Nowości Dragon

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

Re: Nowości Dragon

Postprzez Robert P. » sobota, 15 maja 2010, 00:00

Kuba Plewka napisał(a): ludzie z Dragona czasem robią babole w modelach ale durniami nie są.

Patrząc na ceny niektórych zestawów mam wątpliwości co do powyższego stwierdzenia.
...cars that were like wild ferocious animals.
Avatar użytkownika
Robert P.
 
Posty: 1761
Dołączył(a): czwartek, 18 czerwca 2009, 21:08
Lokalizacja: Kraków, czasem Świętokrzyskie

Reklama

Re: Nowości Dragon

Postprzez Kuba P. » sobota, 15 maja 2010, 00:01

Rozwiń proszę tą myśl, bo jest dość ciekawa...
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Nowości Dragon

Postprzez Robert P. » sobota, 15 maja 2010, 00:02

Modele w cenie ~170 zł :roll:
...cars that were like wild ferocious animals.
Avatar użytkownika
Robert P.
 
Posty: 1761
Dołączył(a): czwartek, 18 czerwca 2009, 21:08
Lokalizacja: Kraków, czasem Świętokrzyskie

Re: Nowości Dragon

Postprzez Kuba P. » sobota, 15 maja 2010, 00:04

No i?
Nadal nie rozumiem w czym sęk?
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Nowości Dragon

Postprzez skala72 » sobota, 15 maja 2010, 00:05

rObO87 napisał(a):Modele w cenie ~170 zł :roll:

No właśnie, a do tego jeszcze lufka, blaszki, gąski i jeszcze inne cuda. Bez przesady.
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości Dragon

Postprzez Robert P. » sobota, 15 maja 2010, 00:08

Sęk w tym, że kilkanaście miesięcy wcześniej te modele były tańsze nawet o ~50 zł.
Przykładem jest T 34/85, którego nabyłem za 119 zł (rok bodajże 2008), a dziś jego cena to około 150 zł.
...cars that were like wild ferocious animals.
Avatar użytkownika
Robert P.
 
Posty: 1761
Dołączył(a): czwartek, 18 czerwca 2009, 21:08
Lokalizacja: Kraków, czasem Świętokrzyskie

Re: Nowości Dragon

Postprzez Radek Pituch » sobota, 15 maja 2010, 00:09

Proponuje w takim razie zrezygnować z modelarstwa. Życie to kwestia wyborów.
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości Dragon

Postprzez skala72 » sobota, 15 maja 2010, 00:13

Radek Pituch napisał(a):Proponuje w takim razie zrezygnować z modelarstwa. Życie to kwestia wyborów.

Nie, tak to ty nie stawiaj sprawy. Rynek powinien tez się uspokoić, a nie co pierdnięcie tego cudownego ojro w górę (prawie nic), to zaraz ceny lecą do góry jak szalone, a jak kurs spadnie to ...?? jakoś obniżki nie widzę. Przecież nie dajmy się zwariować, nie można zarabiać tylko na modele, podlicz sobie ile w całości koszt model za 160 zeta, ponad 250zł. Modelarstwo ma być przyjemnością.
Ostatnio edytowano sobota, 15 maja 2010, 00:15 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości Dragon

Postprzez Kuba P. » sobota, 15 maja 2010, 00:14

To akurat jest proste. Dragon tytułem zmartwychwstania wydał tego swojego orgazmatrona Tygrysa "Initial" z wiadrem dodatków i w droższym warszawskim sklepie kupiłem go za 90 PLN. Do domu jechałem z oczami wielkości talerzy i przydeptywałem sobie język. O DML zrobiło się znów głośno.
Potem wyszły ich smart-kity, Pantery były jednymi z pierwszych. Znów talerze i deptanie po języku, cena nadal ok 100 PLN.
Po kilku latach Dragon podniósł ceny, z jakości (swojej jakości) nie zszedł, do tego po drodze kursy walut zrobiły szpagat a i nasi dystrybutorzy zrozumieli w czym rzecz.
Może ja jestem jakiś inny, ale dla mnie 170-190 PLN za fajnego smarta DML typu Jagdpanther, Nashorn, jakaś spoko III czy Jagdpanzer IV to jeszcze OK cena. Kupuję.
Tamka wydała Jagdtigera za ponad 300 PLN. Za IS-2 czy ISU-152 płaci się ok 160 - 180. Spitfire Tamiya za ok 350-400 PLN też jest.
Na te dodatki Dragona raczej nie patrzę, mimo baboli to wciąż świetne modele.
W sumie to hobby jest drogie. Jak kogoś nie stać to niech zajmie się czymś innym. Takie życie...
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Nowości Dragon

Postprzez Enigma » poniedziałek, 17 maja 2010, 12:51

Nie jesteś Kuba inny. Ja myślę podobnie, choć nie tak samo.
W roku 2008 kurs dolara ( w lecie) to około 2 zł a euro kosztowało 3 zł. Obecnie za dolara trzeba zapłacić ponad 3 zł a za euro 4 zł. Oznacza to, że za model, który kosztował 30 euro w 2008 powinniśmy zapłacić w Polsce 90 zł a dziś trzeba by zapłacić 120 zł. A tak nie jest.

Ostatnio chodzi mi po głowie 1/35 Sd.Kfz.232 Schwerer Panzerspahwagen 8-RAD Africa-Corps. Kilka minut na Gogolach i co znalazłem: cena tego modelu w dolarach wacha się od 30 do 44 $- czyli około 90 -132 zł; 32-36 funtów- czyli 144-162 zł.
W polskich sklepach znalazłem ceny tego modelu od 170-190 zł.

Zdzisiek, który wyjechał do UK i jest ochroniarzem w Tesco zarabia 6 funtów na godzinę. Po 6 godzinach pracy może więc sobie ten model kupić. Sławek został w Polsce i też jest ochroniarzem w Tesco tyle, że w Białymstoku. Zarabia 6 zł na godzinę. Aby kupić sobie ten model musi pracować 3, 5 dnia.

Dla mnie 170 zł za model jest ok. Gdybym mógł zapłacić taniej to też bym się nie obraził. W ubiegłym roku kupiłem żywiczny model Pz.III ausf. A za 50 funtów. Jak otworzyłem pudełko to płakać mi się chciało. Takie dziadostwo. Jeszcze się do niego nie zabrałem. Modelarstwo to nie piekarnia. Gdybym miał więcej kasy to zamiast sklejania plastikowych zabaweczek kupiłbym sobie Kubelwgena i go odrestaurował. Albo prawdziwy czołg. A co? Life is brutal.
Avatar użytkownika
Enigma
 
Posty: 732
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 20:17
Lokalizacja: Éire

Re: Nowości Dragon

Postprzez Basar » wtorek, 18 maja 2010, 16:54

Obrazek
Tomasz Mańkowski napisał(a):W pudełku - w skali 1/35 - kupimy jak najbardziej "Zemstę II" w poprawnej wersji Sherman IC Hybrid


Czy to znaczy, że w końcu można ulepić polskiego shermana kupując tylko jeden model? Zawsze jak przychodził mi do głowy jedyny patriotycznie poprawny sherman, to przerażała mnie liczba przeszczepów,o których czytałem, że są niezbędne do przeprowadzenia i pomysł szybko upadał.
Nie ma w tym modelu, żadnych knotów? Zemsta II na pudełku, nie jest żadną pułapką na mnie? Kupuję jedno pudełko i już? Mogę lepić? :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
Basar
 
Posty: 99
Dołączył(a): niedziela, 30 marca 2008, 12:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowości Dragon

Postprzez Tomasz Mańkowski » wtorek, 18 maja 2010, 17:37

Basar napisał(a):Czy to znaczy, że w końcu można ulepić polskiego shermana kupując tylko jeden model?

Jak najbardziej - jak kto kupił, to może sobie zrobić polskiego Shermana z Włoch prosto z pudła ( no, pomijając typowe poprawki dla Shermanów Dragona - ale wersja pojazdu zgodna jest z malowanką i kalkami )
Większy problem jest w tym, że tego modelu już nie ma w większości sklepów i u dystrybutora - a kiedy pojawi się znowu, nie wiadomo...
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1244
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: Nowości Dragon

Postprzez Basar » wtorek, 18 maja 2010, 17:43

Tomasz Mańkowski napisał(a):
Basar napisał(a):Czy to znaczy, że w końcu można ulepić polskiego shermana kupując tylko jeden model?

Jak najbardziej - jak kto kupił, to może sobie zrobić polskiego Shermana z Włoch prosto z pudła ( no, pomijając typowe poprawki dla Shermanów Dragona - ale wersja pojazdu zgodna jest z malowanką i kalkami )
Większy problem jest w tym, że tego modelu już nie ma w większości sklepów i u dystrybutora - a kiedy pojawi się znowu, nie wiadomo...


Cudownie... widzę, że błysnąłem refleksem :?

A co to znaczy typowe dla Shermanów Dragona poprawki? Bo ja w temacie to zupełny lajkonik jestem (dzisiaj np dowiedziałem się w ogóle co to znaczy hybrid ;o) ).
Obrazek
Avatar użytkownika
Basar
 
Posty: 99
Dołączył(a): niedziela, 30 marca 2008, 12:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowości Dragon

Postprzez Tomasz Mańkowski » wtorek, 18 maja 2010, 22:54

Basar napisał(a):A co to znaczy typowe dla Shermanów Dragona poprawki?

Ot np. poprawienie ( przedłużenie ) osłony przekładni aby pasowała do poprawionej już wanny kadłuba...
Niestety Dragon w swoich modelach potrafi dać zarówno poprawione już wcześniej części ( jak np. wannę czy osłonę przekładni ) jak i stare - błędne ( przez to np. kadłub jest o kilka milimetrów przesunięty do przodu... )
I nawet mając już opracowane nowe części w nowych modelach, na formę potrafi wstawić stare... albo w kolejnym wypusku tego samego modelu, na ramce wymienić złą osłonę przekładni na dobrą ( cały czas trzymając tę samą nazwę, boxart czy numer katalogowy )
Nie są to zmiany wielkie ( bo gołym okiem, bez materiału porównawczego, w pudełku trudno to wypatrzeć ) ale potrafią być upierdliwe w poprawkach ( choć rozcięcie osłon przekładni celem wydłużenia jej od dwa czy trzy milimetry dla Szermanofila nie stanowi większego problemu )

Jak chcesz zrobić sobie polskiego Shermana prosto z pudła - zainwestuj nie w Dragona a w Tascę. To się samo składa ( jak Tamiya czy klocki Lego ), a w jednym z Firefly VC ( bodajże 35009 ) są też polskie kalki w zestawie ( choć nie z Włoch a z 1 DPanc. )
Tyle, że Tasca jest równie "łatwo" dostępna jak ZEMSTA II z Dragona... ( u importera/importerów dawno nie ma, w sklepach też nie uświadczysz, chyba tylko w EXITO, które sprowadziło Tascę do siebie, na własną rękę... )
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1244
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: Nowości Dragon

Postprzez skala72 » środa, 26 maja 2010, 09:54

Zapowiedź z C-H: Sd. Kfz. 164 Nashorn Command Version 1/35 (nr.kat. 9156)

Obrazek

W czerwcu z C-H: Wagon artyleryjski S.Sp. z wieżą Pz.Kpfw. III Ausf. N (nr.kat.: 9120)

Obrazek

+

Cztery figurki niemieckich czołgistów Waffen SS (nr.kat: DML 6014) w skali 1/35

Obrazek

-------------------

Dla przypomnienia, taki sam model - Sp.Zug-A z wieżą Pz.Kpfw. III Ausf. N (in-box), został wydany przez ukraińską firmę UniModels
Pozdrawiam,
Adam Chodorowski
======
Tank Models
======
Avatar użytkownika
skala72
 
Posty: 499
Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości