inbox: 7TP (1:72, First to Fight)

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

Re: inbox: 7TP (1:72, First to Fight)

Postprzez Sherman » sobota, 4 lipca 2015, 19:01

spiton napisał(a):Pisze to bo mam nadzieje, ze projektanci tego zestawu czytają to forum.

Popijając piwo i wżerając czipsy.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Reklama

modele polskich samolotów

Re: inbox: 7TP (1:72, First to Fight)

Postprzez rotpol13 » sobota, 4 lipca 2015, 19:27

Friulmodel pracuje nad poprawnymi kołami napinającymi i gąskami do tej zabawki politechnicznej . Będą dostępne niebawem za niewygórowaną cenę 1639 zł z dedykacją dla Spitona - ATL-Spiton-7TP - Gąski metalowe + koła napędowe :mrgreen:
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: inbox: 7TP (1:72, First to Fight)

Postprzez spiton » sobota, 4 lipca 2015, 19:32

Jeśli moja uwagę doceni ktoś mądry to doceni.
Idea odlania całego układu jezdnego w postaci dwóch elementów ma swoje zalety. Ale uzupełnienie jej rozwiązaniem o którym napisałem osunęłoby najważniejszą wadę przyjętego rozwiązania. Oczywiście pisze to z myślą o przyszłych modelach. Oczywiście może się okazać, że to głupi pomysł. Ale to chyba nie jest powód, żeby siedzieć cicho.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: inbox: 7TP (1:72, First to Fight)

Postprzez Sherman » sobota, 4 lipca 2015, 19:34

Tylko dla głównego targetu tego modelu to nie ma znaczenia :mrgreen: Część pewnie nawet woli mieć 2 zamiast 4 cześci.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: inbox: 7TP (1:72, First to Fight)

Postprzez spiton » niedziela, 5 lipca 2015, 16:23

Sherman napisał(a):Tylko dla głównego targetu tego modelu to nie ma znaczenia :mrgreen: Część pewnie nawet woli mieć 2 zamiast 4 cześci.

jeśli tak, to po jaka cholerę projektanci narobili tyle detali. Ten model jest bardzo przyzwoity . Ja tylko wskazuje na najsłabsze jego miejsce. Mam model 7TP z Mirage. nie powiem fajniutki. Ale znacznie bardziej pracochłonny, a jeśli chodzi o odwzorowanie powierzchni to ten nowy FtF miejscami jest lepszy. I gdyby nie ta rzucającą się w oczy "zębatką" koła napinającego byłby bardzo rozsądnym kompromisem pomiędzy łatwością montażu a efektem końcowym.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: inbox: 7TP (1:72, First to Fight)

Postprzez Sherman » niedziela, 5 lipca 2015, 17:00

spiton napisał(a): jeśli tak, to po jaka cholerę projektanci narobili tyle detali.

"Tyle" to ile? Model ma poziom detali taki jak reszta ich serii. Poza tym zwróć uwagę na ile ta liczba detali wpływa na ogólną liczbę części - a to jest clue. To jest zestaw do szybkiego montażu przeznaczony dla miłośników gier bitewnych a nie model redukcyjny w pojęciu kolegi RAVa. A to, że modelarze redukcyjni sięgają po modele z serii FtF wynika z tego, że po prostu wrześniowych pojazdów w tej skali jest mało, więc bierze się co jest, zwłaszcza gdy cena ich modeli jest niska.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: inbox: 7TP (1:72, First to Fight)

Postprzez spiton » niedziela, 5 lipca 2015, 18:17

jak napisałem moja uwaga jest skierowana do projektanta zestawu, o ile przeczyta ten wątek. Ja na jego miejscu bym przeczytał. To tyle.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: inbox: 7TP (1:72, First to Fight)

Postprzez Tomasz Mańkowski » poniedziałek, 6 lipca 2015, 20:27

spiton napisał(a):jak napisałem moja uwaga jest skierowana do projektanta zestawu, o ile przeczyta ten wątek. Ja na jego miejscu bym przeczytał.

Drogi Spitonie, projektant tych modeli - o ile wiem, a dzisiaj z nimi (tzn. z firmą, bo Adama osobiście nie zastałem) rozmawiałem - nie czyta w ogóle polskich for modelarskich. Po prostu szkoda na to czasu...
Dodatkowo, seria FtF NIE jest przeznaczona dla modelarzy, tylko do wargamingu - i z tamtego środowiska, uwagi dotyczące modeli dodawanych do gazetek są brane (lub nie...) pod uwagę - pomysłodawcy serii siedzą dość mocno w polskim światku wargamingowym...
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1237
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: inbox: 7TP (1:72, First to Fight)

Postprzez Sherman » poniedziałek, 6 lipca 2015, 20:52

Inna inszość, że cała seria czołgów na bazie Vickersa jest już opracowana. A jeśli wyjdzie C7p to patrząc na układ ramek i tak będzie miał to samo zawieszenie.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości