Army Painter Anti-Shine Matt Varnish – żółknięcie

Nabyłeś nową figurkę, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

Army Painter Anti-Shine Matt Varnish – żółknięcie

Postprzez Jiloo » środa, 12 grudnia 2012, 15:21

Witam,
tak jak w tytule. Ostatnio przetestowałem specyfik. Położył się bardzo ładnie, powierznia bardzo mi odpowiadała, ale po 2-3 dniach zrobił się ewidentnie żółtawy zmieniając kolor farby. Przyznaję, że puszka leżała rok, albo i półtora, ale przed użyciem mieszałem konkretnie jakieś 1,5 minuty.
Na szczęście to był tylko test, ale się popłaczę jak mi tak zapaskudzi figurki. Jestem niedzielnym wykonywaczem figurek, więc zgłaszam się do Was – słyszeliście coś o takich przypadkach? A może to ja zrobiłem coś źle?
No i idąc dalej – jak nie army painter to jaki varnish możecie polecić?
| keep-disco-evil |
Avatar użytkownika
Jiloo
 
Posty: 666
Dołączył(a): sobota, 19 listopada 2011, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Army Painter Anti-Shine Matt Varnish – żółknięcie

Postprzez siara1939 » środa, 12 grudnia 2012, 15:26

Jak lubisz z puchy, to ja kiedys uzywalem, zanim mi sie nie skonczyl i nie zastapilem go innymi, Vallejo Matt Varnish. Schnie expresem, i jest matowy jak kreda.
Teraz uzywam Extracolor matt i Microscale Matt. Oba tryskam z aero. Extracolor troche chyba bardziej matowy jest, ale schnie wolniej.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Army Painter Anti-Shine Matt Varnish – żółknięcie

Postprzez Ave » środa, 12 grudnia 2012, 15:45

U mnie to Vallejo (z pędzla malowane) w niczym matu nie chce przypomina, co najwyżej półmat wychodzi, ale na figurkach słabo to wygląda. Może mam jakąś trefną buteleczkę, albo powinieniem czymś stosownym to rozcieńczyć, ale na planetfigure też niezbyt ten środek polecają. Tam za najbardziej niezawodny jest uważany Dullcote z Model Mastera - emalia. Mogę potwierdzić, jest ok, mat wręcz trupi (czego można uniknąć aplikując rozcieńczony, cieniutkimi warstwami), żółknięcia nie zaobserwowałem (aczkolwiek płyn w butelce jest mętno-żółtawy).
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 02:58

Re: Army Painter Anti-Shine Matt Varnish – żółknięcie

Postprzez siara1939 » środa, 12 grudnia 2012, 15:50

Ten Vallejo co ja uzywalem prosto z puchy byl matowy jak cholera. W sumie dobry byl, ale ja nie lubie puszek, a nie chcialo mi sie za kazdym razem spuszczac go do aero. Poza tym ja lubie wiedziec kiedy mi sie specyfiki koncza, zebym mogl zakupic nowy.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Army Painter Anti-Shine Matt Varnish – żółknięcie

Postprzez Jiloo » środa, 12 grudnia 2012, 21:15

Siara, a jak jest z trwałością tego Vallejo w puszce? Albo tego Microscale? Bo mnie na puszce nie zależy. Równie dobrze może być coś do aerografu – najważniejsza jest w sumie trwałość, bo figurki będą grane, więc to dla mnie priorytet.

Przy modelach używam lakierów Gaia i Gunze, ale zauważyłem, że są trochę agresywne, a że figurki maznąłem z pędzla Vallejo, to chciałem coś delikatniejszego, aczkolwiek trwałego.
| keep-disco-evil |
Avatar użytkownika
Jiloo
 
Posty: 666
Dołączył(a): sobota, 19 listopada 2011, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Army Painter Anti-Shine Matt Varnish – żółknięcie

Postprzez siara1939 » środa, 12 grudnia 2012, 21:18

Co znaczy slowo "trwale" w Twoim rozumieniu? Co chcesz z tymi lakierami robic? Chodzi o mechaniczna trwalosc?
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Army Painter Anti-Shine Matt Varnish – żółknięcie

Postprzez Jiloo » środa, 12 grudnia 2012, 21:41

Mechaniczna trwałość, bo figurki są do planszówki. Nie będą stać w gablotce tylko będziemy ich używać do grania. Pewnie wytnę im jakieś "posłanko" z gąbki do przechowywania, ale mimo wszystko będę nimi grać, a nie tylko oglądać. Bedą więc wciaż ruszane, dotykane, przesuwane, pewnie się zdaży że od czasu do czasu jakaś spadnie.
| keep-disco-evil |
Avatar użytkownika
Jiloo
 
Posty: 666
Dołączył(a): sobota, 19 listopada 2011, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Army Painter Anti-Shine Matt Varnish – żółknięcie

Postprzez siara1939 » środa, 12 grudnia 2012, 21:46

Na takie pytanie nie znam odpowiedzi, ale podpytaj specow od pojazdow cywilnych- wiem, ze ich lakiery sa extra twarde do polerowania. Tylko nie jestem pewien, czy maja matowe.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Army Painter Anti-Shine Matt Varnish – żółknięcie

Postprzez Jiloo » środa, 12 grudnia 2012, 21:52

O cywilnych to wiem, ale to dość agresywne środki i trzeba z nimi delikatnie, bo potrafią rozpuścić farbę pod spodem. Dlatego postanowiłem zapytać w dziale figurkowym :)
W każdym razie dziękuję za porady, poczytam jeszcze sobie o tym Vallejo i Dullcote wspomnianym przez Ave.
| keep-disco-evil |
Avatar użytkownika
Jiloo
 
Posty: 666
Dołączył(a): sobota, 19 listopada 2011, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Army Painter Anti-Shine Matt Varnish – żółknięcie

Postprzez TGMJ » czwartek, 13 grudnia 2012, 06:18

Hej w Warszawie przy centrum finansowym puławska był i na 95% jeszcze jest sklep będący w połowie księgarnią (parter), a w połowie sklepem z Warhammerem (piwnica) - pamiętam, że swego czasu organizowali tam eventy dotyczące malowania, gry etc. Moja propozycja - odwiedź ich - bo myślę, że ziomy co cały czas cisną figurkami po blacie będą w tej akurat kwestii najbardziej pomocni. ;o)
BTW co za grę montujesz? SH, Doom, SC, czy jeszcze coś innego?
Na marginesie z butelkowym Mattem z Vallejo miałem problemy bardzo podobne do tych opisanych przez Ave - po pierwszej warstwie miałem połysk :shock: , dopiero kilka warstw później udało mi się uzyskać coś w rodzaju matowej powierzchni (chociaż na moje oko dalej to bardziej satyna niż mat)
Co do żółknięcia to podobno niektóre lakiery matowe mają tak naturalnie - tylko, że części potrzeba na to kilku lat.
eternal jihad
Avatar użytkownika
TGMJ
 
Posty: 283
Dołączył(a): wtorek, 2 czerwca 2009, 21:56

Re: Army Painter Anti-Shine Matt Varnish – żółknięcie

Postprzez spartan-painting » czwartek, 13 grudnia 2012, 11:06

Ehhhh Anti Shine od AP to NIE JEST LAKIER MATOWY!!!!
To preparat do matowienia figurek wykapanych w bejcy - to bejca robi za lakier, a anti shine zmatawia ja.
Pryskany na czysta farbe faktycznie żółknie....
Od siebie polecam jak koledzy vallejo i Purity Seal Spray od GW
http://spartan-painting.blogspot.com/ <- blog o modelarstwie
I saw General Lee raise a saber in his hand
Heard the cannons roar as you made your last stand
You marched into battle with the Grey and the Red
Avatar użytkownika
spartan-painting
 
Posty: 107
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2012, 04:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Army Painter Anti-Shine Matt Varnish – żółknięcie

Postprzez Jiloo » czwartek, 13 grudnia 2012, 11:32

TGMJ napisał(a):Hej w Warszawie przy centrum finansowym puławska był i na 95% jeszcze jest sklep będący w połowie księgarnią (parter), a w połowie sklepem z Warhammerem (piwnica) (...)

W Warszawie od niedawna jest też oficjalny sklep Warhammera w Złotych Tarasach. Miałem tylko obawy, że jedyne co mi polecą to Purity Seal Citadel'a ;)
BTW co za grę montujesz? SH, Doom, SC, czy jeszcze coś innego?

Ha, coś zupełnie innego. Gears of War planszowe – żona się wciągnęła i gramy :D

spartan-painting napisał(a):Ehhhh Anti Shine od AP to NIE JEST LAKIER MATOWY!!!!
To preparat do matowienia figurek wykapanych w bejcy - to bejca robi za lakier, a anti shine zmatawia ja.
Pryskany na czysta farbe faktycznie żółknie....

No i właśnie dlatego zgłosiiłem się tu na forum, bo się zupełnie nie znam.
Dziękuję za kompletne wyjaśnienie. Zmyliło mnie to, że w nazwie jest "varnish".

Od siebie polecam jak koledzy vallejo i Purity Seal Spray od GW

I chyba tak zrobię, że skuszę się na Purity Seal. Mam sklep pod ręką, więc wyjdzie tyle samo co Vallejo zamawiane przez net.

Dzięki chłopaki za pomoc!
| keep-disco-evil |
Avatar użytkownika
Jiloo
 
Posty: 666
Dołączył(a): sobota, 19 listopada 2011, 16:54
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Figurki - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości