Wojsko Polskie 1939 by Armo (1:72)

Nabyłeś nową figurkę, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

Wojsko Polskie 1939 by Armo (1:72)

Postprzez Mecenas » czwartek, 22 marca 2012, 13:02

Na stronie sklepu Jadar-Hobby znalazłem dwa nowe zestawy z Polskimi żołnierzami w skali 1:72

LINK
Obrazek

LINK
Obrazek
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Reklama

Re: Wojsko Polskie 1939 by Armo (1:72)

Postprzez spiton » czwartek, 22 marca 2012, 14:06

BARDZO mi się podoba, że na okładce podano kto jest autorem !!!!!!
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Wojsko Polskie 1939 by Armo (1:72)

Postprzez Jarek Gurgul » środa, 28 marca 2012, 15:15

Wątek otwarty. Część wczorajszych postów trafiła do HP.
Jeśli ktoś chce wyrazić swoją opinię o zestawach, podyskutować o nich - to zapraszamy, tylko może troszkę mniej uszczypliwości tym razem.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6055
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wojsko Polskie 1939 by Armo (1:72)

Postprzez spiton » środa, 28 marca 2012, 15:26

1. Mnie zawsze cieszy jak ktoś coś zrobi kreatywnego.
Dlatego tego typu wydawnictwa mnie cieszą. Ładne pudełko.
Dynamiczne pozy. W drugim zestawie chyba fajniejsze.
Nazwiska Twórców na pudełku !!!!
Nazwiska twórców to powinien być standard !!
Nie podobają mi się hełmy. Są jakieś niekształtne. Popracował bym też nad twarzami. Twarz to element który bardzo istotnie wpływa na realizm.Poza tym to element praktycznie niepoprawiany. To znaczy oczywiście można odpiłować łeb i zastąpić go innym. Ale chyba nie oto chodzi. Nie wiem czy się pojawiły zestawy polskich pancerniaków w 72 ?

I jeszcze uwaga natury ogólnej.
Jeśli ta inicjatywa przetrwa na rynku, to z pewnością będzie się rozwijać i doskonalić jakość swoich produktów.
Nie od razu taki preisner zbudowano. A jeśli ją zadepczemy...to z pewnością będzie zadeptana.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Wojsko Polskie 1939 by Armo (1:72)

Postprzez Jaho63 » środa, 28 marca 2012, 15:40

Na pewno nie kupię wysyłkowo. Jak po obmacaniu okażą się fajne, pewnie kupię, ale zawsze już będzie niesmak.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Wojsko Polskie 1939 by Armo (1:72)

Postprzez spiton » środa, 28 marca 2012, 16:04

Nie bądź Janusz taki raźny ,-)).
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Wojsko Polskie 1939 by Armo (1:72)

Postprzez mysiek13 » środa, 28 marca 2012, 19:23

Cześć Wszystkim Kolegom

Właśnie wyszedłem z Jadaru i widziałedm figurki "na żywca". Zestaw 4 biegnących kupiłem. Wydaje mi się zdecydowanie ładniejszy i warty swoich pieniędzy. Figurki wyglądają delikatnie, pozy dynamiczne. W "realu" w mojej opinii są znacznie lepsze niż na fotkach w sklepie internetowym. Inboxa wrzucę dopiero w weekend najwczesniej bo jestem na dłuuugiej delegacji :(

Zestaw 3 figurek wydaje mi się nieco słabszy, szczególnie klęczący oficer wg mnie ma nieudane, zbyt wygięte w łuk ręce, ale przy odrobinie korekty, nawet słabo doświadczonego modelarza powinna załatwić problem.

Bardzo pozytywna inicjatywa i czekam na nastepne sety Polaków z '39 roku, w 72 na pewno kupię. Myślę że wraz kolejnymi zestawami jakośc rzeźbienia będzie tylko lepsza. Zdecydowanie jedna z najlepszych dla mnie premier tego roku. Jestem zdecydowanie 3x na TAK :D

Porównywanie z Preiserem - na pewno lepsze od starych zestawów Preisera, nowe zestawy Preisera wcale nie dużo lepsze. Dla mnie dużo lepsze niż np CMK.

Pozdrawiam Michał
Ostatnio edytowano środa, 28 marca 2012, 19:38 przez mysiek13, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: Wojsko Polskie 1939 by Armo (1:72)

Postprzez Jaho63 » środa, 28 marca 2012, 19:31

Mysiek jak będziesz mógł, to daj jakieś zbliżenia.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Wojsko Polskie 1939 by Armo (1:72)

Postprzez marcins » środa, 28 marca 2012, 19:34

Witam.Jestem autorem tych figurek. Tych i kilku innych ,które ukażą się w Jadarze. Zdjęcia nie są może reprezentatywne, ale włożyłem w to naprawdę kupę czasu i roboty,żeby zrobić coś dla WAS i dla siebie a naprawdę mam swoje wymagania. Jest to mój pierwszy komercyjny zestaw. Racja - preiserem nie jestem. Podjąłem się tematu, którego nikt prawie nie rusza. Więc może obejrzyjcie i oceńcie te figurki z bliska , a nie na zdjęciach na których są powiększone kilkakrotnie. Zrobić piękną twarz jest z....ście trudno, ale wierzcie mi że one zyskują przy bliższym poznaniu. Jak są pytanie to pytajcie.
Z wyrazami szacunku MS
marcins
 

Re: Wojsko Polskie 1939 by Armo (1:72)

Postprzez mysiek13 » środa, 28 marca 2012, 19:42

Marcin

Z mojej strony wyrazy uznania za Twoją robotę i duży szacunek. Powyżej dałem moją ocenę obu zestawów. Uważam, że powinienes nieco popracowac nad pierwszym zestawem, ale kolejne będa tylko lepsze. Czekam z niecierpliwością na Twoje nastepne prace, mam nadzieję że skoncentrujesz się na Polakach, nie tylko z 39 ale też LWP :) no i wreszcie może ułani i szwoleżerowie???

Pozdro Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: Wojsko Polskie 1939 by Armo (1:72)

Postprzez marcins » środa, 28 marca 2012, 20:03

Dzięki.
Pancerniacy 39 są już gotowi . LWP też :) Ale trochę studzę swój zapał bo kilku "anonimowych kozaków" nie szczędziło krytycznych komentarzy nie mając tych zestawów nawet w rękach. Po prostu tylko popatrzyli na powiększone obrazki...

Co do hełmów wz 31. Kupa roboty bo robiłem je z kawałków plastiku, szlifowałem, kładłem surfacera i dalej szlifowałem, aż stwierdziłem, że lepiej nie będzie. Tak było kilka m-cy temu. Teraz myslę ,że w kolejnym zestawie nad którym pracuję będą lepsze . Zestaw nr1 (3 figurki) to naprawdę kupa roboty. Na zdjęciach nie są piękni,ale w pozy włożyłem kupę roboty .Zwłaszcza klęczący oficer i koleś w pozycji leżącej lekko uniesionej. Naprawdę zachęcam do kupna obu zestawów. To mnie motywuje do lepszej pracy.
Pozdrawiam Marcin Sobczyk
marcins
 

Re: Wojsko Polskie 1939 by Armo (1:72)

Postprzez Sherman » środa, 28 marca 2012, 20:43

LOL.

Chciałbym nieśmiało zauważyć że nie porównywałem tego co zobaczyłem na zdjęciach bezpośrednio do Preisera, a napisałem że z tego co widzę łatwiej będzie przerabiać ich figurki niż te doprowadzać do "stanu używalności" że tak napiszę (przynajmniej MNIE, z moim poziomem dbania o detale). Zwracam też uwagę że z ostatecznym osądem wstrzymuję się do zobaczenia im-boxa (lub posiadania tych ludzików w rękach), napisałem tylko że to co na razie widzę MNIE nie zachwyca. Napisałem też że trzeba się cieszyć że coś takiego się pojawiło.

Przykro mi że ostrożność jest postrzegana jako "zjechanie".

Oczywiście doceniam pracę autora figurek jak firmy że chciała coś takiego wypuścić! Bo też trzeba odróżnić podziw dla zaangażowania od oceny samego produktu (gdzie znów podkreślam z OCENĄ produktu się wstrzymuję - wyraziłem opinię jak to IMHO wygląda na pierwszy rzut oka).

Jednocześnie chcę w tym miejscu zakończyć swój udział w tym wątku. Jeśli autor figurek lub Pan Szenfeld mają jakieś uwagi - zapraszam na PW.

Pozdrawiam
Jakub Sherman Jastrzębski
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Wojsko Polskie 1939 by Armo (1:72)

Postprzez Jaho63 » środa, 28 marca 2012, 21:23

Shermanie. Ja dokładnie tak odczytałem Twojego posta. Prawdopodobnie jednak Pan-cerny tak mocno poruszył panów, że w gniewie, wrzucili wszystkich do jednego wora.
Ja nadal chciałbym obejrzeć te zbliżenia, jeśli można.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Wojsko Polskie 1939 by Armo (1:72)

Postprzez skala72 » środa, 28 marca 2012, 23:46

Widziałem te figurki jak były jeszcze dopracowywane. Marcin włożył w nie kupę pracy i serca. Po pomalowaniu widać pewne elementy do poprawienia i wymiany - dla dobra Marcina, pewnie zajarzysz o czym ci mówiłem i pamiętaj o tym przy kolejnych.
Co do figurynek WP '39 to jest jeszcze inny zestaw, a mianowicie polscy kawalerzyści 1936-1939 (1,2), które zrobił Peter z Modell Transa.
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wojsko Polskie 1939 by Armo (1:72)

Postprzez spiton » czwartek, 29 marca 2012, 01:30

marcins napisał(a):Witam.Jestem autorem tych figurek.....

Może tworząc taki zestaw zdecydował byś się na zrobienie wątku warsztatowego.
1. Po pierwsze pozwoliłoby to zdobyć przychylność środowiska.
2. Pomogłoby być może ustrzec się błędów
3. Pokazać, że robienie figurek w tej skali to umiejętność, granicząca z magią.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Następna strona

Powrót do Figurki - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości