Academy 13239 TIGER-I EARLY VERSION-pytanie

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

Academy 13239 TIGER-I EARLY VERSION-pytanie

Postprzez Hal Bregg » sobota, 23 maja 2015, 22:25

Witam Pancerniaków
Mimo, że moją domeną są samoloty, jakiś czas temu zachorowałem na model Tygrysa. Poczekałem- nie przeszło. Może będzie to jedyny model -do postawienia na honorowym miejscu, może początek większej kolekcji-zobaczymy. Zainteresował mnie model Academy:
http://www.mojehobby.pl/products/Tiger- ... ersja.html
Ma niesamowite wnętrze. Mam dwa pytania do bardziej doświadczonych Kolegów:
-czy model można wykonać w wersji zamkniętej, tak, aby dało się go czasem "otworzyć", ukazując wnętrze?
-zdaje się Tygrysy występowały z zimmeritem, lub bez,-ponieważ nie mam zamiaru "na początek" bawić się w nakładanie zimmeritu, czy na pewno ta wersja (malowanie) go nie wymaga?.

Dzięki za ewentualne podpowiedzi.
Hal Bregg
 
Posty: 243
Dołączył(a): piątek, 23 sierpnia 2013, 22:49
Lokalizacja: War-saw

Reklama

Re: Academy 13239 TIGER-I EARLY VERSION-pytanie

Postprzez Hal Bregg » czwartek, 28 maja 2015, 18:07

Hmm. To chyba niezbyt popularny zestaw. Dzięki chociaż za wejścia. Dziś zakupiłem- ilość i jakość części podoba się. Jak skleję-pokażę.
Hal Bregg
 
Posty: 243
Dołączył(a): piątek, 23 sierpnia 2013, 22:49
Lokalizacja: War-saw

Re: Academy 13239 TIGER-I EARLY VERSION-pytanie

Postprzez Christophorus21 » czwartek, 28 maja 2015, 21:28

Cześć!
Sorki że dopiero teraz się odzywam ale nie miałem wcześniej dostępu do kompa...

Co do Twoich pytań:
1. Ten model jest tak zrobiony że górna część kadłuba i wieży a także przednia część pancerza są zdejmowane po to właśnie żeby można było zajrzeć do środka;)
2. O ile pamiętam to pierwsze wersje Tygrysów nie miały zimmeritu. Popatrz sobie choćby na fotki tygrysów z Afryki Płn czy z Frontu Wschodniego. Na bank znajdziesz wersje bez zimmeritu.
Christophorus21
 
Posty: 15
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 13:45

Re: Academy 13239 TIGER-I EARLY VERSION-pytanie

Postprzez Hal Bregg » piątek, 29 maja 2015, 18:07

Dzięki za odzew.
Z instrukcji wynika, że model można wykonać "rozkładany". Wyjdzie w praniu, czy potrzebne będą jakieś sztuczki przy montażu, aby w pozycji "zamkniętej" nie było np. szpar.
Malowania są cztery (osiołkowi w żłobie dano...):
- "813" z Das Reich-Kursk
- ''S03" zimowe, Wittmann
- "123 (217)"Carius
- "712" Afrika Korps

Wszystkie raczej bez zimmeritu, poza czołgiem Otto Cariusa (polecam jego książkę!), gdzie zimmerit był, ale chyba tylko na płycie czołowej wieży(?).
Hal Bregg
 
Posty: 243
Dołączył(a): piątek, 23 sierpnia 2013, 22:49
Lokalizacja: War-saw


Powrót do Pojazdy wojskowe - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości