolutnie super.
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Hetzer UM 1/72

Postprzez mnowogro » poniedziałek, 21 września 2009, 00:31

Bardzo miło wiedzieć kolejną osobę zajmującą się małą skalą.
Twoja praca jest niezwykle ciekawa. Mimo że OOB, Twoje zdjęcia (bardzo dobrej jakości, widać wszytko - gratulacje :) ) nie oddają zabawkowości tego Hetzera. Uwagę zwraca dobór kolorów - kazdy z odcieni jest pastelowy, trójbarwny kamuflaż wozu fajnie gra z ładnym odcieniem kurtek figurek.
Kamo położone bez zacieków czy innych śladów pędzla - raz jeszcze podkreślę dobry smak w użyciu kolorów (i tutaj pytanie, czy używałeś pojedyńczych kolorów, czy też odcienie te uzyskałeś poprzez mieszanie? ).
Obicia są bardzo precyzyjną robotą w tej skali - możesz zdradzić czy uzyskałeś je poprzez gąbkowanie, czy też pracę pędzelkiem?
Podoba mi się weathering gąsienic - do czystej wypolerowanej powierzchni gąsienic błoto nie przylega - miły akcent :).

Co do podstawki, to też mogę napisać słowa uznania - wnikliwie przeanalizuję i spróbuję powielić w swoim warsztacie ;)

Gratuluję udanego debiutu i świetnej pracy.
mnowogro
 
Posty: 752
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 20:48

Re: Hetzer UM 1/72

Postprzez Abaddon » poniedziałek, 21 września 2009, 07:36

Witam

Dziękuję wszystkim za komentarze i pozytywny odbiór mojej pracy.
mnowogro napisał(a):Kamo położone bez zacieków czy innych śladów pędzla - raz jeszcze podkreślę dobry smak w użyciu kolorów (i tutaj pytanie, czy używałeś pojedyńczych kolorów, czy też odcienie te uzyskałeś poprzez mieszanie? ).
Obicia są bardzo precyzyjną robotą w tej skali - możesz zdradzić czy uzyskałeś je poprzez gąbkowanie, czy też pracę pędzelkiem?

Odnośnie użytych kolorów pochodzą z palety takich firm jak Vallejo i Gunze (wodne).
Odcienie uzyskałem poprzez ich dość mocne rozjaśnienie. Obicia namalowane za pomocą pędzelka.
pozdrawiam
Krzysiek
Abaddon
 
Posty: 44
Dołączył(a): sobota, 19 września 2009, 21:28

Re: Hetzer UM 1/72

Postprzez mysiek13 » poniedziałek, 21 września 2009, 10:40

Cześć Krzyśku

"Wjechałeś z buta" na Forum - pierwsze fotki i takie arcydzieło :P

Świetny Hetzer ( brakuje fotki z zapałką albo złotówką dla uświadomienia wielkości modelu). Fajnie dobrane kolory - tak inaczej, pastelowo co dało ciekawy efekt. Bardzo podobaja mi się obicia i weathering :-o oraz przepiękne figurki - daj kilka fotek za zbliżeniami. Możesz zdradzić gdzie zdobyłeś te figurki?

Z kolejnych zachwytów - oczywiście dioramka, świetna droga (jakiej bazy i kolorów użyłeś?) oraz roślinność - mnie rzuciły się w oczy świetne detale - liście oraz bardzo fajna "choinka "( możesz zdradzić jak je wykonałeś?).

Pozdrawiam i czekam na dalsze Twoje Prace przez duże P :mrgreen:

Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: Hetzer UM 1/72

Postprzez Michal » poniedziałek, 21 września 2009, 11:07

Witam!

Normalne "wejście smoka", gały wyłażą. Koledzy wcześniej już napisali dużo, ja jeszcze dodam fantastyczne malowanie detali broni - Mauser jest po prostu niesamowity.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Hetzer UM 1/72

Postprzez Abaddon » poniedziałek, 21 września 2009, 17:15

mysiek13 napisał(a):
Bardzo podobaja mi się obicia i weathering :-o oraz przepiękne figurki - daj kilka fotek za zbliżeniami. Możesz zdradzić gdzie zdobyłeś te figurki?
Z kolejnych zachwytów - oczywiście dioramka, świetna droga (jakiej bazy i kolorów użyłeś?) oraz roślinność - mnie rzuciły się w oczy świetne detale - liście oraz bardzo fajna "choinka "( możesz zdradzić jak je wykonałeś?).


Figurki zostały zakupione w USA. Niestety na chwile obecną nie mogę podać adresu sklepu ponieważ zamawiał je mój znajomy.
Za podstawę dioramy posłużył kawałek styroduru. Fakturę błota uzyskałem poprzez wymieszanie sody oczyszczonej z pigmentem "Dark Mud" firmy Mig. Trawa to produkt Polak (doskonałe) tutaj odpowiednio przemalowana aby odpowiadała porze roku w jakiej jest umiejscowiona scenka. Choinkę wykonałem z kawałka ramki wtryskowej (teraz zrobiłbym z patyczka). Jeżeli chodzi o igły doskonale imituje je mech. Warto trochę połazić po lesie i znaleźć odpowiedni do naszej skali. Liście to wysuszone kwiaty brzozy.
Wszystko podpatrzone na forum ;o)
Abaddon
 
Posty: 44
Dołączył(a): sobota, 19 września 2009, 21:28

Re: Hetzer UM 1/72

Postprzez LordDisneyland » poniedziałek, 21 września 2009, 18:32

:shock: Świetne to jest.... Roślinność robi wrażenie - daj jeszcze może fotkę zza choiny na Hetzera, co? Zgaduję, że o zdjęcia z warsztatu nie ma co prosić ;o) ?
Born to lose - out to lunch
- Ian "Lemmy" Kilmister
Avatar użytkownika
LordDisneyland
 
Posty: 904
Dołączył(a): piątek, 25 kwietnia 2008, 12:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hetzer UM 1/72

Postprzez dzejo » poniedziałek, 21 września 2009, 19:32

Cześć
Opadła mi szczena ...........jestem pod wielkim wrażeniem , GRATULACJE !!!
Liczę ze kolejny model pokażesz razem z warsztatem :mrgreen:
pozdrawiam
Andrzej
dzejo
 
Posty: 395
Dołączył(a): poniedziałek, 17 grudnia 2007, 20:21
Lokalizacja: Koło

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości