Które blachy do Fauna 1:35?

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

Re: Które blachy do Fauna 1:35?

Postprzez Tomek Hejmo » niedziela, 10 lutego 2008, 14:01

Robisz w barwach niemieckich?
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Które blachy do Fauna 1:35?

Postprzez klajus » niedziela, 10 lutego 2008, 15:24

Teoretycznie tak, wziąłem kalki z zestawu.
Na razie ten model to wielka nieskończona przygoda.
Miał być transportem dla Jadgpanther z muzeum w Koblenz ale zmieniłem zdanie,
i tak sobie stoi... biedaczek.
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: Które blachy do Fauna 1:35?

Postprzez Tomek Hejmo » niedziela, 10 lutego 2008, 18:26

Mnie się marzy zrobienie go w polskich barwach z Leosiem na plecach... :)
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00

Re: Które blachy do Fauna 1:35?

Postprzez klajus » niedziela, 10 lutego 2008, 23:12

No to bardzo ambitny plan!
Mam nadzieję na forumową relację z budowy.
Może zdopinguje mnie to do zakończenia mojego projektu... :lol:
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: Które blachy do Fauna 1:35?

Postprzez Tomek Hejmo » niedziela, 10 lutego 2008, 23:43

Trochę Cię zmartwię, ale planowany czas zakupu modelu to koniec sierpnia/początek września. Uczeń nie ma łatwo i do pracy tylko na wakacje :P Ale mam nadzieję, że relację zrobię. No i dopingował Cię będę cały czas, zaspamuję Ci skrzynkę PW z nakazami ukończenia modelu :mrgreen:
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00

Re: Które blachy do Fauna 1:35?

Postprzez klajus » poniedziałek, 11 lutego 2008, 00:05

No może przyda mi się jeszcze jeden bicz nad głową.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
BTW- Mam aktualnie rozgrzebane dwa projekty (z resztą wiesz z FMR), zacząłem trzeci, a kolejka długa...
Do września się nie wyrobię, do tego czasu muszę obronić doktorat! :P
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: Które blachy do Fauna 1:35?

Postprzez lotkaman » czwartek, 13 marca 2008, 21:47

Witam,
ja wlasnie jestem w trakcie sklejania Fauna :) nie kleilem od jakis 11 lat, i cos mne ostatnio naszlo, skleilem leoparda, ale jakos to nie bylo to co by mnie zadowolilo, i zamowilem sobie dwa inne modele: Yamahe yzf-m1 (juz sklejona sobe stoi:>) oraz wlasnie wspomnianego fauna. Poki co mam sklejony sam ciagnik (przyczepa nie tknieta) ale nie moge sie zabrac za malowanie bo mam jakis problem z aerografem i nie "pryska" farba :(
w kazdym razie model bardzo mi sie podoba, widzialem wiele wykonanych tych zestawow, i sa naprawde super :] mam nadzieje ze nie skopie malowania :) acha, odnosnie waloryzacji, chcialem zakupic zestaw eduard, ale w koncu zrezygnowalem, mysle ze nawet z podstawowym zestawem nie bedzie tak zle, dorzuce pewnie jakies figurki :>
i tu mam pytanie do Was, jakie firgurki beda nadawaly sie do tego modelu? i gdzie mozna je kupc, bo jakos nie widzialem nigdzie wspolczesnych zolnierzy niemieckich
lotkaman
 

Re: Które blachy do Fauna 1:35?

Postprzez Tomek Hejmo » czwartek, 13 marca 2008, 22:05

Z figurkami może być problem, ewentualnie tylko żywica. Chociaż gdzieś mi dzwoni, że Alanger robi zestaw żołnierzy RFN, ale nie wiem, czy podejdą czasowo. Aha, plan zrobienia Fauna w biało-czerwonych barwach umarł w butach. Po długiej analizie (dzięki Paweł i Peter!) ustaliliśmy, że nasze wojsko posiada Fauny, ale model SLT-50, a model Trumpetera to SLT-56. SLT-50 robi Revell w 1:72. Kto wie, może kiedyś... :->
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00

Re: Które blachy do Fauna 1:35?

Postprzez klajus » czwartek, 13 marca 2008, 22:14

Cześć,

Jaguar i Warriors robią na pewno czołgistów Bundeswehry.
Jest zestaw Dragona z żołnierzami 3021 ale oni nie bardzo podchodzą pod kierowców lub czołgistów...
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: Które blachy do Fauna 1:35?

Postprzez lotkaman » czwartek, 13 marca 2008, 22:25

zestaw dragona znam, no ale spadochroniarze nie bardzo nadaja sie na czolgistow :]

co do jaguara, nie znalazlem nic z wspolczesnych niemiec, a firmy warriors nawet ne kojarze :]
lotkaman
 

Re: Które blachy do Fauna 1:35?

Postprzez klajus » czwartek, 13 marca 2008, 22:37

No to masz tutaj:
warriors35346
jaguar63107
jaguar63056
To tak na szybko bo sam kiedyś szukałem, a przy okazji sklep polecam.
Pewnie jest wiele innych propozycji, albo można coś samemu przerobić.
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości