Gaz 69 - ARMO 1:35 - pierwsze wrażenie

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Moderator: xenomorph

Gaz 69 - ARMO 1:35 - pierwsze wrażenie

Postprzez Norick » sobota, 22 marca 2008, 22:18

Ponieważ byłem zdecydowany go kupic juz wczesniej (albo zrobic) to skorzystałem z okazji że pojawił sie na allegro i go utłukłem.
Jak wcześniej pisałem, miałem wrażenie ze coś w nim nie gra wizualnie, które to zresztą się potwierdziło (i niestety nie tylko to :? )

Po rozpakowaniu pudła otrzymujemy całą masę klamotów
Obrazek
I lampy odlane w całości...Hmmm????
Obrazek
Rama w moim modelu akurat jest peknięta ale to pikus. Odlana razem z reduktorem i zbiornikiem paliwa, to też nic, ale gdzie sie podział drugi zbiornik po którym nie ma nawet sladu istnienia???( tak samo jak po akumulatorze i wnęce pod fotelem) w odkrytym samochodzie taki babol???!!!
Silnik raczej nie trzyma proporcji oryginału bardziej przypomina kopytko z przylepionymi klamotami.
Obrazek
wewnętrzne skrzynie mają paskudne przetłoczenia i sa zwyczajnie krzywe. Przetłoczenie błotnika na zapas w nieprawidłowym miejscu ( koła zdają się byc za małe a zapasowe jest montowane odwrotnie) O drzwiach wspomne tylko przypadkiem bo są do zrobienia od początku. Tak jak wlew i pare innych elementów. I oczywiście wysokośc błotników w stosunku do maski
Obrazek
Cięciwa błotników wydaje mi się cokolwiek dziwna ( w przeszłosci miałem dwie sztuki takiego pojazdu i coś mnie tu razi)
Ale żeby nie pisac z pamieci zajrzałem tu
http://www.primeportal.net/trucks/de_craecker/gaz_69_plotter_walk_1.htm
Teraz plusy...wydaje się byc sklejalny, niektóre elementy po dopasowaniu do siebie pasują wręcz idealnie
drugim plusem zdają sie byc blachy Parta ( chyba że zaczną sie takie kwiatki jak przy MiGu-15)
Obrazek
bo instrukcja juz nie bardzo
Obrazek
Sumując moje bardzo pobieżne ogledziny--model w/g mnie wykonany niechlujnie i mało wiernie, nie wart swej ceny...ale jedyny dostepny
Trochę się zraziłem do wytworów Armo bo mam tez Topasa i tam mnie ta niechlujnośc tez zdziwiła
Obrazek
gdzie wizjery i peryskop są krzywe i róznej wielkości.

Alternatywy
Prócz Armo znalazłem jeszcze dwie firmy które robią ten model w tej skali
Pierwszą jest czeska MMK Models
http://www.mmk.cz/modely_en.htm
Ale ich Gaz zdaje się byc klonem Armo z kilkoma poprawkami, swiadczy o tym ten sam błąd maska-błotniki ten sam podział technologiczny i ubogośc wyposażenia w porównaniu do pierwowzoru
ObrazekObrazek
Zwróccie uwagę że wykonawca modelu zastosował fototrawioną atrape chłodnicy ( taka mozliwośc jest też w Armo) tyle ze na lewą stronę :lol:

Nr 2 Capitan z Rosji
http://www.smallafv.nn.ru/capitan/capitan3511.html
ObrazekObrazek
Wydaje sie ładny :-o

Nr 3 Samodzielnie
Obrazek
Skanujemy wycinanke 1/25, pomniejszamy do 71% i wrzucamy to na drukare i płytkę z polistyrenu(HIPS)
moja(HP LJ1100) trawi 0,25 mm i sie nie krztusi

I to tyle ,obserwacje pobieżne bez miarki w reku.( nie chce mi się biec do kolegi i mierzyc) ortodoksem nie jestem i nie mam zamiaru sie czepiac setnych czesci minimetra ale tu ewidentnie sie wku....i napisałem ten post bo sam miałem problemy by wyrobic sobie zdanie
Ostatnio edytowano niedziela, 23 marca 2008, 11:12 przez Norick, łącznie edytowano 1 raz
tylko LWP 50-80
Avatar użytkownika
Norick
 
Posty: 22
Dołączył(a): sobota, 8 marca 2008, 01:12
Lokalizacja: Łódź

Reklama

Powrót do Pojazdy wojskowe - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości